Praca z palantami. Toksyczni współpracownicy i co z nimi zrobić

Nie musisz godzić się na toksycznych współpracowników!

Jeśli kiedykolwiek:

- unikałeś w pracy jakiegoś uciążliwego współpracownika,

- wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: ,,fatalny szef - jak z nim pracować",

- ktoś doprowadził cię w pracy do łez/wściekłości/rozpaczy,

- każde z powyższych zdań jest prawdziwe,

... TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!

W swojej książce psycholog społeczna Tessa West identyfikuje siedem typów palantów, których najprawdopodobniej spotkasz w swoim miejscu pracy. Korzystając z wyników jej wieloletnich badań, możemy zrozumieć, z czego wynika zachowanie trudnych współpracowników i co zrobić, żeby nie zniszczyli ci kariery.

Dzięki tej książce dowiesz się między innymi, kim jest buldożer i jak powstrzymać go przed osiągnięciem zbyt dużych wpływów. Zdobędziesz także narzędzia do odzyskania kontroli nad swoją pracą i poradzenia sobie z mikromenedżerem. Nauczysz się, jak chronić swój zespół przed gapowiczami oraz jak zwrócić uwagę na złodzieja zasług, nie wychodząc na donosiciela.

Praca z palantami to zestaw praktycznych i przydatnych narzędzi. Kup go.

Scott Galloway, autor książek Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google oraz Post Corona. Biznes w czasach pandemii

Zabawna i ostra. Z ciekawymi historiami i mądrymi, opartymi na wiedzy, poradami. Praca z palantami to koło ratunkowe dla wszystkich, którzy mają do czynienia z trudnymi ludźmi. Czyli naprawdę dla prawie wszystkich!

Paul Bloom, autor książki Złoty środek. O przyjemnościach cierpienia i poszukiwaniu sensu

Ta książka to klucz do mądrzejszej, efektywniejszej i szczęśliwszej pracy. Niezależnie od tego, z kim się pracuje.

Nir Eyal, autor książki Nierozpraszalni. Jak panować nad uwagą i decydować o swoim życiu

Nie znasz dnia ani godziny, kiedy jakiś palant stanie na drodze do twojego sukcesu. Dzięki tej książce będziesz w stanie się bronić. To jak ubezpieczanie kariery.

Vanessa Van Edwards, autorka książki Złam szyfr ludzkich zachowań. Zyskaj społeczne supermoce

Tessa West łączy łatwe porady z wciągającymi, zabawnymi, a czasem szokującymi anegdotami, które przykują Twoja uwagę.

Jonah Berger, autor książek Efekt viralowy. Jak tworzyć chwytliwe treści, które same się rozprzestrzeniają oraz Nieświadome wybory. Ukryte czynniki wpływające na nasze zachowanie

Tessa West zrobiła coś niesamowitego. Połączyła swoje doświadczenia jako psychologa z dekadami badań naukowych i stworzyła zabawny, śmieszny i funkcjonalny przewodnik po tym, jak dzięki nauce sprawić, by twoja praca była fajniejsza.

David McRaney, autor książki Ruletka nawyków. Jak przechytrzyć swój mózg?

David McRaney, autor książki Ruletka nawyków. Jak przechytrzyć swój mózg?

Informacje dodatkowe o Praca z palantami. Toksyczni współpracownicy i co z nimi zrobić:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Jerks at Work. Toxic coworkers and what to do about them

Tagi: Poradniki praktyczne

Kup książkę Praca z palantami. Toksyczni współpracownicy i co z nimi zrobić

Praca z palantami. Toksyczni współpracownicy i co z nimi zrobić - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-04-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jeśli w swoim życiu zawodowym mieliście do czynienia z okropnym szefem lub toksycznym współpracownikiem, którzy doprowadzali Was do szewskiej pasji lub łez to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Dowiecie się, co siedzi w głowie owego "palanta". Jak wybiera swoje ofiary? Jak się maskuje? Autorka, która jest psychologiem zidentyfikowała 7 typów palantów, których możemy spotkać w pracy.
Dowiecie się, na które zachowania trzeba uważać. Dlaczego osoby na wyższych stanowiskach dręczą tych, którzy są od nich niżej. Dowiecie się, jak w takich sytuacjach postępować i wyznaczać granice. Na koniec będziecie mogli rozwiązać test i przekonać się, czy sami jesteście palantami w pracy oraz test o tym, czy jesteście pomocni, gdy to ktoś inny jest ofiarą palanta.
Autorka ma lekki styl i książkę czyta się szybko. Koniecznie przeczytajcie i nie pozwólcie na to, by "palant" zrujnował Waszą karierę.
Idealna książka dla fanów literatury psychologii w biznesie.
Warto przeczytać!

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

,,Każdy z nas skrywa głęboko w sobie jakiegoś palanta. To część ludzkiej natury."

,,Praca z palantami" autorstwa Tessy West to książka, w której zidentyfikowanych zostało siedem typów palantów, z których zapewne minimum jednego każdy z nas spotkał na swojej ścieżce zawodowej.

Są to:

- wśród współpracowników - pochlebcy-dręczyciele, złodzieje zasług, buldożery i gapowicze

- wśród szefów i kierowników - mikromenedżerowie, zaniedbujący szefowie i gaslighterzy

Niekiedy możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, że w naszym zespole znajduje się któryś z tych typów. Czasem przyzwyczajamy się do pewnych zachowań tak bardzo, że w naszym odczuciu zdają się normalne. Ta książka nie jest zwykłym poradnikiem sucho traktującym o toksycznych współpracownikach. Każdy rozdział rozpoczyna historia z życia autorki lub osób z jej otoczenia. Następnie przedstawione są sytuacje, w jaki sposób zachowują się poszczególne typy, jak je rozpoznać i zrozumieć, jak nie dać złapać się w ich sidła lub jak od nich się uwolnić. Wszystkie opisywane metody poparte są wieloletnimi badaniami autorki. Na końcu książki znajdziemy małą ściągę pozwalającą odnaleźć, z jakimi palantami mamy styczność, a także świetny quiz, którego rozwiązanie wskaże nam, czy może i my jesteśmy jednym z nich.

Pozycję tę polecam szczególnie osobom interesującym się psychologią w biznesie, ale też i tym, które nie czują się komfortowo w swoim miejscu pracy, co spowodowane jest zachowaniem współpracowników lub przełożonych. Może ona okazać się świetną pomocą w zrozumieniu działania innych i w tym, jak się im przeciwstawić. A opisanym w niej typom pomóc spojrzeć na swoje zachowanie z nieco innej perspektywy i coś w nim zmienić.

Zauważmy, że czas, który spędzamy w pracy, stanowi znaczną część naszego dnia. Poza nią mamy jednak swoje prywatne życie, które nie może być zdominowane przez to zawodowe. Na pewno powrót do domu w złym nastroju nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i relacje z bliskimi. Jednak rezygnacja z pracy bywa ostatecznością. Cierpiąc, pozwalamy palantom dominować, by często finalnie, bez podawania faktycznej przyczyny, złożyć wypowiedzenie.

Nie tędy droga! I w tej książce się o tym przekonacie.

Są też osoby pełniące kierownicze stanowiska, które w pewnym momencie wpadają w palantowskie wnyki. Szef jest pod urokiem toksycznego pracownika i nie przyjmuje żadnych argumentów sugerujących jego błąd lub nierzetelność. Nie próbuje zrozumieć, w czym tkwi problem, ślepo ufając w zapewnienia palanta, który często potrafi zamydlić oczy, bądź kiedyś czymś się wykazał i ów zasługa daje mu jakby ,,ochronną otoczkę".

Czasami błędnie odczuwamy, że menedżer czy kierownik to samo zło. Często właśnie taka osoba przeżywa najwięcej stresów, bo pod swoją pieczą ma cały zespół, a nie każdy szef widzi to, co powinien.

W tej książce znajdziecie sporo ciekawostek. Przyznam szczerze, że mnie udało się zdefiniować kilka typów, z którymi na przestrzeni lat miałam okazję mieć do czynienia.

Ja ze swojej strony bardzo polecam tę lekturę! Ciekawa jestem, jak to jest u Was w pracy. Chętnie do niej chodzicie? Czy właśnie duszna atmosfera sprawia, że pójście do niej jest jedynie koniecznością.

Na zakończenie zostawię kilka cytatów:

,,Większość palantów to zręczni obserwatorzy otaczającej ich rzeczywistości, którzy mają szerokie koneksje, a niedocenianie ich donikąd cię nie zaprowadzi."

,,Szefowie, którzy mają za dużo na głowie, odpuszczają sobie komunikację ze swoimi pracownikami. Wychodzą z założenia, że brak wiadomości to dobra wiadomość, a rozmowy twarzą w twarz są zarezerwowane jedynie na sytuacje, kiedy trzeba gasić pożar."

,,Wiele osób błędnie wierzy, że częstsze nadzorowanie ludzi prowadzi do poprawy ich wydajności."

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;