Perfidia

,,James Ellroy to jeden z największych współczesnych pisarzy kryminalnych, a także prowokator, skandalista i ekspert od prania amerykańskich brudów". WPROST

6 grudnia 1941 roku. Stany Zjednoczone w przededniu  II wojny światowej. Ostatnie nadzieje na pokój gasną, gdy japońskie samoloty bombardują Pearl Harbor. Wybucha wojenna zawierucha. Wokół miasta Los Angeles, które do tej pory było bezpieczną przystanią dla lojalnych Amerykanów japońskiego pochodzenia, zaciska się pętla nienawiści. Pierwsi Japończycy trafiają do obozów internowania.

Makabryczne zabójstwo japońskiej rodziny ściąga na miejsce zbrodni trzech mężczyzn i jedną kobietę. William H. Parker jest kapitanem wydziału policji Los Angeles. Parker pozostaje w ostrym konflikcie z sierżantem Dudley'em Smithem - irlandzkim emigrantem, byłym zabójcą IRA i raczkującym spekulantem, pragnącym czerpać zyski z wojny. Hideo Ashida jest policyjnym chemikiem, a jednocześnie jedynym Japończykiem na liście płac policji Los Angeles. Kay Lake to poszukująca przygód nowicjuszka.

To niezwykła opowieść o II wojnie światowej i Los Angeles, jakiej James Ellroy wcześniej nie napisał. Autor ukazuje bohaterów stojących na krawędzi otchłani, a jednocześnie u progu wielkiego rozwoju Ameryki.

Perfidia opisuje ten moment w sposób, który zapiera dech w piersi.

Informacje dodatkowe o Perfidia:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-09-23

Kup książkę Perfidia

Perfidia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Azzmon
Azzmon
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książek 2016, Przeczytane,
Bardzo dobry kryminał wojenny. Ale samo takie stwierdzenie byłoby znacznym uproszczeniem. Akcja powieści rozgrywa się podczas rozpoczęcia wojny USA z Japonią, a właściwie atakiem na Pearl Harbor. Masowe aresztowania ludności pochodzenia Japońskiego, no i morderstwo japońskiej rodziny, które na samym początku wydaje się rytualnym samobójstwem. Do akcji wkraczają policjanci, którzy niejednokrotnie gdzieś mają jakiekolwiek normy prawne. Wciągający kryminał, a właściwie thriller z elementami powieści szpiegowskiej. Polecam.
Tajna sprawa
James Ellroy0
Okładka ksiązki - Tajna sprawa

Freddy Underhill nie narzekał na los. W dzień patrolował ulice, a wieczorem podrywał kobiety w barach. Do czasu spotkania Maggie Cadwallader... Jej nie...

Czarna Dalia
James Ellroy0
Okładka ksiązki - Czarna Dalia

Los Angeles, 15 stycznia 1947 roku. Wiadomość od informatora doprowadza Bucky'ego Bleicherta i Lee Blancharda, policjantów oddziału Warrants Squad do zarośli...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka