reklama

Obłęd

Tom 3 cyklu Solinge

Kiedy Jannego dopada lumbago i zostaje więźniem we własnym domu, w jego głowie rodzi się pomysł. Ponieważ nienawidzi swojej szefowej, symuluje depresję, żeby przedłużyć zwolnienie lekarskie. Kiedy nagle traci pracę, bezsenność i niepokój powodują, że zaczyna nadużywać alkoholu i leków. Wpada w błędne koło i zachowuje się coraz bardziej nieobliczalnie. Jedyne jasne punkty w jego życiu to wizyty u fizjoterapeutki Leny, która okazuje się również jego nową sąsiadką.
Vanessa mieszka sama, a jej chłopak Richard pracuje na morzu. Przerażają ją ciemność i cisza, i aby poradzić sobie z izolacją, postanawia poznać sąsiadów. W ten sposób zaznajamia się ze starszą panią Alice. W jej przeszłości kryje się mrok, który kobieta stara się od siebie odpychać.
Lena czuje się nieswojo w towarzystwie Jannego, ale coś ją do niego ciągnie. W chwili słabości przyjmuje go w swoim domu. A potem wszystko się zmienia, nie tylko dla niej.
,,Obłęd" jest trzecią, niezależną częścią popularnej serii Susanne Schemper, której akcja rozgrywa się w fikcyjnej społeczności szwedzkiej miejscowości Solinge. To mroczny dramat psychologiczny o trzech kobietach, które postanawiają połączyć siły, kiedy ich wspólny sąsiad przekracza wszelkie granice.

Informacje dodatkowe o Obłęd:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Sinnesvilla
Tłumaczenie: Witold Biliński

Tagi: #solinge #obłęd #susanneschemper #wordaudiopublishing

Kup książkę Obłęd

Obłęd - opinie o książce

Tym razem sięgnęłam po trzeci tom z cyklu "Solinge". Opowieść o małym miasteczku, w którym bardzo dużo się dzieje. Co tym razem się stało? Nasz bohater Janne, który nie tylko w pracy symuluje. Dosłownie upada na samo dno. Nadużywa alkoholu i silnych leków. Miksuje różne leki, które tak naprawdę nie są mu potrzebne. Przez swoje durne zachowanie traci nie tylko pracę. Poczytajcie jaką niespodziankę dostanie od życia. Czy będzie z tego zadowolony? Wątpię. Bardzo nie lubiłam tego bohatera. To zboczeńca i lekoman. Co jest w stanie zrobić, żeby zaspokoić swoje oczekiwania?
Poznałam jeszcze trzy bohaterki, którym bardzo nie podoba się zachowanie tego pana. Co mają zrobić? Czy poddać się jemu, czy ostro z nim walczyć?
Lena -- jest fizjoterapeutką. Vanessa dopiero się przeprowadziła do tego miasteczka. Pragnie poznać swoich sąsiadów. Czy wyjdzie jej to na dobre? Alice jest staruszką, która wiele w swoim życiu przeszła. Czy te trzy panie połączy prawdziwa przyjaźń? Czy można się przyjaźnić z sąsiadami?
Kto z czwórki bohaterów popadł w ogromny obłęd, z którego nie potrafi się wydostać?
Opowiadania Susanne Schemper szybko się czyta. Tutaj mamy do czynienia z problemem, który dotyka mnóstwa kobiet -- napastowanie przez mężczyzn. Na przykładzie głównego bohatera możecie zobaczyć, jak to się wszystko zaczyna i jak się kończy. Jak to mówią, karma wraca. Czy Janney odpowie za swoje durne zachowanie?
Dobra fabuła i akcja. Barwni bohaterowie. Zakończenie tym razem mi się bardzo podobało. Mogę śmiało powiedzieć, że jest idealne.
Jeżeli lubicie psychologiczne thrillery, to "Obłęd" Susanne Schemper powinien wam przypaść do gustu.
Polecam, mommy_and_books.

Chlew
Susanne Schemper0
Okładka ksiązki - Chlew

Od śmierci męża Tina mieszka sama ze swoimi kotami. Jest pełna goryczy i poczucia winy, że zawiodła swoje dorosłe już dziś dziecko. Maltretowaną psychicznie...

Zabierz moją duszę
Susanne Schemper0
Okładka ksiązki - Zabierz moją duszę

Kajsa z różnych powodów chce porzucić swoje dotychczasowe życie. Kiedy dziedziczy po babci dom w małym Solinge, postanawia zacząć od nowa. Wkrótce poznaje...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski