reklama

Zabierz moją duszę

Kajsa z różnych powodów chce porzucić swoje dotychczasowe życie. Kiedy dziedziczy po babci dom w małym Solinge, postanawia zacząć od nowa. Wkrótce poznaje nauczyciela gimnazjum Henrika i widzi w nim to wszystko, czego jej brakowało. Dochodzi do wniosku, że są sobie przeznaczeni. Na początku Henrikowi bardzo pochlebia zainteresowanie, jakim obdarza go młodsza kobieta. Jego małżeństwo trochę się chwieje, a on po raz pierwszy od dłuższego czasu czuje, że ktoś go zauważa i słucha. Szybko jednak się orientuje, że zainteresowanie Kajsy nie jest zdrowe. Kiedy zaczyna czuć się winny i próbuje się wycofać, uświadamia sobie, że Kajsa nie należy do tych kobiet, które się poddają. Henrik dowiaduje się, dlaczego porzuciła swoją przeszłość, i nagle ogarnia go panika na myśl o tym, co może jej przyjść do głowy.
,,Zabierz moją duszę" to mroczna, wręcz klaustrofobiczna opowieść o obsesji kobiety na punkcie mężczyzny, jego pogłębiającej się udręce i otaczających go ludziach, którzy mimowolnie zostają wciągnięci w dramat. Podobnie jak ,,Chlew", również rozgrywa się w fikcyjnej społeczności szwedzkiej miejscowości Solinge.

Informacje dodatkowe o Zabierz moją duszę:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-02
Tytuł oryginału: Ta min själ
Tłumaczenie: Witold Biliński

Tagi: #solinge #zabierzmojąduszę #susanneschemper #wordaudiopublishing

Kup książkę Zabierz moją duszę

Zabierz moją duszę - opinie o książce

Powieść "Zabierz moją duszę" jest drugim tomem z cyklu "Solinge". Ta książka jest troszeczkę słabsza od poprzedniej. Myślałam, że obie części się ze sobą łączą. Niestety to są odrębne historie. Tutaj poznałam pewną kobietę, która ma obsesję na punkcie mężczyzn. Jak kogoś sobie upatrzy, to nie odpuści. Zatruje swojemu kandydatowi życie. Zrobi wszystko, żeby go zdobyć. Można powiedzieć, że jest wężem boa. Kogo tym razem wzięła sobie na celownik?
Jej ofiary o niczym nie wiedzą, ponieważ nie opowiada o swojej przeszłości. Ta dziewczyna jest chora psychicznie. Poczytajcie jej historię.
Ta historia rozgrywa się w Solinge. Na pozór w spokojnym, małym i idealnym miasteczku.
Poczytajcie o zabójczo pięknej Kajsi, która sprowadzi się do Solinge, ponieważ odziedziczy dom po swojej babci. Ona osaczy pewnego bohatera jak boa dusiciel. Czy mężczyzna zrozumie, w jakim jest położeniu, nim będzie za późno? Do czego jest zdolna zdesperowana kobieta?
Poznałam jeszcze jedną bohaterkę, taką drugoplanową. Ta kobieta wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nie spodziewałam się, że stanie na wysokości zadania. Co zrobi? Oczywiście nie powiem. Warto dotrwać do tego momentu.
Kto komu zabierze duszę?
Jeżeli lubicie czytać książki, które wchodzą jak ciepłe bułeczki, to ta do takich należy. Mocno kibicowałam pewnemu bohaterowi. Miałam cichą nadzieję, że się ogarnie, nim będzie za późno. Przerażona byłam zachowaniem Kajsy. Ta dziewczyna powinna się leczyć. Tylko czy w jej przypadku, to by pomogło? Ocenicie sami po przeczytaniu.
Zakończenie jak dla mnie bardzo słabe. Liczyłam na jakiś wielki szok. Niestety, nie zawsze dostajemy to, co chcemy.
Nie biorąc pod uwagę zakończenia, to jest dobra historia.
Polecam, mommy_and_books.

Chlew
Susanne Schemper0
Okładka ksiązki - Chlew

Od śmierci męża Tina mieszka sama ze swoimi kotami. Jest pełna goryczy i poczucia winy, że zawiodła swoje dorosłe już dziś dziecko. Maltretowaną psychicznie...

Obłęd
Susanne Schemper0
Okładka ksiązki - Obłęd

Kiedy Jannego dopada lumbago i zostaje więźniem we własnym domu, w jego głowie rodzi się pomysł. Ponieważ nienawidzi swojej szefowej, symuluje depresję...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski