Miasto grzechu

Tęsknił za nią w każdej sekundzie. Nawet kiedy była tuż obok. Tęskniła za nim nawet wtedy, kiedy zasypiał. Panicznie bała się, że zniknie.

Romantyczna Sophie utrzymuje się dzięki namiętnym spotkaniom z mężczyznami. Kiedy dostaje wiadomość od tajemniczego A., nie wie, że jest to zapowiedź nie tylko zmysłowych i nieposkromionych doznań, lecz także uczuć, o których nigdy nie śniła.

Doświadczony i twardo stąpający po ziemi Adam pragnie jej już od pierwszego spotkania. Początkowa fascynacja młodą dziewczyną przeradza się w uzależnienie. Powracają emocje, których tak dawno do siebie nie dopuszczał.

Układ jest prosty, mają spędzić ze sobą kilka nocy. Każde z nich ma swoje zasady. On pragnie jej ciała, ona chce gratyfikacji. Reguły są jasne, ale los bywa przewrotny...

Intrygująca i niesamowicie zmysłowa historia. Ukryte między wierszami tajemnice oraz niepewność co do losów bohaterów nie pozwoliły mi się od niej oderwać ani na chwilę.

Julia Popiel, autorka powieści ,,Bez przyszłości"

Aleksandra Troszczyńska- psycholożka zakochana w fikcyjnym świecie. Wielbicielka emocji, które uwielbia rozkładać na czynniki pierwsze. Muzyka jest nie tylko jej pasją, lecz także szczęściem, które chwyta garściami na koncertach. Miłośniczka twierdzenia, że każdy fragment życia może być wspaniałą inspiracją. Ma na swoim koncie dwie powieści: "Nasze nigdy" oraz "Niemy krzyk".

Informacje dodatkowe o Miasto grzechu:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2023-09-27

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Miasto grzechu

Miasto grzechu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-09-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA
„MIASTO GRZECHU”

AUTOR: ALEKSANDRA TROSZCZYŃSKA

WYDAWNICTWO: Ale!

„Podobno słowa to tylko słowa, a tak naprawdę liczą się gesty. Czasem jednak te z pozoru nic nieznaczące słowa stają się obietnicą lepszego życia....”

„Miasto Grzechu” to niezwykle zmysłowa, romantyczna, intrygująca, pełna grzechu i skrywanych tajemnic historia, która oplata lawiną emocji i rozwijających się uczuć. Historia miłosna pełna wewnętrznych niepewności i rozterek. Opowieść o  zagubionej dziewczynie, która zaczyna pragnąć więcej i całkowicie zmienia swoje życie i spełnia marzenia.
Czytając, książkę od razu przyszedł mi na myśl film Pretty Woman. Motyw podobny, lecz całkiem coś innego, świeżego i głębszego.
Sceny erotyczne rozpalają zmysły i zostały opisane ze smakiem. Relacja głównych bohaterów została poprowadzona w ciekawy sposób, pokazując uczucia, emocje ich fascynację sobą, a seks był czymś więcej niż samym aktem.
Autorka stopniowo buduje napięcie, wplatając ciekawe plot twisty.
Zakończenie,  wkręci, zaintryguje, dając znać, że zabawa dopiero się zaczyna. Czekam na kolejną część.
Książkę czyta się zaskakująco szybko, autorka umie zaciekawić czytelnika i przelać emocje na kartki papieru.
Autorka ma niesamowicie lekki i przyjemny styl.

„Spojrzał na nią przez ramię i wypuścił dym z ust. Przeszywał ją wzrokiem na wskroś, rozbierał każdy skrawek jej duszy. Jej serce niepokojąco przyspieszyło”.

Bohaterowie świetnie wykreowani, wyraziści, niezwykle prawdziwi, barwni, zakładają maski i intrygujący. Zmagają się ze własnymi demonami.
Podobała mi się relacja pomiędzy Sophie a Adamem, która rozwijała się, stopniowo nabierając tempa, poznawali siebie nawzajem niepostrzeżenie, chociaż między czasie wyszły ukryte tajemnice.
Ileż tu było namiętności, zmysłowości, prawdy, tajemniczości i takiej lekkości. Czuć było pomiędzy nimi to coś niewyjaśnionego, ekscytującego i głębokiego, latające iskry i chemię, która przyciągała ich ku sobie. Przyznam szczerze, że autorka stworzyła niepowtarzalną, barwną, głęboką relację pomiędzy dwojgiem ludzi, która mnie zachwyciła.  Wyśmienicie przekazane, odzwierciedlone emocje, które się czuje.

Ona dusza artystyczna, zakłada maski, boi się zaufać,  jest bardzo zraniona, broni się przed bliskością.
 Dzięki niemu zmienia wiele i zaczyna spełniać największe marzenia i uczy się żyć inaczej. W starszym od siebie mężczyźnie odnajduje spokój i wszystko to, czego naprawdę potrzebuje.  Rozbierał każdy jej skrawek duszy.
Panicznie bała się, że zniknie.

On przystojny, bogaty mężczyzna, dżentelmen
który skrywa tajemnice. Ona burzyła jego mury, które zbudował wokół siebie. Nie spotkał nigdy wcześniej takiej kobiety, która od pierwszej sekundy coś w nim zmieniała. Otwierał się przed nią niczym zakurzona księga. Ona stała się jego uzależnieniem.

„Jego pocałunki nie były przepełnione zwykłą namiętnością. To było coś innego. Coś niezwykle intymnego i wspaniale wygłodniałego. Żądza, którą odczuwały nie tylko ich ciała, lecz także serca. Ogromna potrzeba nieprzerwanej jedności”.

Sophie to kobieta po przejściach. Opuszcza rodzinny dom i ucieka do Nowego Jorku, aby zacząć nowe życie, wyzbywając się marzeń.
Oferuje swoje towarzystwo  i ciało bogatym z wieloma pragnieniami mężczyznom za względnie spokojne życie. Pewnego dnia poznaje Adama, który pragnie spędzić w jej towarzystwie, choć kilka godzin. Dzięki jego ofercie nie będzie musiała się martwić o wydatki, na kilka kolejnych miesięcy. On miał zaraz po tem zniknąć z życia dziewczyny.
To miał być prosty układ na ich własnych zasadach, ale los bywa przewrotny i nie zdają sobie sprawy, że ta znajomość może być zapowiedzią czegoś większego, ale również może złamać ich bezpowrotnie.

-Czy Sophie zmieni swoje życie?
-Czy zacznie spełniać swoje marzenia?
-Czy Adam naprawi jej zapomnienie skrawki duszy?
-Jaką tajemnicę  ukrywa Adam przed Sophie?
-Czy Adam, złamie jej serce?
-Jak rozwinie się relacja Sophie i Adama?
-Czy zostali już straceni?
-Kim stanie się dla dziewczyny Adam?
-Czy ich szczęście pęknie niczym mydlana bańka.
-Czy dziewczyna zmieni jego świat?
-Czy Adam wpadnie w swoją pułapkę niedopowiedzeń.

Polecam ❤️❤️❤️.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Współpraca barterowa.

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-09-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją pierwszego tomu nowej serii.

Miasto grzechu to historia o ludziach, którzy zostali poturbowani przez życie.

Dokonali różnych wyborów, niektóre były zaskakujące a inne kontrowersyjne.

Sophie po śmierci ojca nie może sobie poradzić ze swoją traumą.

Ucieka w używki a następnie zostaje ekskluzywną panią do towarzystwa.

Tam poznaje tajemniczego A.

Z początku uch układ jest jasny ale dla obojga ta relacja to coś więcej.

Jednakże czy na pewno?

Czy Adam jest tym, za kogo się podaje?

Czy Sophie zwalczy swoje demony i zmieni życie na lepsze?

Ta historia jest pełna pasji, intryg, kłamstw, traum ale także intymności, miłości, sensualności.

Znajdziemy w niej także marzenia i dążenie do ich realizacji.

Nie brakuje tutaj spicy scen, jest ich całkiem sporo ale nie są bardzo wulgarne i nachalne.

Sophie wydaje mi się młoda, zagubiona a także dosyć lekkomyślna i łatwowierna.

Adam jest dojrzałym, twardo stąpającym po ziemii facetem z dużym portfelem jednakże skrywa pewną, wcale nie taką małą, tajemnicę...

I nie, nie jest szefem mafii - przynajmniej w tym tomie nie ma takiej informacji 😂

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko, jest z tych na jeden wieczór.

Zaczniesz czytać i zaraz koniec, tak jest lekko napisana i wciąga do swojego świata.

Mimo tego, że znajdziemy dużo "momentów" to treści nie brak przesłania czy poruszania ważnych, życiowych tematów.

Na końcu mamy mały zwrot akcji, gdzie spotyka się dwóch graczy i każde rozpoczyna swoją rundę nie wiedząc, że ten drugi też w to gra.

Ciekawi mnie, jakie plany ma Theo i co z tym fantem zrobi nasza artystka.

Także czekam z niecierpliwością na kolejny tom

@wydawnictwoale jest takim moim pewniakiem wśród wydawnictw. Do tej pory każda ich książka mi się podobała, jak było tym razem?

Ta historia nie wyróżnia się niczym specjalnym. Dziewczyna, jako kobieta do towarzystwa, poznaje obrzydliwie przystojnego i bogatego pana, starszego od niej, który traktuje ją jak księżniczkę i rozpieszcza na każdym kroku. Tak było . Akcja jest nieśpieszna, ale czy mi to przeszkadzało? Ani trochę. @lilou.autorsko i jej pióro mnie kupiło. Nawet schemat, który niczym mnie nie zaskoczył, wcale mi nie przeszkadzał.

Ola stworzyła idealną postać męską. Przysięgam wam, że Adam jest cudowny, kochany i dba o Sophie, a ja, czytając to, rozpływałam się. Co chwilę zastanawiałam się, gdzie może być haczyk? Przecież to jest za piękne, żeby mogło być prawdziwe! Czytam dalej, Adam jest tak samo cudowny, no nie może być! I mamy to! W końcu ten masz idealny mężczyzna okazał się wcale nie taki krystaliczny, ale czy aby na pewno? Przecież nie wszystko zawsze jest takie, jakim się wydaje.

Sophie na początku mnie irytowała. Język, którym operowała mnie drażnił, cieszę się, że się opanowała i Adam wyciągnął z niej to, co najlepsze. Z czasem zaczęłam ją zwyczajnie lubić. Kibicowałam jej i byłam ciekawa, co wydarzyło się w jej przeszłości...

Podoba mi się to, że autorka opisała kilka spotkań pary. Nie były to spotkania co weekend, jednak skupiła się na nich mocno. Na ogromny plus zasługuje to, że nie jest to mocno erotyczna pozycja, chociaż mamy tutaj zbliżenia pary, która jak dla mnie, są opisane ze smakiem, co nie zawsze się zdarza.

Zakończenie... @wydawnictwoale, @lilou.autorsko, czy ja już mogę dostać kontynuację? Potrzebuję jej na teraz! Ja już chcę wiedzieć, co tutaj się szykuje! Moja ciekawość została podsycona, brawo!

Jeśli lubicie nieśpieszną akcje, różnice wieku i absolutnie cudownych głównych bohaterów, ta książka będzie idealna dla was.

Od siebie mogę ją z czystym sercem polecić, pomimo kilku małych minusów.

Nasze nigdy
Aleksandra Troszczyńska0
Okładka ksiązki - Nasze nigdy

Gdy stajesz się czyjąś obsesją, nie ma drogi ucieczki. Bree jest zagubioną i pełną kompleksów nastolatką. Nie akceptuje siebie i swojego ciała...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski