Męstwo

Tom 2 cyklu Wierni i upadli

“Męstwo“, drugi tom cyklu Wierni i Upadli autorstwa Johna Gwynne’a, trzyma w napięciu równie mocno jak pierwszy.

Ziemie Wygnanych są rozdarte wojną. Armia najwyższego króla Nathaira maszeruje przez jej krainy, rzucając wyzwanie każdemu, kto stanie na drodze jego świętej krucjacie. Po swej stronie ma Rhin, słynącą ze sprytu królową Cambrenu, przez co nie znajduje wielu godnych siebie przeciwników. Niemniej Rhin, która ma o wiele większe ambicje, rozkręca sieć własnych intryg.

Cywen, porzucona przez rodzinę w kraju opanowanym przez wroga, musi walczyć o przetrwanie, ale musi porzucić marzenia o ucieczce, gdyż Nathair oraz Calidus, jego budzący niepokój doradca, poznają jej prawdziwą tożsamość i nie mają zamiaru wypuścić ją z rąk. Dzięki niej bowiem otrzymują szansę na zabicie swego największego wroga.

W międzyczasie młody wojownik Corban wraz z garścią towarzyszy umyka z podbitej ojczyzny do jedynego kraju, który może im udzielić schronienia. By tam się dostać, muszą przebyć Cambren i uniknąć śmierci z rąk wrogich oddziałów, olbrzymów i zajadłych górskich wilkunów. Co więcej, musi dokładać wszelkich starań, by stać się tym, za którego wszyscy go uważają – Jasną Gwiazdą i zbawcą Ziem Wygnanych.

Świat śmiertelników, uwikłany w zmagania o władzę i przetrwanie, nie jest jednakże świadom największego zagrożenia. W Zaświecie mroczne siły przygotowują się, by wysłać zastęp Upadłych do świata materialnego, by zakończyć wojnę z Wiernymi raz na zawsze.

Informacje dodatkowe o Męstwo:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2018-10-31
Tytuł oryginału: Valour
Tłumaczenie: Marcin Mortka

Kup książkę Męstwo

Męstwo - opinie o książce

Nieprzytomnie przegadana historia. Miał być rozmach, ale wyszły flaki z olejem. Bohaterów jest tak z pół setki za dużo, tych mało istotnych nie sposób spamiętać i nawet lista z tyłu książki nie za bardzo pomaga. Do tego niestety dochodzi sztampa. Nieśmiertelna walka dobra ze złem, wojna bogów i legendarne artefakty. Da się przeczytać, ale seria nie wnosi absolutnie nic do gatunku.

Avatar użytkownika - Foxie
Przeczytane:2019-12-31, Ocena: 6, Przeczytałem, 2019,
Zgliszcza
John Gwynne0
Okładka ksiązki - Zgliszcza

"Zgliszcza", trzecia część cyklu "Wierni i Upadli" autorstwa Johna Gwynne'a, podejmuje temat porywającej batalii między dobrem i złem. Ziemie Wygnanych...

Gniew
John Gwynne0
Okładka ksiązki - Gniew

Król Nathair zajął twierdzę Drassil i zawładnął trzema z siedmiu Skarbów. Z pomocą Calidusa oraz królowej Rhin jest gotów zrobić wszystko, by przejąć resztę...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung