Manipulator

Tom 1 cyklu True Monsters

W wigilijny wieczór tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego szóstego roku doszło do zamordowania trzech osób: młodej kobiety w ciąży, jej męża i brata, nastoletniego chłopca. Cała trójka została pod wiarygodnym pretekstem wywabiona z kościoła przed zakończeniem nabożeństwa, a następnie sprawcy tak pokierowali wydarzeniami, że przyszłe ofiary musiały iść do domu na piechotę. Nie doszli. Zostali zamordowani po drodze. Świadkami morderstwa było kilkadziesiąt osób.

True Monsters to seria opowiadań kryminalnych opartych na faktach. Jej bohaterami są wzbudzający grozę sprawcy zabójstw z całego świata, których motywacje i działania każą zadać pytanie, co sprawia, że człowiek staje się potworem. Seryjni mordercy, psychopaci, szaleńcy.

Prawdziwe potwory są wśród nas!

Informacje dodatkowe o Manipulator:

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2024-01-09
ISBN: b.d
Tytuł oryginału: Manipulator
Język oryginału: Polski

Kup książkę Manipulator

Manipulator - opinie o książce

Opowiadanie na podstawie rzeczywistych wydarzeń, tzw. Zbrodni Połanieckiej.

Wstrząsający obraz tego, do czego zdolny jest człowiek ogarnięty rządzą zemsty. Będąc przy tym zdolnym manipulatorem, groźbami i przekupstwem, potrafiący zmusić do milczenia niemal całą miejscową społeczność.

Udana adaptacja. Przy okazji warto poznać historię, która stała się inspiracją dla przedstawionych zdarzeń.

" [...] - Co się stało? - dopytywała się żona.
- Trzy trupy, w tym jedno dziecko. Wypadek. [...]"

Czy lubicie kryminały oparte na prawdziwych wydarzeniach? Ja uwielbiam True Crime, dlatego postanowiłam wysłuchać najnowszego audiobooka Agnieszki Pruskiej pod tytułem "Manipulator". Ten audiobook czyta Mateusz Drozda. Jego oryginalny głos idealnie nadaje się do czytania książek, których akcja dzieje się w latach 70-tych . Dzięki jego głosowi ta historia nabrała dodatkowego blasku.
W "Manipulatorze" mamy do czynienia ze zwłokami trzech osób. Jak doszło do ich śmierci? Dlaczego musiało do tego dojść? Jakimi motywami kierowali się sprawcy? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego audiobooka Agnieszki Pruskiej. Warto posłuchać "Manipulatora".
Autorka swoją historię oparła na prawdziwej zbrodni, która miała miejsce w Wigilię 1976 roku na szosie z Połańca do pobliskiej wsi. Zginęli w niej: 18-letnia Krystyna, jej 12-letni brat Mieczysław i jej 25-letni mąż Stanisław. Niestety, ja tej głośnej zbrodni nie pamiętam, ponieważ nie żyłam w tamtych czasach. Dzięki Agnieszce Pruskiej dowiedziałam się o niej. O tej zbrodni możecie poczytać, wpisując w internetową wyszukiwarkę hasło: zbrodnia połaniecka.
Czy jesteście ciekawi, jak tę sprawę przedstawiła autorka? Moim zdaniem bardzo dobrze sobie poradziła z tą tragiczną i niepotrzebną zbrodnią. Kto by pomyślał, że dla kogoś tak piękna Wigilijna noc może stać się najgorszą i ostatnią nocą w życiu. Mocno kibicowałam w dochodzeniu do prawdy. Trzymałam kciuki za śledztwo. Czy złapali prawdziwych sprawców? Czy ponieśli zasłużoną karę?
Autorka swoją historią zmusiła mnie do poznania prawdy na temat zbrodni połanieckiej. Bardzo mocna historia.
Jeżeli szukacie kryminału, którego akcja dzieje się w Wigilię i w Boże Narodzenie, to koniecznie wysłuchajcie "Manipulatora". Kto i kim manipuluje?
Po tak mocnej historii mam ochotę na więcej. Mam cichą nadzieję, że autorka nie pozwoli nam długo czekać na drugi tom.
Czy milicja działała tak szybko, jak obecna policja?
Agnieszka Pruska ma dar do tworzenia kryminałów, które trzymają w głębokim napięciu, aż do samego końca. Uwielbiam ten dreszczyk niepewności. I jednocześnie żałuję, że doszło do tak potwornej zbrodni. Motyw tej sprawy nie był warty ich śmierci.

Polecam audiobook Agnieszki Pruskiej pod tytułem "Manipulator".

Ciało poniekąd ponętne
Agnieszka Pruska0
Okładka ksiązki - Ciało poniekąd ponętne

Miejscowe zwłoki? Rarytas! Alicja i Julka na wakacjach nigdy się nie nudzą, nawet w czasie pandemii. Jakoś dziwnym trafem kryminalne śledztwa same je...

Śmierć nadchodzi w kwietniu
Agnieszka Pruska0
Okładka ksiązki - Śmierć nadchodzi w kwietniu

Wielkanoc spędzana przez Macieja Gromskiego i jego dziewczynę w Radości mogła być okazją do spotkania z od dawna przez nich poszukiwaną Karoliną. Tyle...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun