Król Maciuś na wyspie bezludnej

Ocena: 3.67 (3 głosów)
Inne wydania:

Dalsze losy małego władcy-reformatora, bohatera powieści \"Król Maciuś Pierwszy\", który cudem uniknął śmierci i został zostaje zesłany na bezludną wyspę. Historia pełna zaskakujących przygód, które nie zawsze kończą się pomyślnie. Koniecznie dowiedz się, jak potoczy się samotne życie Maciusia - króla, który pragnął uczynić szczęśliwymi wszystkie dzieci na świecie. Przetłumaczone na 30 języków arcydzieło to pozycja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych w których pozostało jeszcze trochę z dziecka.

Informacje dodatkowe o Król Maciuś na wyspie bezludnej:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2011-09-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788377475492
Liczba stron: 208

więcej

Kup książkę Król Maciuś na wyspie bezludnej

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Król Maciuś na wyspie bezludnej - opinie o książce

Współpraca: Wydawnictwo Bukowy Las

Pierwsze polskie wydanie ,,Króla Maciusia na wyspie bezludnej" miało miejsce w 1992 roku. I po wielu latach wydawnictwo Bukowy Las postanowiło wznowić wydanie tej książki. Z czego bardzo cieszę. Na rynku mamy wiele książek z gatunku baśnie, wiele kolorowych i zabawnych historii, ale brakuje właśnie literatury z naszego dzieciństwa, która była nie jednej raz chętnie czytana przez dzieci Na pewno była bardzo wartościowa a przesłanie w niej zawarte jest ponadczasowe. Do takich właśnie lektur należy ,,Król Maciuś Pierwszy" oraz jego kontynuacja ,,Król Maciuś na wyspie bezludnej".

Poznajemy dalsze losy młodego króla, który po przegranej wojnie zostaje wysłany na bezludną wyspę. Wraz z małym reformatorem przeżywamy wiele przygód. Ale nie wszystkie mają przebieg taki jakby chłopiec by chciał. Bo takie właśnie jest życie. Nigdy do końca nie jesteśmy w stanie wszystkiego zaplanować. Maciuś postanawia uciec z pociągu, który wiezie go na ową wyspę i ... znajduje się na naradzie królów. Stoi przed jedyną szansą na to by odzyskać tron. Musi wykazać się nie tylko pomysłowością, ale również dojrzałością.

Janusz Korczak to autor wielu książek dla dzieci. Opisana kolejna historia nie tylko bawi nas, ale również uczy. Tym razem autor chce nam uzmysłowić, że bez względu na wiek, powinniśmy walczyć o swoje, a nie poddawać się od razu. Dzięki odwadze i kreatywności jesteśmy w stanie zmienić nasz mały świat. Maciuś to postać, niezwykle barwna i świetnie wykreowana przez autora. Jest to postać, z której na pewno może brać przykład każdy. Do tego polubiłam tego małego króla ze względu na jego urok. Z jednej strony to dziecko, które chce się bawić, a z drugiej strony król, który podejmuje poważne decyzje i wykazuje się dojrzałością.

Bez względu na wiek czytelnika, książkę bardzo polecam. Ja w dzieciństwie czytałam tylko pierwszą część i bardzo chętnie poznałam dalsze losy tego uroczego chłopca.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Paniokularek
Paniokularek
Przeczytane:1992-01-01, Ocena: 2, Przeczytałem,

Nie wiem, co za bzdury ktoś napisał w innej opinii, że książka ta miała swoje pierwsze polskie wydanie w 1992 roku. Pierwsze wydanie miała w 1923; ja sama miałam swego czasu takie stare wydanie, dużych rozmiarów, w płóciennej oprawie datowane na 1955 rok (oba tomy)

Link do opinii
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-08-22, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-19, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Justine943
Justine943
Przeczytane:2005-01-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Prawidła życia. Publicystyka dla dzieci
Janusz Korczak0
Okładka ksiązki - Prawidła życia. Publicystyka dla dzieci

Książka, wydana po raz pierwszy w 1929 roku, porusza wiele ważnych problemów dotyczących życia dziecka w domu, w szkole, grupie rówieśniczej. Refleksje...

Pamiętnik i inne pisma z getta
Janusz Korczak0
Okładka ksiązki - Pamiętnik i inne pisma z getta

Pamiętnik i inne pisma z getta stanowią nieocenione świadectwo autobiograficzne całego życia ich autora, a szczególnie ostatniego okresu spędzonego za...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy