Król lew

Tom 1 cyklu Disney Złota Kolekcja Bajek

DISNEY ZŁOTA KOLEKCJA BAJEK to wyjątkowe wydanie książek opisujących przygody kultowych bohaterów. Każdy tom opracowany w trosce o kulturę słowa, napisany poprawną polszczyzną, opowiada historię bohatera, która w przyjemny sposób dostarcza dzieciom nauki o świecie i jest źródłem wielu emocji. Autorką tekstów jest Małgorzata Strzałkowska.

Informacje dodatkowe o Król lew:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2016-08-24
ISBN: 9788328208254

Kup książkę Król lew

Król lew - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2023-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Król zwierząt

Nie ma chyba osoby, która by nie znała Króla Lwa od Disneya ! Ale jeśli jakimś cudem znacie kogoś kto nie zna tej bajki, to Kolekcja Hachette wychodzi naprzeciw potrzebom czytelników i od Króla Lwa rozpoczyna wydawanie swojej Złotej Kolekcji Bajek na obchody 100 - lecia Disneya.

"Król Lew" przybliża losy Simby, lwiątka, które po śmierci ojca, za którą się obwinia, opuszcza Lwią Ziemię. Dopiero po wielu, wielu latach prawda o śmierci Mufasy wyjdzie na jaw, a prawdziwi winni zostaną ukarani. "Król Lew" to przepiękna bajka, wzruszająca, ukazująca siłę prawdziwej miłości, walkę dobra ze złem i ostateczne zwycięstwo dobra !

Wspólne czytanie książeczki z dziećmi to wspaniały pomysł na wspólne spędzanie czasu, a także rozwój wyobraźni, słownictwa u naszych pociech. Historie Disneya bawią i uczą, a to najważniejsze. A to specjalne, jubileuszowe wydanie jest prześliczne ! Tekst Małgorzaty Strzałkowskiej jest wspaniały, będą nim zachwyceni zarówno młodsi jak i starsi czytelnicy. A całości dopełniają cudowne ilustracje Bena Butchera.

To wspaniała historia, wspaniały powrót do czasów dzieciństwa, ja jestem poruszona i zachwycona, nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tę kolekcję, a sama zabieram się za lekturę kolejnych wspaniałych opowieści ze świata Disneya !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję z całego serca #kolekcjahachette.

Kapitan Gbur
Małgorzata Strzałkowska0
Okładka ksiązki - Kapitan Gbur

Książka adresowana jest do dzieci 6-8 letnich, a także do rodziców czytających małym dzieciom. Bogata szata edytorska - mnogość kolorowych ilustracji,...

Złota kolekcja bajek Gdzie jest Dory
Małgorzata Strzałkowska 0
Okładka ksiązki - Złota kolekcja bajek Gdzie jest Dory

Bajka o małej rybce która nazywa się Dory. Rybka ta cierpi na krótkotrwały zanik pamięci i wszystko co parę minut wcześniej wydarzyło się w jej życiu...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski