reklama

Florenckie Memento

Bohaterom trudno uciec przed zderzeniem z bezwzględnością mafijnych struktur

i skostniałego systemu państwa. Giną ludzie, wybuchają bomby, przemyt i handel

narkotykami przynoszą krocie, porywani są ludzie. Czy może być gorzej?

Oficerowie Policji i ABW, współpracując z obcymi służbami, przemierzają pół

Europy w pościgu za przemytnikami narkotyków, handlarzami bronią i łowcami

ludzkich dusz. Walczą, kochają i cierpią. Ale, czy uda im się przeżyć?

Informacje dodatkowe o Florenckie Memento:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
ISBN: 9788383519876

Kup książkę Florenckie Memento

Florenckie Memento - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajzemna
Poczytajzemna
Przeczytane:2024-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Jeśli jest wśród was ktoś, kto lubi mafijne książki, to mam coś idealnie dla niego. Książkę się czyta, jakby się film oglądało. Autor zadbał o to, aby czytelnika przenieść w miejsce akcji, tworząc ciekawą fabułę dwóch światów dobra i zła. Policja kontra mafia. Takie zestawienie gwarantuje szybką akcję, wiele miejsc i zbieranie ciągłych śladów, depcząc po piętach mafijnej grupie, która ciągle się im wymyka.

Autor w bardzo realny sposób przedstawia toczące się tam akcje, a osoby biorące w nich udział są bardzo realistyczne. Widać, że książka jest bardzo dopracowana, a autor się do niej bardzo przygotował. Doskonała znajomość struktur działania policji i mafii.

Akcja szybka, gdzie wybuchają bomby i giną ludzie. Działalność mafii opiera się na przemycie i handlu narkotykami. Duże pieniądze wręcz się przelewają. Im nie można przeszkadzać, bo z nimi nie ma igraszek, jest tylko śmierć. Policja i ABW, przemierzają pół europy w pościgu za przemytnikami narkotyków, handlarzami broni i łowcami ludzi.

Poznamy dobrą stronę policji i sposób ich działania. Metody, które tworzą wiele ciekawych sytuacji plus chwile z ich życia prywatnego. Na pewno można znaleźć dobrą taktykę i zgranie tych bestii, dla których przemyt i kasa liczy się nade wszystko.

Kto poniesie zwycięstwo, a kto karę? Kto okaże się bardziej przebiegły i silny? Czy pieniądz ma wagę niezniszczalności i sprawiedliwość ich nie dosięgnie?

Polecam wszystkim zwolennikom szybkich akcji policyjno mafijnych. Super jak by ukazała się ekranizacje tej książki, myślę, że byłby z tego fajny film lub serial.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski