Everest

Ocena: 6 (2 głosów)

Niewzruszony olbrzym nieustannie smagany mroźnymi podmuchami wiatru. Dostojny gigant spiczastym wierzchołkiem rozdzierający napęczniałe od deszczu i lodu chmury. Niemy kolos śniący się każdemu, kto pokochał góry.

Mount Everest. Wyżej jest tylko niebo.

Zachwycająca opowieść o górach, himalajskiej przyrodzie oraz historii i kulturze pogranicza Nepalu i Tybetu.

Informacje dodatkowe o Everest :

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2019-02-07
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-811-8080-1
Liczba stron: 80
Ilustracje:Lisk Feng

Tagi: bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Everest

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Everest - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,
"Wyżej jest tylko niebo"

Często myślę o tym, skąd się bierze u niektórych osób tak wielka miłość do gór, że są gotowe oddać swoje życie, by zdobyć dany szczyt. Książka "Everest" pokazuje, na czym polega wyjątkowość Himalajów, jakie legendy są związane z tymi niezwykle surowymi okolicami, ale również, że trzeba posiadać ogromną determinację, sprawność fizyczną i przede wszystkim wiedzę oraz pokorę, by dotrzeć do celu.

Publikację wyróżnia duży format i solidna okładka z wklęsłymi oraz wypukłymi elementami, które mogą szczególnie zainteresować najmłodszych czytelników. Strony są wykonane z grubszego niż standardowo papieru, a każdą z nich zdobią ilustracje utrzymane w stonowanej kolorystyce. Użyty język jest dostosowany do wieku docelowych odbiorców, ale myślę, że dorośli również docenią sposób przedstawienia treści. Liczne ciekawostki zainteresują nie tylko miłośników gór, ale również osoby, którym nie jest obojętny los tamtejszych mieszkańców oraz otaczających ich roślin i zwierząt. Można znaleźć m.in. informacje na temat rauwolfii żmijowej zawierającej substancję stosowaną na ukąszenia węży i owadów oraz stopowca himalajskiego wykorzystywanego w leczeniu raka.

"Everest" to świetna książka, która z pewnością zainteresuje nie tylko dzieci. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy m.in. o tym jak powstał największy łańcuch górski na świecie, o endemicznych gatunkach (pantera mglista, wełnolot szary, langur złocisty), zagrożeniach dla flory i fauny himalajskiej, wynalazkach, które powstały w efekcie kolejnych wypraw na Mount Everest, ale również o wspinaczce skalnej oraz aklimatyzacji wysokościowej. Publikacja zawiera także słownik, w którym można znaleźć wyjaśnienie mi.in. czym się charakteryzują prądy strumieniowe oraz kim są Szerpowie. Dla zainteresowanych podane są tytuły książek oraz ich autorzy, co z pewnością docenią osoby lubiące tematykę górską.

ZAGADKA:
Jak nazywają się ssaki, żyjące na największych wysokościach, które są wykorzystywane jako zwierzęta pociągowe, stanowiące również źródło mięsa, mleka i masła, z których wełny produkuje się ubrania, liny, worki i koce, a ich odchody są wykorzystywane jako paliwo opałowe?
Tym, którzy nie znają odpowiedzi polecam "Everest"!

Link do opinii
Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-03-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Udany prezent urodzinowy, bo przeczytany w dwa dni! Kolejna na naszej półce wielkoformatowa książka z mnóstwem ciekawostek. Dowiecie się z niej jak powstały góry, jak się je mierzy, kim jest alpinista i czym jest alpinizm. Są tu także opisy himalajskiej przyrody. Legendy i religie ludności Tybetu i Nepalu. Naprawdę wiele cennych informacji, pojęć i ilustracji można znaleźć na tych siedemdziesięciu kilku stronach. Polecamy 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy