reklama

Córka diabła

Piąty tom bestsellerowej serii o rodzinie Ravenelów.

Piękna, młodo owdowiała Phoebe co prawda nie poznała nigdy osobiście Westa Ravenela, ale od zawsze wiedziała, że jest on podłym, brutalnym łobuzem. Jej nieżyjący już mąż, mieszkając w szkolnym internacie, zaznał ze strony Ravenela tak wielu przykrości, że Phoebe na pewno mu ich nigdy nie wybaczy.
Po zakończeniu żałoby kobieta bierze udział w rodzinnej uroczystości, na której spotyka oszałamiająco przystojnego, czarującego mężczyznę. O zgrozo, okazuje się nim być... West Ravenel we własnej osobie!

Po burzliwych i grzesznych latach młodości Ravenel w końcu się opamiętał, ale nie zamierza za nic przepraszać ani przed nikim się usprawiedliwiać. W chwili, w której poznał Phoebe, ogarnęło go przemożne pożądanie, ale również poczuł lęk, że nie zasługuje na tak wspaniałą kobietę.
Phoebe, wbrew postanowieniom, ulega czarowi Westa, który zdołał w niej obudzić prawdziwą namiętność i wprowadził w świat niewyobrażalnych rozkoszy.
Ale czy to wystarczy, by zapomnieć o zadawnionych urazach?

Lisa Kleypas (ur. 1964) - bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

Informacje dodatkowe o Córka diabła:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-11-19
Tytuł oryginału: Devil's Daughter

Kup książkę Córka diabła

Córka diabła - opinie o książce

„Córka diabła” to dobrze napisany romans historyczny osadzony w realiach końca XIX wieku. Styl reprezentowany przez panią Lisę Kleypas nie daje powodów do nudy, gdyż wciąż pojawiają się nowe epizody, niespodziewane zdarzenia i ekscytujące sceny erotyczne. Fabuła została stworzona na klasycznym schemacie opartym na początkowej niechęci głównych bohaterów, która stopniowo ustępuje miejscu miłości. Pisarka nie boi się opisywać doznań kochanków, ich wzajemnej fascynacji i pożądania. Pokazuje, że można opowiadać o zmysłowych zbliżeniach ze smakiem, bez wulgaryzmów. Używa wprawdzie dosadnych określeń ale nie są one rażące czy przesadzone.

Niezmiernie ucieszył mnie fakt, że w tym tomie ponownie spotkałam postacie z wcześniejszych opowieści o Ravenels i Wallflowers. Ich nieznajomość nie przeszkadza w czytaniu kolejnej odsłony serii, gdyż każda z nich stanowi odrębną całość. Poza tym autorka w odpowiednim momencie przypomina krótko niektóre wcześniejsze epizody co jest bardzo dobrym zabiegiem także dla wiernych czytelników serii, gdyż pozwala odświeżyć pamięć.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/02/718-corka-diaba.html

Wiosna pełna tajemnic
Lisa Kleypas0
Okładka ksiązki - Wiosna pełna tajemnic

Czwarta część z bestsellerowego cyklu Wallflowers. Po trzech sezonach nieudanych poszukiwań męża ojciec oświadcza Daisy Bowman, że jej czas dobiega końca...

Bez skrupułów
Lisa Kleypas0
Okładka ksiązki - Bez skrupułów

Dlaczego lady Sophia szuka kochanka? Czy zdoła uwieść najbardziej pożądanego mężczyznę w Londynie? Lady Sophia Sydney zrobi wszystko, by usidlić niedostępnego...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski