reklama

Bajki do tulenia i wytchnienia

,,Bajki do tulenia i wytchnienia" to zbiór ciepłych opowiadań, które wprowadzą maluszka w stan relaksu i odprężenia. Bajeczki będą nie tylko dobrą formą wyciszenia, ale idealnie sprawdzą się także jako historie do czytania przed snem. Opowiadania zabiorą dziecko w bajkowy świat, gdzie pozna wielu przyjaciół, przy których poczuje się bezpiecznie i komfortowo.

W trakcie czytania rodzice będą mogli sięgnąć po dodatkowe wskazówki - propozycje aktywności, pomocnicze pytania do tekstu. Na podstawie książki skomponowana została muzyka relaksacyjna, będąca wspaniałym uzupełnieniem czytanych historii.

Informacje dodatkowe o Bajki do tulenia i wytchnienia:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-10-25
ISBN: 9788382991918

Kup książkę Bajki do tulenia i wytchnienia

Bajki do tulenia i wytchnienia - opinie o książce

W dzisiejszym dynamicznym społeczeństwie, zdominowanym nieustającym strumieniem bodźców, wartością dodaną staje się umiejętność efektywnego zarządzania emocjami i wyciszenia umysłu. W tym kontekście, "Bajki do Tulenia i Wytchnienia" Izabeli Michty wyłaniają się jako szczególna forma literackiego narzędzia, wprowadzającego małego czytelnika w stan relaksacji i wyciszenia przed snem.

"Bajki do Tulenia i Wytchnienia" stają się mostem, budującym więź między dzieckiem, rodzicem, a opowieściami oferując mechanizmy, które w sposób doskonały odpowiadają na współczesne wyzwania związane z nadmiernym napięciem emocjonalnym. Bezpieczne i spokojne otoczenie, wykreowane przez autorkę, sprzyja kształtowaniu wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa, co ma znaczący wpływ na zdrowy rozwój psychiczny najmłodszych odbiorców.

Opowieści te pełnią rolę narzędzia redukującego stres ukierunkowując umysł w stronę spokojnego snu, równocześnie wpływając na procesy, takie jak koncentracja i wyobraźnia.

Emocjonalne bogactwo "Bajek do Tulenia i Wytchnienia" staje się katalizatorem dla regulacji emocji u czytelników. Przeplatające się tematy, zrównoważone tonacje oraz przemyślane zagadnienia budują świadomość emocjonalną, pomagając dzieciom w skutecznym radzeniu sobie z różnorodnymi uczuciami.

"Bajki do Tulenia i Wytchnienia" stają się nie tylko opowieściami na dobranoc, ale również literacką terapią, oferującą wizję wyciszenia przed snem. Ich moc tkwi nie tylko w barwach i rytmie opowiadań, lecz również w subtelnych niuansach budujących zdrową podstawę dla rozwoju młodych umysłów.

Ta publikacja staje się przewodnikiem, ukierunkowującym dzieci w stronę spokojnych marzeń i harmonii snu. W miarę jak zamkną się strony "Bajek do Tulenia i Wytchnienia", pozostawiając jedynie szept słów unoszących się w powietrzu, przekonujemy się, że literatura dla dzieci może być nie tylko źródłem radości, lecz również instrumentem formującym wewnętrzny spokój. Czytanie staje się rytuałem wprowadzającym w krainę wyciszenia, gdzie każde słowo jest dźwiękiem melodyjnych snów.

Czytam i decyduję. Mikołajkowa przygoda
Izabela Michta0
Okładka ksiązki - Czytam i decyduję. Mikołajkowa przygoda

Antek i Zosia zostali sami w domu. Na noc zapowiedziano sporą śnieżycę, a przecież jutro są mikołajki! Czy Mikołaj nie utknie w zaspie lub nie zgubi...

Podróż do wnętrza ucha
Izabela Michta0
Okładka ksiązki - Podróż do wnętrza ucha

Pchełka Lusia pragnie znaleźć bratnią duszę dla ślimaka Joachima. Wraz z bratem wyrusza więc w ekscytującą podróż, pełną przygód i niebezpieczeństw. Czy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung