reklama

100 sposobów na Linux

Linux przeszedł długą drogę -- od środowiska tekstowego, którego obsługa była umiejętnością graniczącą z wiedzą magiczną, aż do wygodnego i stabilnego systemu operacyjnego wyposażonego w doskonały interfejs graficzny. Ilość oprogramowania dostępnego dla Linuksa nieodpłatnie ciągle się zwiększa, a narzędzia w niczym nie ustępują swoim komercyjnym odpowiednikom przeznaczonym dla systemu Windows. Ogromną zaletą Linuksa jest jego elastyczność -- przy odrobinie wiedzy można skonfigurować go tak, aby dokładnie odpowiadał naszym potrzebom. Wystarczy dodać mechanizmy obsługi odpowiednich urządzeń i usunąć moduły, które są zbędne.

"100 sposobów na Linux" to doskonałe źródło wiedzy dla tych użytkowników Linuksa, którzy chcą uczynić pracę z nim jeszcze bardziej komfortową. Z tej książki dowiesz się, jak w prosty sposób zmodyfikować Linuksa, aby lepiej służył Twoim celom. Znajdziesz tu wskazówki, dzięki którym udoskonalisz i dostosujesz do swoich potrzeb interfejs użytkownika i zwiększysz wydajność systemu. Nauczysz się sprawnie administrować środowiskiem i wydobędziesz z X, KDE, GNOME i konsoli wszystko, co mają do zaoferowania.

Konfiguracja programu rozruchowego Wykonywanie zrzutów ekranu z wiersza poleceń Zmiana okien logowania Instalacja animowanych kursorów myszy w X Window Zdalny dostęp do pulpitu i programów Tworzenie skryptów dla KDE Przyspieszanie procesu uruchamiania aplikacji w Gnome Szyfrowanie poczty Podłączenie odbiornika GPS do Linuksa Konfigurowanie firewalla Rekompilacja jądra Podłączanie nowych urządzeń

Chcesz, by Linux pracował dla Ciebie?
Koniecznie przeczytaj tę książkę.

Informacje dodatkowe o 100 sposobów na Linux:

Wydawnictwo: Helion