Zaplątana

Tom 2 cyklu Wplątana

Amelia stara się żyć dalej, ale to wcale nie jest takie proste. Pozostawiona sama sobie, wpada w otchłań rozpaczy. Każdy dzień zdaje się być taki sam - pozbawiony sensu. Tęsknota rozrywa serce, które nadal nie zabliźniło się po wydarzeniach z magazynu. Światłem w tunelu okazuje się nowy znajomy i jego pozytywne nastawienie do życia i do niej samej. Powoli odzyskuje harmonię i znów zaczyna się uśmiechać. Niestety demony przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, a ultimatum postawione przez Krystiana Strzeleckiego nadal nad nią ciąży. Z całych sił i wbrew sobie walczy z uczuciem, jednak czy można uciec przed miłością swego życia?

Informacje dodatkowe o Zaplątana :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-04-14

Kup książkę Zaplątana

Zaplątana - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-07-31,

A. B. Obarska „Zaplątana” (drugi tom „Wplątanej”)

„Znałem tę dziewczynę tak krótko, że nie zdążyłem się nią nacieszyć. To cholernie niesprawiedliwe. Byłoby mi łatwiej leczyć złamane serce, gdybym chociaż miał więcej wspomnień. Niestety, musiały mi wystarczyć tylko te, które miałem.”

Gdańsk. Amelia po rozstaniu z Michałem próbuje nie dać się depresji i żyć normalnie, ale to nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Pewnego razu do jej drzwi puka młody chłopak z pizzerii. Nikodem pozwala wypłakać się dziewczynie i wyrzucić żale. Mela odzyskuje radość i uśmiech na twarzy. Jednak gangsterzy z jej przeszłości powracają. Czy uwolni się od traumy? Czy jej dawna miłość da o sobie znać? Co przygotował dla niej los?

„Nadzieja w moim sercu tliła się wątłym płomieniem i łudziłem się, że jest dla nas jeszcze szansa.”

„Amelia już na zawsze będzie dla mnie najważniejsza i czułem obowiązek chronić ją przed całym światem. Tylko moja śmierć spowoduje, że przestanę być jej ochroniarzem.”

Amelia w tej części jest o wiele dojrzalsza. Michał opiekuńczy na odległość. Krystian nadal jest bezwzględny, lecz możemy się dowiedzieć, z jakiego powodu takim człowiekiem się stał. Autorka pokusiła się o nowe postacie, wspomniany wyżej Nikodem, najlepszy powiernik Michała o imieniu Piotr, a także Natalia.

Poczułam się Zaplątana w tę powieść, ponieważ jest tyle intrygujących wątków. To prawdziwy rollercoaster emocji! Niebezpieczeństwo, adrenalina, szokujące zwroty akcji, cierpienie, ból, strata, nienawiść, pożądanie.
Książka o miłości, która przezwycięży najgorsze chwile. 😪♥️

Kontynuację możemy przeczytać w wersji e-book. Gorąco polecam! 🔥

Po lekturze pierwszego tomu „Wplątana” byłam niezwykle oszołomiona i zachwycona fabułą. Wciąż rozmyślałam o tym co wydarzyło się na łamach kart. Całym sercem polubiłam głównych bohaterów, dlatego nie mogłam doczekać się, kiedy druga część trafi w moje ręce.

Wiecie co, doczekałam się i warto było uzbroić się w cierpliwość. W „Zaplątanej” autorka kontynuuje historię, która okazała się jeszcze bardziej pasjonująca i tak ciekawa, że nie odeszłam od niej, dopóki nie dotarłam do finałowych stronic.

Amelia szantażowana przez okrutnego gangstera Krystiana, rezygnuje z bycia razem ze swym ukochanym Michałem. Rozdarta między chęcią chronienia rodziców a miłością wpada w depresje i jest w strasznym stanie. Pomocną dłoń wyciąga do niej dostawca pizzy, który sprawia, że dziewczyna nareszcie zaczyna na nowo żyć. Nie spodziewa się tylko, że pałający żądzą zemsty Krystian nie odpuści i zacznie manipulować jej przyjacielem.

Jak myślicie, czy bohaterka zapomni o Michale? Jaką intrygę uknuł gangster i dlaczego tak bardzo nienawidzi Amelii? Czy jej ukochany zrezygnował z niej, a może zrobi wszystko, by znów byli razem? Jaką rolę odegra Nikodem? Jak potoczy się dalej ta opowieść?

Co to była za niesamowita, wspaniała, naprawdę oryginalna historia, pełna dynamizmu, niespodziewanych zwrotów akcji, intryg i scen mrożących krew w żyłach. Emocje jakie ogarniają czytelnika są tak intensywne, że ciężko jest dojść do siebie przez długi czas.

Przygotujcie się na ogromny wachlarz wrażeń takich jak strach, przerażenie, panika, cierpienie, ból, ogromna pustka, ale nie zabraknie też prawdziwej miłości, szczęścia, namiętności i miłych niespodzianek.

Pani Obarska udoskonaliła swój warsztat pisarski i udowodniła, że zalicza się do elity najlepszych polskich literatów. Powieść dopieszczona jest w każdym szczególe, wszystko ze sobą współgra, opisy są treściwe, zwięzłe, a postaci wykreowane iście po mistrzowsku.

Tu nie można się nudzić nawet przez chwilę. Jak w transie śledziłam losy bohaterów, kibicowałam im, kilka osób miałam ochotę udusić i rozpływałam się w zachwytach, gdy prawdziwa miłość tryumfowała. Żal mi, że to już koniec historii. Jednak żyję nadzieją, iż autorka szybko uraczy nas nowymi bohaterami, którzy również skradną me serce.

Ze swej strony zachęcam do sięgnięcie po oba tomy książki, jeśli jeszcze nie czytaliście pierwszego. Zapewniam, że nie pożałujecie chwil spędzonych z lekturą i będziecie usatysfakcjonowani. To istna petarda wśród tytułów, które dotąd czytałam. Przekonajcie się czy mam rację. Chętnie poznam wasze odczucia i czy ta pozycja wpasowała się w wasze gusta. Polecam z całego serducha.

💋 RECENZJA PATRONACKA💋

„Cały czas nie wierzyłam w to wszystko, co się wczoraj wydarzyło. Kolejny raz miałam być wplątana w coś okropnego. Choć właściwie to nie... Nie miałam być znowu wplątana, bo ja ciągle w tym wszystkim tkwię. Jestem zaplątana i tracę nadzieję na to, że kiedyś znów będę całkowicie wolna.”

Piekło przez, które przeszła Amelia, to nic w porównaniu z cierpieniem jakie przysparza w jej sercu pustka po stracie Michała. Brak, który sama spowodowała, ale przecież nie miała wyboru…
Cierpienie, ból, otępienie, brak pracy i samotność. I nagle w jej drzwiach pojawia się Nikodem.
Zauroczona nowo poznanym mężczyzną i tak nie jest w stanie zapomnieć o tym, którego musiała zostawić, ale czy on zostawił tak naprawdę ją? Michał cierpi nie mniej niż, Amelia, ale wciąż wykonuje swoją pracę, z ukrycia obserwując dziewczynę, tak aby jego brat się o tym nie dowiedział. Krystian nie ustaje w swoich planach i wciąż pragnie zniszczyć życie Amelii i tu pojawiają się nowe fakty i wydarzenia, a przede wszystkim pytania, a jej długo niewidziana siostra, prawdopodobnie może okazać się odpowiedzią na wiele z nich.

Nowe postacie…
Nowe wątki…
Nowe przerażające momenty…

A w tym wszystkim dwoje zakochanych do szaleństwa w sobie ludzi. To zaskakuje jak wiele, nieświadomie może zniszczyć rodzina. Do jakich rzeczy, mogą doprowadzić decyzje i wybory z przeszłości i w przypadku „Zaplątanej” tak właśnie jest.

Wiele pikanterii, emocji, ale też nie przewidzianych zdarzeń i rewelacji. Początek, może wydać wam się spokojny, wręcz delikatny, pełen smutku i goryczy, ale potem przygotujcie się na prawdziwy rollercoaster emocji i posunięć dosłownie wszystkich bohaterów tej części.
Pewne jest jedno, nawet w najmniejszym stopniu, nie spodziewacie się, jakie atrakcje zafundowała nam autorka tym razem.

Jeśli nie znacie jeszcze pierwszej części „Wplątana”, to koniecznie przeczytajcie, zanim zabierzecie się za „Zaplątana”.

Pięknie dziękuję autorce i wydawnictwu, za przyjemność, jaką było objęcie patronatem medialnym drugiego tomu tej serii❤

I jeszcze moja polecajka, którą znajdziecie na skrzydełku książki :

„Ta niesamowita historia jest wciągająca, zaskakująca i przerażająca zarazem.
We „Wplątanej” autorka dała czadu, ale „Zaplątana” to jest dopiero rollercoaster emocji i uczuć i to wszystkich, dosłownie wszystkich bohaterów.
Tych już nam znanych i tych całkiem nowych, ale nieświadomie, także zaplątanych w tą niesamowitą historię.
Ta książka sprawi, że będziecie się niecierpliwić, wściekać, a jednocześnie wzruszać i rumienić.
Gorąco polecam!”

Wplątana
A. B. Obarska0
Okładka ksiązki - Wplątana

Z pozoru idealny mężczyzna - czarujący i tajemniczy wysyła wiadomość.Jego pewność siebie sprawia, że potrafi okręcić wokół palca każdą kobietę. Ją również...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska