Wplątana Tom 1 i 2

– I jak? Dowiedziałeś się czegoś o tej dziewczynie?
– Śledziłem ją. Sprawia wrażenie całkowicie zwyczajnej, zupełnie nie
pasuje do naszego świata.
– Normalna dziewczyna nie wiązałaby się z Kozińskim! On dla niej stracił głowę, dlatego będzie świetną kartą przetargową.
– Co zamierzasz dalej?
– Złap ją i przywieź tutaj.
– Nie mieszaj jej w tę sprawę. Załatw to z Jackiem po męsku.
– Ja tu rządzę! Jak nie chcesz po nią jechać, wyślę Kowala.
– Dobra, pojadę, czego się pieklisz?
– Nastrasz ją porządnie, to będzie lepsza zabawa.

Amelia zaufała nieodpowiedniemu człowiekowi, dając się wciągnąć w grę, gdzie stawką jest nie tylko jej serce, ale również życie. Teraz musi przetrwać w świecie, z którego nie da się tak
łatwo uciec i który zawsze upomina się o swoje. Światłem w tunelu okazuje się tajemniczy mężczyzna i to, że z jakiegoś powodu jej los
nie pozostaje mu obojętny.
Czy pomoże on Amelii wydostać się z tej matni?
A może to przez niego dziewczyna zostanie na zawsze wplątana w gangsterskie porachunki?

Wydanie drugie, poprawione.

Wplątana Tom 1 i 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Chwilapauli
Chwilapauli
Przeczytane:2024-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Ile jeden człowiek może ściągnąć kłopotów na drugiego?

Jaka ta historia była z jednej strony pokręcona i brutalna, a z drugiej tak bardzo wciągająca.. Co tu się wydarzyło to głowa mała.. Dobrze, że pod ręką od razu był drugi tom i można było poznać dalszą historię, bo pierwsza zostawia czytelnika z szokiem na twarzy. Samo zakończenie pierwszego tomu wprawia w wielkie osłupienie i niedowierzanie.

Wręcz nie wierzyłam, że można być tak naiwnym, by ponownie dać się nabrać na miłe słówka i puste zapewnienia, że teraz będzie inaczej. I jednocześnie nie wierzyłam, że można być tak bezdusznym i coś takiego robić, co spotkało Amelie.

Kiedy Amelia poznała Jacka nie spodziewała się, że przez niego wpadnie w takie kłopoty. Ba, nawet jak już nie chciała z nim być, to i tak miała przez niego kłopoty. Jakim zepsutym człowiekiem trzeba być, by na coś takiego pozwolić? By pozwolić znęcać się nad niczego nieświadomą i bezbronną osobą, po to, by dług został spłacony.
Jak to wszystko szybko może się zmienić. Jak uczucie szybko może wyparować po odkryciu pewnych rzeczy. Jak zachowanie może się diametralnie zmienić. Z troskliwego faceta stać się nagle brutalem. Nie szanującym i nie dbającym o dobro kobiety, którą podobno kochał. Ech.. Jak mnie ten facet zaczął wkurzać.

Ale zawsze kiedy jeden jest zły, to musi pojawić się też dobry. I choć ten dobry, był ogólnie zły, to był dobry. Rozumiecie o co mi chodzi 😅? Oj, mówię wam, Amelia wplątała się w niezłe bagno, z którego nie widziałam wyjścia, a jednak..

Początek drugiego tomu wprawił mnie najpierw w lekki smutek. Bo jednak zawsze przykro się robi, kiedy tracimy przyjaciela.. Tracimy go z wyboru. Jego wyboru.
W momencie kiedy Amelia najbardziej potrzebowała wsparcia przyjaciółki, ta się od niej odwróciła, bo nie wierzyła, że to co spotkało Amelie było po części przez nią. Z dnia na dzień, tak po prostu zerwała kontakt i zostawiła ją samą z jej traumą. Tak nie robią najlepsi przyjaciele, których sami sobie wybieramy. Przykro mi się zrobiło, jak to przeczytałam.
I nie wiem czy to naiwność tak każde postępować Amelii, czy to jej dobre serce i wiara w ludzi, że nie każdy jest zepsuty? Kim okaże się mężczyzna, który nieoczekiwanie pojawi się w progu jej mieszkania? I dlaczego zawsze przyciąga do siebie osoby, za którymi ciągną się jakieś "smrody"?

Muszę przyznać, że tę książkę czytało się naprawdę szybko i fajnie, że została wydana od razu dwa w jednym, bo od razu możemy poznać dalszy ciąg, nie zbyt pozytywnego życia Amelii. Szkoda mi jej było, że została wplątana w takie akcje, irytowała mnie trochę tą swoją naiwnością i wiarą w ludzi. Nie można od tak ufać każdemu nowo poznanemu facetowi. Dziewczyno!
Ale z drugiej strony, mimo tego całego zła, które ją spotkało, to trafiło jej się też coś dobrego, które brutalnie zostało przerwane. Już myślałam, że serio, nie należy jej się nic dobrego od życia.

Ta książka to prawdziwy rollercoaster. Przy niej nie będziesz się nudzić.

Na wstępie chciałabym podziękować Autorce za zaufanie i możliwość objęcia patronatem medialnym jej książki - "Wplątana". Jest to drugie i poprawione wydanie tej powieści (dwa tomy w jednym) w cudownej szacie graficznej. To było moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednia powieść Anety "Morze naszych tajemnic" bardzo mi się podobała, więc nie mogłam przejść obojętnie "Wplątanej", której wcześniej nie miałam przyjemność czytać. Głównymi tej aspektami zawartymi w powieści są: zemsta, świat przestępczy, miłość i namiętność. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że czyta się ją w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam historię Amelii w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Od pierwszych chwil zostałam wciągnięta do świata bohaterów i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam ich losy. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Akcja powieści jest bardzo dynamiczna, cały czas coś się dzieje, nie ma nawet chwili na nudę, co niesamowicie mi się podobało. Natomiast bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali w świetny sposób wykreowani. To postaci, które mają swoje tajemnice, wady i zalety, borykają się z różnymi problemami, tak jak my popełniają błędy czy postępują pod wpływem emocji, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Jestem również pewna, że z powodzeniem moglibyśmy spotkać ich w rzeczywistości. Historia została przedstawiona z perspektywy kilkorga postaci, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, z czym się zmagają, mogłam dowiedzieć się jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Głównymi bohaterami są Amelia i Michał i to wokół kręci się cała fabuła powieści, niemniej jednak niesamowicie istotną rolę odgrywają tutaj postaci drugoplanowe, które wprowadzają sporo zamieszania i tym samym dostarczają zarówno głównym bohaterom jak i Czytelnikowi sporo emocji i wrażeń. Autorka w naprawdę genialny sposób kreśli portrety psychologiczne wszystkich postaci. Michał i Amelia od pierwszych chwil zaskarbili sobie moją sympatię, fakt trochę irytowały mnie ich niektóre zachowania, ale uważam, że nadawały one autentyczności ich wizerunkom oraz całej historii. Relacja bohaterów została w rewelacyjny sposób poprowadzona, od początku dało się wyczuć wyraźną chemię między nimi, która z każdą kolejną czytaną stroną przybierała tylko na sile. Naprawdę miło się obserwowało jak Amelia i Michał otwierali się przed sobą, a szczególnie te momenty kiedy to mężczyzna, który miał swoje demony, które mocno rzutowały na jego obecne życie otwierał swoje serce i duszę przed kobietą. Aneta genialnie buduje napięcie, tak naprawdę ciężko było przewidzieć co dostaniemy na kolejnych stronach powieści, jak dalej potoczą się losy głównych i drugoplanowych postaci. Nie brakuje tutaj oczywiście niebezpiecznych momentów , brutalnych scen, tajemnic, kłamstw, spisków, intryg i manipulacji. Zaczynają wychodzić na jaw sekrety z przeszłości, które w znaczący sposób wpłyną na życie bohaterów, a których ja kompletnie się nie spodziewałam! Ilość genialnych plot twistow przeszła moje najśmielsze oczekiwania! Naprawdę! Gwarantuję, że czytając tą książkę Wasze serca będę biły w szaleńczym tempie, a Wasze myśl będą pracowały na najwyższych obrotach. Aneta pokazuje jakie konsekwencje dla nas samych czy naszych bliskich może przynieść kilka nieodpowiednich decyzji, zarówno tych podjętych w przeszłości jak i obecnie. Autorka na przykładzie swoich bohaterów udowadnia, że kiedy w grę wchodzi prawdziwe i silne uczucie człowiek jest w stanie przezwyciężyć każdą przeciwność losu. Amelia i Michał nie poddają się i walczą o sobie z całych sił, a te kluczowe momenty sprawiały, że w moich oczach nie zabrakło także łez, zarówno tych smutku, niesprawiedliwości jak i szczęścia. "Wplątana" to emocjonująca, poruszająca, bolesna i trudna historia dwójki ludzi, których droga do szczęścia była bardzo długa, kręta i wyboista! To opowieść, która już na zawsze zostanie w mojej pamięci i sercu! Polecam!

Zauroczenie…

Porwanie…

Tortury…

Zagmatwana historia…

Zaskakujące zwroty akcji…

🌹Historia, która bardzo delikatnie się zaczyna, a potem przekształca w prawdziwie gangsterski film akcji.

🌹Główna bohaterka - Amelia, która zauroczyła się w tak zwanej internetowej „randce”, a która to, jak się później okazuje ciągnie za sobą przerażające konsekwencje.

🌹Czarnooki oprawca, który wzbudza jednocześnie strach, ciekawość  i pożądanie.

🌹Trudne wybory i decyzje, po podjęciu których, już nic nie może, nie być takie samo, ani w życiu Amelii, ani w życiu jej najbliższych i wiele, wiele totalnie różnorodnych wątków, które sprawią, że „Wplątana” zabiera czytelnika w podróż ekstremalnym rollercoasterem emocji.

🌹Jest pikantnie i namiętnie.

🌹Jest też brutalnie i na prawdę przerażająco.

🌹A w tym wszystkim dwoje zakochanych do szaleństwa w sobie ludzi.

🌹To zaskakujące, jak wiele, nieświadomie może zniszczyć rodzina. Do jakich rzeczy, mogą doprowadzić decyzje i wybory z przeszłości i w przypadku tej dwutomowej historii, zawartej w jednej książce, tak właśnie jest.

🌹🌹🌹
Jedno jest pewne, ta książka jest tak wciągająca,że nie można przejść obok niej obojętnie. Świetnie napisana i bardzo interesująco napisana fabuła. Pióro autorki, aż się prosi o kolejne tak rewelacyjne książki i miejmy nadzieję, że to szybko nastąpi!
Nowe piękne wydanie, zarówno okładka, jak i sam środek i prawdziwa gratka dla nowych czytelników, że od razu mogą przeczytać dwa tomy, w jednym, bo pierwszy tak się kończy, że nie mając pod ręką drugiego, mielibyście ochotę „udusić” 🤭 autorkę.

Historia, która na pewno, nie pozwoli o sobie zapomnieć i zostanie z Wami na dłużej.

Gorąco polecam i gratuluję Anetce, kolejnej świetnej książki wydanej w selfpublishingu. To na prawdę ciężki kawałek chleba, więc zachęcam was do zajrzenia na stronę autorki www.abobarska.pl i zamawiania zarówno „Wplątanej 1 i 2”, jak i pozostałych książek Anetki.

Zaplątana
A. B. Obarska0
Okładka ksiązki - Zaplątana

Amelia stara się żyć dalej, ale to wcale nie jest takie proste. Pozostawiona sama sobie, wpada w otchłań rozpaczy. Każdy dzień zdaje się być taki sam -...

Morze naszych tajemnic
A. B. Obarska 0
Okładka ksiązki - Morze naszych tajemnic

Przeprowadzka z ukochanej Gdyni do Katowic zupełnie mi się nie uśmiechała, ale los zdecydował za mnie. Nie miałam wyjścia, znalazłam więc mieszkanie w...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski