Mur

Ocena: 3.67 (3 głosów)

Składam zdania, drugi poziom serii ,,Czytam sobie", to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Informacje dodatkowe o Mur:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-09-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788323771265
Liczba stron: 48

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Mur

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mur - opinie o książce

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w 2017 r.,
6-letnia Lila zamieszkała wraz z rodzicami w Berlinie. Bawiła się sama, bo jest nowa w środowisku i nie ma przyjaciół. Pewnego dnia wraz z rodzicami wybrała się na spacer. Wracali o zmroku do domu i pomylili kierunki. Nagle... ,,...natrafili na betonowy mur. Ten mur wyrastał z ulicy. Tak po prostu!". (s. 12) ,,Był wysoki, solidny i pomazany kolorowymi napisami. Biegł w lewo, prawo, po horyzont". (s. 13) Mały czytelnik wraz z dziewczynką poznaje historię powojennego Berlina, historię muru. Staje się świadkiem jego zburzenia 9 września 1989 r. Staje się świadkiem odzyskania wolności. W tekście jest dużo trudnych słów, które po prostu musi dziecku wyjaśnić rodzic. (strapiony, lawirowali, skandowali, zawalidroga, sektor, horyzont). Wyjaśnić również należy, czym jest wolność, co ją ogranicza, kto ja ogranicza. Bez mini wykładu z historii II wojny światowej po prostu się nie obędzie. Nie wiem, co kilkuletni czytelnik, tym bardziej mały Polak, zrozumie z tej opowieści o Lilce i jej rodzicach, którzy przypadkiem zostali świadkami ważnego wydarzenia historycznego. Nie ten poziom wiedzy historycznej, nie ten wiek, nie to wydarzenie. Wprawdzie jest mowa o odzyskiwaniu wolności, o ważnych wydarzeniach historycznych, ale to nie są tematy dla kilkulatka. Zbyt trudne, zbyt na wyrost. Za wcześnie. W różnych miejscach strony został rozmieszczony tekst - dłuższe zdania, elementy dialogu. Uzupełniają go ilustracje, w większości bardzo ponure, oddające powojenną rzeczywistość czasów komuny. Na niektórych obrazkach znajdują się pojedyncze wyrazy podzielone na sylaby, by dziecko uczyło się sylabizowania. Są też pytania sprawdzające zrozumieniu historyjki, 6 naklejek i ,,Dyplom sukcesu". Numeracja stron pozwala śledzić postępy w czytaniu i utrwalać liczenie.
Link do opinii

Dla zaczynającego przygodę z czytaniem 7-8-latka stanowczo zbyt trudna: trudne słownictwo (konieczne do wyjaśnienia przez rodzica!, a więc co z samodzielnym czytaniem?), nie do końca zrozumiała problematyka.

Ilustracje adekwatne do tekstu, ale bardzo ponure - oddają atmosferę tamtych czasów, lecz na pewno nie zachęcają do sięgnięcia po tę lekturę.

Link do opinii
Inne książki autora
Jak pan Żyrafa uciekał przed wojną
Rafał Witek0
Okładka ksiązki - Jak pan Żyrafa uciekał przed wojną

W 2014 roku rodzina pana Wasyla i pani Marianny została rozdzielona przez wojnę. Marianna z dziećmi znalazła się na zachodzie Ukrainy, Wasyl pozostał na...

Szczurki chwytają życie za ogon
Rafał Witek0
Okładka ksiązki - Szczurki chwytają życie za ogon

Szczurki to niezwykła kompania. Ich szalone przygody z kotem ( i nie tylko) śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zadań. Bo Szczurki nieźle...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy