Klasa

Skatowany w Warszawie przez nieznanych sprawców prezes amerykańskiej korporacji dzwoni do byłego kolegi z klasy, znanego radiowca. Wybiera jedyny numer, jaki zna – do audycji na żywo. Dziennikarz zostaje wplątany w grę, w której stawką jest kilkaset milionów dolarów, życie wielu osób i polska racja stanu. Rozwiązanie zagadki zaszyfrowane jest na bilecie do metra. Kto złamie kod? Tylko ktoś z klasy. Akcja jak z najlepszych amerykańskich filmów. Tajemnica, której wyjaśnienie zszokuje każdego. Fakty, o których nikt w Polsce głośno nie mówi.

Informacje dodatkowe o Klasa:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2014-06-16

Kup książkę Klasa

Klasa - opinie o książce

Avatar użytkownika - malczes88
malczes88
Przeczytane:2016-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
W zeszłym roku trafiła do mnie książka pt."Sokół". I była to najlepsza książka sensacyjna, jaką czytałam od czasów, kiedy zachwycałam się Ludlumem. Połknęłam ją dosłownie. Dlatego bardzo uszczęśliwiła mnie wiadomość, że skończyłam czytać tom drugi. W takim razie jest jeszcze szansa na przeczytanie świetnej sensacji w polskim wykonaniu. I była. "Klasa" mnie nie zawiodła, choć obawiałam się, że tom pierwszy może być gorszy od drugiego. Nie był. Adam Wierzbicki prowadzi właśnie swoją audycję radiową, kiedy na otwartej dla słuchaczy linii odzywa się jego dawny przyjaciel z klasy. Piotr, prezes amerykańskiej firmy, cudem uniknął śmierci i znajduje się na OIOMie. Prosi Adama, by ten go odwiedził, a podczas wizyty przekazuje mu bilet z metra, na którym znajduje się jakiś kod. Od tej pory życie Adama niewiele jest warte a znany mu świat zmienia się w arenę, na której wraz z innym przyjacielem z klasy, Karolem Siennickim, musi walczyć o przetrwanie swojej rodziny, siebie a jak się okazuje później, również dużej części polskich obywateli. Przyjaciel może okazać się najgorszym wrogiem, nikomu nie można zaufać a polityczne machinacje przyprawiają o mdłości. "Klasa" to mocna sensacyjna powieść w amerykańskim stylu, od której ciężko się oderwać. Świetnie odzwierciedla polskie realia a najgorsze jest to, iż taki scenariusz jest bardzo realistyczny. Oczywiście na potrzeby książki niektóre wydarzenia i zachowanie postaci są mocno przesadzone, jednak nie zmienia to faktu, że powieść się czyta znakomicie. Dynamiczna akcja, różnobarwni bohaterowie i wciągająca fabuła sprawiły, że każdy, kto przeszkadzał mi w czytaniu stawał się moim wrogiem:)
Avatar użytkownika - aneta5janiec12
aneta5janiec12
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Przeczytałam,
Książka świetna! Warta przeczytania! Pełna akcji, świetnie wykreowanych bochaterów, zaskakujących wydarzeń. Aczkolwiek zakończenie według mnie nie dokońca udane. Powieść meeeegaaaa wciągająca. Nie można się oderwać od pierwszej do ostatniej strony! Cały czas coś się dzieje. Jestem zachwycona, że to właśnie ona trafiła w moje ręce. Polecam ją wszystkim fanom kryminału, sensacji. Dla mnie jak najbardziej na tak!
Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-04-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książka pełna akcji, niezwykle wciągająca w świat tajnych służb, spisków i intryg. Polecam!
Avatar użytkownika - jukka82
jukka82
Przeczytane:2015-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Klasę Rettingera przeczytałam, można rzec, z powodów geograficzno-zawodowych. Poruszany jest w niej motyw wydobycia złóż tytanu na Suwalszczyźnie. Jako, że na Suwalszczyźnie właśnie mieszkam nie wypadało nie przeczytać. tym bardziej , że autor zagościł w Suwalkach osobiście. wzial udzial w wielkiej debacie dotyczącej tychze zlóż. Pomimo, że akcja wartka, pełna strzałów, pościgów, zdrad, to czegoś mi zabrakło... Wątek klasy wydaje mi się zbyt naciągany - to raz. Po drugie nie znoszę teorii spiskowych ;)
Avatar użytkownika - mapi
Przeczytane:2014-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Miłość w czasie zagłady
Dominik W. Rettinger0
Okładka ksiązki - Miłość w czasie zagłady

Prawdziwa historia uczucia, które zrodziło się w krakowskim getcie.   Oswald Bousko, wicekomendant Schutzpolizei, który odwraca się od faszyzmu, i Rebeka...

Elita
Dominik W. Rettinger0
Okładka ksiązki - Elita

Wielkie interesy, wielkie pieniądze, wielkie afery. Konstancin pod Warszawą. Ogromne rezydencje, luksusowe samochody i piękne kobiety… Życie elit...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska