Eris

Tom 1 cyklu Boginie

Mój ojciec nie przemyślał konsekwencji stworzenia idealnej córki: bogini wszczynającej zatargi i wzbudzającej ożywienie twórcze. Stałam się jego pupilką, najlepszą z najlepszych, byłam perfekcyjna w każdym boskim calu.
Rozpętałam niejedną wojnę i to nie tylko na Ziemi. Manipulowałam siostrami, rozpoczynałam spory, o które nikt mnie nigdy nie podejrzewał. Wszystko działo się ku uciesze całego zepsutego Olimpu. Swoim sprytem sprawiłam, że na tle sióstr byłam bez skazy, czysta niczym kropla Ambrozji.
Bogowie przyglądali się mojej postawie z coraz większym szacunkiem. Łaknęli mojego towarzystwa i twórczego natchnienia. Moje zasługi i poczynania, oczywiście te, które miały zostać nagłośnione, przynosiły mi chwałę i często wzniecały strach u innych.
Byłabym doskonałą zastępczynią ojca, jednak on wolał mojego brata, Aresa. Odsunął mnie na bok, nie zdając sobie sprawy z mojego upokorzenia. Jedną decyzją skazał się na życie beze mnie. Z przygniatającym poczuciem zdrady i pragnieniem ukarania Zeusa udałam się na Ziemię, gdzie stworzyłam własne królestwo. Mój ojciec nie spodziewał się, do czego jest zdolna jego poniżona córka...
Nazywam się Eris. Jestem boginią niezgody destrukcyjnej i niezgody twórczej. Władczynią Olimpu śmiertelników.

Informacje dodatkowe o Eris:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-05-25

Tagi: boginie Wydawnictwo Żywioł KatarzynaAmber

Kup książkę Eris

Eris - opinie o książce

Eris Bogini niezgody destrukcyjnej oraz twórczej, siostra bliźniaczka Boga wojny-Aresa, oraz córka największego z bogów-Zeusa.
W dniu, w którym Zeus postanawia wybrać na swoje zastępstwo Aresa, w Eris coś pęka.
Postanawia uciec z Olimpu wraz ze swoim wiernym sługą Proklosem.
Wytworzony przez boginie portal przenosi ją w do pięknej, słonecznej Barcelony.
Już na samym początku swojej przygody trafia na tytana Notusa-boga wiatru południowego.
Pomimo początkowej niechęci do Notusa, między Boginią i Tytanem pojawia się nić porozumienia, która doprowadza do spełniania marzeń Eris, mianowicie stworzenie własnego Olimpu na ziemi, w którym to ona będzie jedyną słuszną Boginią.
Gdy wszystko już zaczyna się układać, między Eris a Notusem rodzi się uczucie pełne miłości i oddania, lecz to szczęście nie jest im pisane na długo, gdyż na światło dzienne wychodzi przepowiednia wieszczki Sybille.

,,Dwa skrzydlate monstra zła?cza sie? w jednos?c? i sprowadza? na siebie gniew Mojr. Jedno z nich poz?egna sie? z z?yciem. Drugie nie zazna spokoju. Nie be?dzie odwrotu".

Czy młodzi kochankowie oszukają przeznaczenie?
Kto według przepowiedni ma pożegnać się ze światem?

Połączenie mitologii greckiej z wydawnictwem żywioł?
Musiałam sięgnąć po tą książkę!
Szczerze Wam przyznam, że to chyba moje pierwsze spotkanie z piórem Kasi, ale już je pokochałam!
Historia Eris jest idealnie wyważona!
Jest w niej miłość, nienawiść, ból, oddanie i masa ukrytych intryg!
Czytając historię Bogini niezgody destrukcyjnej i twórczej, spędziłam niesamowite chwile!
Moje serce zostało roztrzaskane na kawałki, by zaraz dać mi nową nadzieję...a później znowu roztrzaskać je w drobny mak.
Kasia świetnie wpływa i bawi się uczuciami czytelników!
Mimo wszystko uważam, że musicie sięgnąć po pierwszą część cudownej serii Bogiń.

Ocenka: 10/10

Jedna noc z szefem
Katarzyna Amber0
Okładka ksiązki - Jedna noc z szefem

Gorący i bardzo skomplikowany romans z szefem! Julia Evans przez ostatnie kilka lat pracowała jak szalona, próbując wyciągnąć siebie i swojego męża z...

Szarlotka
Katarzyna Amber 0
Okładka ksiązki - Szarlotka

Przepis na kłopoty?Proszę bardzo!Masz na imię Zuza, a zwą cię Szarlotka i jesteś roztrzepaną studentką szóstego roku medycyny. Z twoich ust wypływają złośliwe...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung