Uzurpatorka

Jak dobrze znasz swojego partnera? Czy na pewno wiesz wszystko o jego przeszłości? Czy nie obawiasz się, że pewnego dnia wyjdzie z domu i nie wróci? Wszystkie te lęki zmaterializowały się, gdy Mikołaj – krytyk i bloger literacki – zorientował się, że zniknęła jego żona, razem z ich kilkuletnią córeczką. Jak odnaleźć dwie osoby, które dosłownie rozpłynęły się w powietrzu? Jakie wskazówki z ich pozornie idealnego życia pomogą w rozwiązaniu zagadki? Czy za zniknięciem Doroty i Oli kryje się ktoś trzeci?

Uzurpatorka to wspaniały materiał na scenariusz filmowy i wciągający kryminał, który czyta się jednym tchem.

To była taka chwila, w której zdajesz sobie sprawę, że być może właśnie teraz jedna z tych strasznych rzeczy, które przytrafiają się przecież tylko innym, przydarza się właśnie tobie. Że nagle stajesz się mimowolnym bohaterem jednego z tych dramatów, które zawsze obserwowałeś na ekranie telewizora, w nagłówkach gazet, na portalach internetowych. I jeszcze nic się ostatecznie nie potwierdziło, jesteś w stanie zawieszenia, jedną nogą już tam, ale drugą wciąż na bezpiecznym, zbudowanym ze złudzeń lądzie. I tak bardzo nie chcesz uczynić tego kroku w przód. Niestety, nie masz już wyjścia.

Iwona Wilmowska - Autorka serii powieści kryminalnych "Prywatne śledztwo Agaty Brok", powieści dla dorosłych oraz książek dla dzieci (Pogromcy nudy) i dla młodzieży (trzytomowa seria o Julce). Ma doktorat z psychologii społecznej, zajmuje się badaniami marketingowymi, wychowuje dwie córeczki. W wolnych chwilach pisze, czyta, rysuje i z niesłabnącym entuzjazmem wprowadza w życie swoje kolejne pomysły.

Informacje dodatkowe o Uzurpatorka:

Uzurpatorka - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2023-12-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

❄️ Mikołaj jest blogerem literackim, spełnia się zawodowo i rodzinnie, tworząc kochającą i szczęśliwą rodzinę ze swoją żoną Dorotą i córeczką Olą. Pewnego dnia Dorota wraz z córką znikają bez śladu, nikt nie wie, co się z nimi stało. Mikołaj próbuje za wszelką cenę odnaleźć żonę, współpracuje z policją, w czym pomaga mu również przyjaciółka zaginionej. Sprawa rusza do przodu, gdy zostaje odnalezione ciało kobiety. ❄️
Twórczość Pani Iwony poznałam dzięki książce "Dobry chłopak", to bardzo dobry i intrygujący kryminał, chociaż tytuł na pierwszy rzut oka, może być nieco mylący. Kolejne spotkanie z autorką i tym razem również bardzo udane, wręcz to była sama przyjemność z czytania. Pani Iwona ma lekkość w pisaniu kryminałów, które są do pochłonięcia na jeden wieczór. Wszystko to dzięki wciągającej akcji, niedającej szansy nawet na przerwanie czytania. Jest to typowy kryminał, z zagadką w tle, wartką akcją i dreszczykiem emocji towarzyszącym w trakcie czytania. Nie doszukacie się tutaj krwawych i brutalnych opisów, za to bądźcie przygotowani na rodzinny dramat, okraszony wieloma tajemnicami i kłamstwami.
"Uzurpatorka" to historia skupiona na odnalezieniu Doroty i Oli, które pewnego dnia zaginęły bez śladu. Przedstawiona została z perspektywy kilku bohaterów, między innymi Mikołaja, zrozpaczonego męża i ojca, przyjaciółki Weroniki, matki Doroty i Krystyny, która odgrywać będzie w tej historii największą rolę i pomoże w odkryciu wielu tajemnic, które ukrywała Dorota przed swoim mężem. Jest to jedna z tych książek, kiedy w trakcie czytania orientujesz się, że zaczynasz czytać, coraz szybciej, bo chcesz koniecznie poznać zakończenie i losy bohaterów.

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2024-02-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, więc doznałam pozytywnego zaskoczenia, jej lekki styl pisania bardzo mi się spodobał, a historia pochłonęła mnie od pierwszej strony. Dzięki niej wczuwamy się w klimat zdarzeń i bacznie obserwujemy zachowania bohaterów na wszystkich etapach traumatycznych doświadczeń...
Wymaga to wiedzy na temat podłoża ludzkich stereotypów oraz mentalnych pobudek i tendencji.

Mikołaja spotyka coś tragicznego...Zaginięcie żony i córeczki. Próbuje dojść do sedna tego zdarzenia i dowiedzieć, co się stało, odnaleźć ukochane osoby. Pomagają mu w tym bliscy. Mimo że ostrożnie obserwowałam wartko rozwijającą się akcję i byłam pewna, że wiem, co się stało, spotkało mnie zaskoczenie pod koniec historii, oceniam to bardzo na plus. Fabuła zatem została fantastycznie skomponowana, wnikamy w wersję zdarzeń, spojrzenia na sytuację z różnych kierunków. Nie zabraknie tu sekretów i intryg, tajników ludzkiej natury, cienia popełnianych błędów. Pozory mogą mylić, a ktoś z kim spędza się życie może nas mocno zdziwić...Mikołaj na pewno się o tym przekona. Jaką rolę odgrywa tu Weronika i Krystyna? Czy Dorota i Ola się odnajdą?
Zachęcam do lektury.

Czytałam z wypiekami na twarzy i emocjonalnym dreszczykiem. Przyznaję, że dawno nie czytałam tak dobrego kryminału. Polecam!

Julka. Po trzecie – magia to nie zabawa
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Julka. Po trzecie – magia to nie zabawa

Trzeci (ostatni) tom cyklu o Julce i polskiej Szkole Magii. Długo wyczekiwane wyjaśnienia na wyciągnięcie ręki… Jeśli myślisz, że magia zawsze...

Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie… jak swe karminowe dłonie wyciągają do Was subtelne mieszkanki Krzaku Róży… jak splecione liany...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska