Słodka zemsta

Adrianne, córka arabskiego szejka, od dawna obmyśla zemstę na ojcu, który kiedyś skrzywdził jej matkę. Postanawia wykraść z pałacu dumę jego kolekcji, najcenniejszy klejnot świata. Skarbiec jest pilnie strzeżony, lecz nie ma na świecie sejfu, którego nie otworzyłaby Adrianne - zuchwała i nieuchwytna złodziejka biżuterii. Tym razem jednak w ślad za nią podąża były włamywacz, obecnie agent Interpolu.

Informacje dodatkowe o Słodka zemsta:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-241-2837-2

Kup książkę Słodka zemsta

Słodka zemsta - opinie o książce

Avatar użytkownika - WolneLitery
WolneLitery
Przeczytane:2024-08-18,

Ta powieść to znacznie więcej niż tylko emocjonująca historia – to głęboko przemyślana opowieść, która w mistrzowski sposób łączy elementy thrillera z bogatymi wątkami psychologicznymi i kulturowymi.

Główna bohaterka, córka arabskiego szejka i hollywoodzkiej gwiazdy, to postać, która od pierwszych stron wzbudza emocje. Roberts niezwykle wnikliwie ukazuje jej wewnętrzne zmagania, narastającą chęć zemsty oraz proces, który prowadzi ją do ostatecznej konfrontacji z ojcem. To właśnie psychologiczne aspekty tej postaci sprawiają, że powieść tak głęboko zapada w pamięć – jej złożoność i emocjonalna głębia dodają historii autentyzmu.

"Słodka zemsta" to także podróż do fascynującego świata orientu, gdzie autorka z dużą dbałością o szczegóły przedstawia egzotyczne obyczaje i tradycje. Tło kulturowe tej książki wzbogaca fabułę, czyniąc ją jeszcze bardziej wciągającą i wyjątkową. Nora Roberts wprowadza nas w orientalny świat pełen kontrastów, gdzie luksus splata się z cierpieniem, a tradycja z nowoczesnością.

Cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę książkę, bo jest to kolejny dowód na to, że Nora Roberts nie tylko świetnie opowiada historie, ale też potrafi poruszać ważne i trudne tematy w sposób, który angażuje i skłania do refleksji. "Słodka zemsta" to lektura, którą gorąco polecam – zarówno fanom autorki, jak i tym, którzy szukają literatury pełnej emocji, kulturowego bogactwa i głębokich psychologicznych analiz.

Polecam! Ja czytałam z nowego wydania od Wydawnictwa Świat Książki!

Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Świetna. Nie tylko romans, ale też dobra książka przygodowa. Na początku dowiadujemy się jak wyglądało dzieciństwo Addy w jej ojczystym kraju. Potem przenosimy się w czasie do momentu, gdy główna bohaterka jest już dorosła. Oczywiście podoba mi się to, że Addy jest samowystarczalna, niezależna, niesamowicie silna i zdeterminowana. Jest takim współczesnym Robinhoodem w spódnicy. Ważną część książki stanowi relacja matki i córki. Bohaterka jest na pograniczu pomiędzy tradycją i kulturą własnej ojczyzny, (która jednak w pewien sposób przyczyniła się do "upadku" jej matki) a kulturą zachodnią, w której spędziła większość swojego życia. Polecam. Bardzo dobrze się czyta i możemy razem z bohaterką trochę powspinać się po ścianach budynków.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-12-11, 26 książek-2013, Wyzwanie- Pióro i Pazur,
Tego właśnie szukałam! Książka bezczelnie uwięziła mnie po przeczytaniu pierwszego rozdziału. Idealnie zarysowani bohaterowie, trzymająca w napięciu akcja, romantyczna historia i bohaterowie z charakterkiem. To małe cudeńko o 320 stronach, zawiera w środku wszystko, co uwielbiam w książkach. Wszystko jest opisane tak doskonale, że chwilami wierzyłam, że to dzieje się naprawdę! Głównej bohaterki nie można nie kochać, tak samo jak czarującego pana Philipa. Jedynym czego żałuje jest to, że nie mogę zapomnieć tej historii, by przeczytać ją jeszcze raz, nie znając zakończenia.
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2012-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa i wciągająca, jest wątek sensacyjny co wywołuje dreszczyk. Przeczytałam ją jednym tchem.
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2022-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2022,

Nora Roberts, to jedna z wielu moich ulubionych autorek.
Adrianne jest arabską księżniczką, która uciekła do Ameryki wraz z matką, kiedy była jeszcze dzieckiem. Wie, że ojciec nigdy jej nie kochał tylko dlatego, że urodziła się jako dziewczynka. Całą winę za to jej ojciec obarcza matkę, która jest bita i poniżana. Po pewnej tragicznej nocy uciekają.

Adrianne przez całe swoje życie marzy o tym aby odegrać się na ojcu i zadać mu taki sam ból jaki on zadał jej matce.  Po śmierci matki Adrianne postanawia ukraść mu jego największy skarb - klejnot Słońce i Księżyc. To będzie zemsta za nią i jej matkę. Dziewczyna jest przekonana, że wszystko jej się uda, ponieważ aby utrzymać siebie i swoją matkę stała się najlepszą złodziejką biżuteri na świecie.
Ale co się stanie gdy na jej drodze stanie przystojny męźczyzna ?

Avatar użytkownika - NicoMinoru
Przeczytane:2017-06-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Portret anioła
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Portret anioła

Laura Malone, była fotomodelką, jedzie ośnieżoną górską drogą. Ucieka przed rodzicami zmarłego męża, którzy zamierzają odebrać jej dziecko...

Jak dobrze mieć sąsiada
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Jak dobrze mieć sąsiada

"To nie komiks, to samo życie" - mógłby o sobie powiedzieć Mitchell Dempsey, znany grafik i autor komiksów, gdy od pierwszego wejrzenia zakochał się w...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski