Ślad natury

Rymowana historia pełna zwierząt i owadów.

Wszędzie wokół nas, od parków po ogrody, doniczki i chodniki, na odkrycie czeka świat pełen cudów. Może warto przyjrzeć mu się trochę bliżej? W końcu trzeba cieszyć się naturą, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Książka zachęca do poznawania cudów natury, które nas otaczają.

Informacje dodatkowe o Ślad natury:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-03-08
Tytuł oryginału: Nature Trail

Tagi: Dzieci od ok. 5 lat

Kup książkę Ślad natury

Ślad natury - opinie o książce

Avatar użytkownika - alicjaplaskonos
alicjaplaskonos
Przeczytane:2023-04-02,

Idealna książka dla najmłodszych, dzięki której pokażecie dzieciom, że robaczki i owady to super stworzenia, które zamieszkują nasze piękne ogrody. To one sprawiają, że ogród żyje, dzięki nim wiele się w nim dzieje.

„Ślad natury” to przepiękny picturebook, w którym przeczytacie uroczą rymowaną historię o tym co się dzieje i kto mieszka w ogrodzie. Zobaczycie tutaj zarówno owady, jak i zwierzątka takie jak sowa czy wiewiórki. Najważniejsze jest jednak to, że posiadanie ogrodu to również posiadanie wielu małych i ważnych przyjaciół .

Ta książka z pewnością zachęci Wasze dzieci do poznawania świata przyrody

Jestem absolutnie oczarowana tą krótką, ale jakże cudowną historią

Avatar użytkownika - marzenakostun
marzenakostun
Przeczytane:2023-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Uwielbiam patrzeć jak wszystko budzi się do życia, zapach powietrza po deszczu, brzęczenie owadów i te piękne kolory, które zaczynają ozdabiać nasze otoczenie.
To piękno natury przelał na papier Benjamin Zephaniah w książce "Ślad natury".

Przenosimy się do świata najmniejszych zwierzaków mieszkujących w trawach, krzewach oraz drzewach. To właśnie z ich perspektywy odkrywamy uroki natury. Na swojej drodze napotkamy dżdżownice, robaczki, ślimaki , ważki oraz te większe zwierzęta takie jak sowa, lis czy mysz. W ogrodzie ciągle coś się dzieje - tu nigdy nie będziesz sam ! Wystarczy na chwilę przystanąć, usiąść na miękkiej trawie i przyjrzeć się uważnie otaczającej nas przyrodzie, a następnie delektować się jej pięknem 🌸😊

To pięknie ilustrowana książka w twardej oprawie, dużego formatu. Każda kartka zachwyca barwnymi ilustracjami, które są bardzo proste oraz miłe dla oka. Niewielka ilość rymowanego tekstu jest prosta do zapamiętania tym samym moja Zuzia często sama dopowiada zdania za mnie 😊

Ta książka z w pewnością oczaruje maluchy swoim pięknym wnętrzem !

Benjamin Zephaniah zabiera najmłodszych na rymowaną wycieczkę do ogrodu. Podążając śladami natury, każdy czytelnik, niezależnie od wieku, pozna jej cuda. I to na każdym kroku. Trzeba tylko uważnie patrzeć i słuchać, czasami trzeba kucnąć lub klęknąć, żeby samemu poznawać przyrodę i jej małych mieszkańców - ważki, prosionki, gąsienice, także te większe: jeża, myszki, wiewiórki, a nawet lisa. Każde stworzenie ma w ogrodzie swoje miejsce i coś do zrobienia. Każde jest potrzebne.

Tematyka wierszyka w przystępny sposób otwiera dzieciom okno na świat przyrody. To rymowana historia o tym, kto mieszka w ogrodzie i co się w nim dzieje. Urocza, krótka, a zarazem prosta. Sprawi, że mały czytelnik będzie chciał zostać małym przyrodnikiem i ruszyć do ogrodu na poszukiwania swoich maleńkich przyjaciół. Bo w ogrodzie dzieją się cuda! Ja sama nie mogłam się oprzeć temu picturebookowi!

W picturebookach ważną rolę odgrywają ilustracje. Nila Aye ponownie oczarowała mnie swoją kreską i paletą kolorów. Jej ilustracje przykuwają oko na dłużej. Tu każda strona zachwyca. Wymaga uważności, skupienia się na każdym elemencie, na każdym robaczku, a jest ich całkiem sporo. One też mają swoje życie, towarzyskie również. Ogród tętni życiem. Ilustratorka nadała zwierzęcym bohaterom cechy ludzkie. Ich oczy mówią wiele. Oglądając ilustracje, przy okazji można z dzieckiem poćwiczyć spostrzegawczość, liczenie, krótkie wypowiedzi, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi oraz wiele innych umiejętności.

,,Ślad natury" to doskonała pozycja dla dzieci w wieku 3-5 lat, żeby mogły poznać mieszkańców ogrodu i zawrzeć nowe przyjaźnie. Ten pięknie ilustrowany picturebook w twardej okładce, dużego formatu zachęca do spotkania z Matką Naturą i przyrodniczych obserwacji. Także w lesie, parku, na polu, rabacie, trawniku.

Ludzie dla ludzi
Benjamin Zephaniah0
Okładka ksiązki - Ludzie dla ludzi

Piękna, podnosząca na duchu książka o sile wspólnoty oraz o tym, jak ważne w naszym życiu są relacje z innymi. Ponadczasowy poemat uczy najmłodszych, a...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz