Pomyłka

Powieść autorki Szpilek z Wall Street i Tylko na chwilę!

Samantha Spinster to trzydziestolatka, która wspólnie z chłopakiem Jacksonem prowadzi agencję reklamową. Ich firma, choć mała, ale odnosi spore sukcesy, głównie dzięki Dustinowi Sullivanowi, ich najważniejszemu klientowi.

Samantha nie do końca jest zadowolona ze swojej pracy, bo wydaje się, że partner ,,przywłaszcza" sobie wszystkie wspólne osiągniecia. W dodatku nie jest już tym samym Jacksonem, którego pokochała. Właściwie zaczyna sprawiać wrażenie, że stał się kimś zupełnie obcym.

Pewnego dnia Samantha, po kolejnej kłótni z chłopakiem, przez pomyłkę wysyła bardzo niefortunnego i nieprofesjonalnego e-maila do Dustina Sullivana. O dziwo, mężczyzna nie reaguje źle na tę wiadomość. Wręcz przeciwnie - chce poznać Samanthę osobiście. Kobieta podchodzi do tego ostrożnie, głównie ze względu na opinie o Sullivanie i jego długim łańcuszku byłych dziewczyn.

Wbrew obawom Sam między nią a Dustinem rodzi się coś na kształt przyjaźni... Dopóki mężczyzna nie postanawia jej pocałować.

Informacje dodatkowe o Pomyłka:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-05-04

Kup książkę Pomyłka

Pomyłka - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Samantha wspólnie ze swoim chłopakiem prowadzi agencję reklamową, firma odnosi sukcesy, a to dzięki jednemu z najważniejszych klientów - Dastinowi. Kobieta mimo to nie jest zadowolona z obecnego życia. Pewnego dnia po kłótni z chłopakiem Samantha przez pomyłkę wysyła nieprofesjonalnego e-maila do Dustina, a mężczyzna odpisuje, że chętnie poznałby ją osobiście. Jaką formę przybierze relacja pomiędzy bohaterami? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

Czytałam każdą z poprzednich książek autorki i bardzo przypadł mi do gustu jej styl, dlatego też nie było innej opcji jak sięgnąć po ostatnią książkę Igi, jaką jest właśnie "Pomyłka". Książka została napisana bardzo lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem, co sprawiło, że przeczytałam ją w oka mgnieniu. Historia jest przedstawiona z perspektywy Sam i Dustina, dzięki czemu możemy ich lepiej poznać, dowiedzieć się co czują, myślą i jakie emocje nimi targają, a tych tutaj naprawdę sporo. Ich konkretna znajomość tak naprawdę rozpoczęła się od omyłkowo wysłanego e-mail, który w konsekwencji wiele zmienił w życiu obojga bohaterów. Relacja pomiędzy nimi została w ciekawy sposób nakreślona, według mnie wszystko toczyło się w odpowiednim tempie. Autorka na przykładzie Samanthy pokazuje, że nie warto trwać w toksycznym związku, który niszczy nas od środka, należy zawalczyć o siebie i swoje marzenia, a z pomocą dobrych duszyczek, które ma się przy boku jest to naprawdę możliwe. Liczyłam może na trochę więcej intryg i zawirowań w życiu bohaterów oraz nieprzewidzianych zwrotów akcji, ale mimo wszystko dobrze się bawiłam czytając tą historię. Czekam już na kolejne książki autorki! Moja ocena to 8/10.

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2022-06-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 2022,

„Pomyłka” to książka, która opowiada o losach Samanthy Spinster i Dustina Sullivana.

Samantha to trzydziestoletnia, utalentowana współwłaścicielka agencji reklamowej, którą prowadzi razem ze swoim chłopakiem Jacksonem De Feo. Ich firma choć mała to odnosi duże sukcesy. Głównie dzięki temu, że ich klientem jest Dustin Sullivan. Piekielnie przystojny miliarder.
Sam już od dłuższego czasu czuje, że jedyne co łączy ją z Jacksonem to firma, w którą włożyła swoje serce i wiele wysiłku.

Po kolejnej kłótni z Jacksonem chciała wysłać wiadomość do swojej przyjaciółki. Jednak przez dość napiętą sytuację popełnia błąd i przez pomyłkę odbiorcą tego jakże nieprofesjonalnego maila jest Dustin. O dziwo nie ma jej tego za złe, a w zamian za zachowanie tej sytuacji w tajemnicy żąda spotkania na drinka.

Pewnego dnia Jackson pod wpływem alkoholu podnosi na kobietę rękę. To właśnie w tym momencie postanawia go opuścić. Postanawia wyjechać na kilka dni, żeby oczyścić umysł i pozbierać myśli. Na pomoc przychodzi Dustin, który oferuje jej pobyt w jednym z jego domów.

Już od ich pierwszego spotkania można wyczuć pomiędzy nimi chemię. Z początku ich znajomość opiera się na przyjaźni, a z czasem pojawia się coś więcej. W ich relacji to Dustin jest tą bardziej zdecydowaną osobą. To on robi pierwszy krok i to on walczy o ich związek.

Sam momentami bardzo mnie irytowała swoim zachowaniem. Wszystko analizowała, robiła z igły widły, szukała problemów tam gdzie ich nie było.

Jak potoczą się ich losy? Czy ten związek ma szansę przetrwać?

Książka została napisana w przyjemnym stylu. Czyta się szybko. Główni bohaterowie zostali dobrze wykreowani. Każde z nich jest inne, mają swoje zdanie, zasady i poglądy. Nie próbują się na siłę zmieniać, czy dostosowywać do otoczenia tylko dlatego, że tak wypada.

Akcja rozwija się bez pośpiechu. Uczucia Sam i Dustina rodzą się stopniowo i bardzo naturalnie. Jest to książka, w której nie zabrakło humoru, pięknie ukazanych uczuć, jak również intymnych chwil.

Książka z przeznaczeniem głównie dla fanów romansów, ale myślę, że spodoba się większości osób. Autorka tym razem, również nie przebiła „Szpilek z Wall Street”, ale z pewnością sięgnę po jej kolejne książki.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-06-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Samantha Spinster prowadzi agencję reklamową razem ze swoim partnerem Jacksonem De Feo. Odnoszą sukcesy dzięki współpracy z rekinem biznesu Dustinem Sullivanem. Pewnego dnia po kłótni z partnerem, Samantha popełnia niefortunną wpadkę i wysyła niestosownego e-maila do Dustina Sullivana. Mężczyzna zaskakuje swoim zachowaniem kobietę. Dustin chce poznać osobiście Samanthę i zaprasza ją na spotkanie.
Gdy dochodzi do poważnej kłótni pomiędzy Samanthą a Jacksonem to Dustin udziela jej schronienia i wyciąga do niej pomocną dłoń.
Samantha i Dustin zbliżają się do siebie, ale kobieta że względu na opinie o Dustinie nie chce angażować się w kolejny związek.
Czy kobieta da szansę seksownemu playbojowi?

Przeczytajcie sami to dowiecie się.

"Pomyłka" to lekki romans biurowy. To historia o 30-letniej kobiecie, która od kilku lat tkwi w chorym związku. Niby ma wszystko. Pieniądze, pracę, dom i partnera, ale jak później okazuje się nic nie wygląda na takie jak wydawało się na początku. Samantha przez pomyłkę wysyła niestosownego e-maila do klienta swojej firmy. To uruchamia falę zdarzeń i jej życie zmienia się w błyskawicznym tempie.
Autorka wymyśliła intrygującą i wciągającą fabułę. Świetnie wykreowani bohaterowie. Z ogromną ciekawością śledziłam losy Samanthy i Dustina, bo byłam bardzo ciekawa jak rozwinie się ich znajomość.
Gorące i pikantne sceny sprawiają, że na twarzy gwarantowane są rumieńce. Autorka potrafi pobudzić wyobraźnię czytelnika.
Ta historia wzbudziła we mnie wiele emocji.
Świetna książka, którą warto przeczytać.
Ta historia pokazuje, że zawsze można zmienić coś w swoim życiu i nie trzeba tkwić w toksycznym związku. Warto zawalczyć o swoje szczęście tak jak zrobiła to Samantha.
Z tą książką spędziłam przyjemnie czas.

Polecam!

Samantha i Jackson od dłuższego czasu są razem, wspólnie mieszkają, wspólnie prowadzą firmę. Przynajmniej teoretycznie, kobieta coraz częściej czuje się wykorzystywać, czuje, że w ich agencji reklamowej to ona odwala całą czarną robotę, a on tylko przypisuje sobie jej zasługi. Kiedy Jackson nie tylko zasypuje ją poprawkami w pracy, nad którymi musi spędzić długie godziny, ale również zaprasza do domu gości, żądając, aby wszystko przygotowała, ma dość. Wysyła mu wiadomość i znika u przyjaciółki. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że trafia ona do Dustina Sullivana. Kobieta jest na siebie zła, boi się reakcji mężczyzny, który jest najważniejszym klientem firmy. Jednak on nie reaguje źle, wręcz przeciwnie, proponuje spotkanie.
Życie przy boku Jacksona jest coraz gorsze, aż dochodzi do sytuacji, w której kobieta ma wszystkiego dość. W momencie, kiedy podniósł na nią rękę, przekroczył ostatnią granicę, Samantha nie widzi możliwości powrotu. Jednak to nie koniec jej problemów, przed nią wiele niełatwych decyzji. Jak potoczy się sprawa z Jacksonem? Czy Samantha poradzi sobie z odejściem? Jak potoczy się jej znajomość z Dustinem? Co stanie się z agencją reklamową, która tak wiele dla Samanthy znaczy?

Historia Samanthy okazała się ciekawa, wciągająca, wywołująca wiele emocji. To opowieść o kobiecie, która trwa w toksycznym związku (inaczej nie da się nazwać jej relacji z Jacksonem), jest wykorzystywana, a mężczyzna, z którym wiązała swoją przyjaźń, coraz bardziej ją zawodzi. To historia o nowym początku, trudnych decyzjach, przyjaźni, miłości. Mnie się podobała. Akcja nie jest zbyt szybka, jednak nie nazwałabym jej jakieś wolnej czy nużącej się.

Bohaterowie według mnie są dobrze wykreowani.
Samantha to kobieta z jednej strony silna, pracowita, osiągająca sukcesy w pracy, lubiana i szanowana przez podwładnych. Z drugiej trwa w toksycznym związku, w którym jest poniżana, niekochana, a partner wymaga wiele nic nie, dając w zamian. To bohaterka, którą polubiłam, której mocno kibicowałam.
Jackson to mężczyzna, o którym nie jestem, w stanie powiedzieć nic pozytywnego. Jest zapatrzony w siebie, egoistyczny, chamski, agresywny. To bohater, który wywoływał we mnie same negatywne uczucia.
Dustin to mężczyzna pełen tajemnic. Uważany za kogoś zupełnie innego niż naprawdę jest. To bohater, którego polubiłam, jednak jaki jest, musicie już sami odkryć (nie da się zbyt wiele powiedzieć, jednocześnie nie zdradzając zbyt wiele z książki).

„Pomyłka” to ciekawa propozycja na leniwe popołudnie. Mnie się podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

[...]Such a beautiful life, to believe in - cytat z piosenki ,,A Beautiful Life" Thirty Seconds to Mars[...]

Q: A wy macie jakąś ulubioną piosnkę, którą moglibyście słuchać w nieskończoność?

Samantha Spinister, współwłaścicielka firmy reklamowej. Jej nieszablonowe podejście do reklam, sprawia, że jej firmy zyskuje potężnego gracza, dla którego tworzy projekty. Na nieszczęście Sam przypadkiem wysyła maila zamiast do swej przyjaciółki to do Dustina Sullivana. Od tego momentu zaczyna się gra, w której wygrywają uczucia i emocje, a finał może mieć tylko szczęśliwe zakończenie.

Historia lekka, przyjemna, momentami przyprawiającą o ciarki na całym ciele, a co najważniejsze wciąga do tego stopnia, że człowiek zapomina o świecie i o upływających godzinach. Iga ma ten styl, który sprawia, że masz ochotę czytać i czytać. Chłonąć to co pisze i otaczać się przystojniakami, którzy pojawiają się w jej historiach. Z całego serca do głównych bohaterów, których bardzo polubiłam, to na największy szacunek zasługuje przyjaciółka Sam,, Meg. Ta kobieta to istny wulkan prawdziwych Emoji. Zawsze wspierała Sam, ale potrafiła jej dać kopniak w dupę i uzmysłowić kilka spraw. Boże jak ja bym chciała mieć taką przyjaciółkę jak Megan. Co więcej dalej jeszcze płonę od tych wszystkich gorących scen, jakie zafundowała mi autorka.

Jeśli chcecie na chwilę wziąć oddech od mafijnych tytułów i tematów w książkach tak jak napisała na swoim blogu @ to zecydowanie ta pozycja się do tego nadaje. Jest lekka i idealna na takie dni, gdzie potrzebujemy czasem zmiany gatunku książkowego, zobaczenia zupełnie innego sposobu pisania historii. Gwarantuje Wam, że ta pozycja nie dam się nudzić ,a wy będziecie chcieli jeszcze raz ją przeczytać, bo tak szybko uciekają rozdziały. Polecam i to bardzo.

Dziewczyna z biblioteki
Iga Daniszewska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z biblioteki

Historia córki bohaterów bestsellerowej powieści Szpilki z Wall Street! Może się wydawać, że Lexi Clark, córka Dylana i Olivii, to typowa kujonka i dziewczyna...

Odnaleźć przeszłość
Iga Daniszewska0
Okładka ksiązki - Odnaleźć przeszłość

Trzydziestodwuletnia Hazel Smith od roku jest bezdomna. Kobieta nie pamięta, jak wyglądało jej życie, zanim trafiła na ulicę. Pewnego dnia poznaje Willow...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;