Co może zrobić człowiek, który wszystko stracił? Alan postanowił wybrać się na wędrówkę, bez szczególnego planu i celu. Nie wiedział, co go czeka i dokąd dojdzie. Nie spodziewał się, że po drodze spotka ludzi, którzy odmienią go na zawsze i staną się dla niego nauczycielami życia. „Kręte ścieżki” to opowieść, która dowodzi, że aby być prawdziwie wolnym, należy wybaczyć. Tego nauczył Alana Leszek – Polak, który okazał nieznajomemu wędrowcowi serce i przyjął go pod swój dach. Jego historia stała się dla Alana drogowskazem – czy podobny wpływ będą miały na niego panie ze Stowarzyszenia Czerwonych Kapeluszy? Czy uda im się wzbudzić w nim radość życia i czy ich wskazówki okażą się pomocne w obliczu nowej, przykrej dla Alana wiadomości?
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-04-30
Kategoria: Literatura piękna
ISBN:
Liczba stron: 272
Tytuł oryginału: The Road to Grace
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Alan stracił wszystko żonę, dom, firmę i nadzieje. Wyrusza y pieszą wendrówkę przez kraj. Po drodze spotyka ludzi którzy wpływają na jego życie i podejście do niego. Polak Leszek który okazał nieznajomemu serce i przyjął go pod swój dach nauczy go wybaczać aby być prawdziwie wolnym. Niestety okaże się że Alan ma guza mózgu.
„Kręte ścieżki” Richarda Evansa to kolejna część podróżniczej przygody Alana Christoffersena z cyklu „Dzienniki pisane w drodze.”
Co skłoniło bohatera do pokonania tysięcy kilometrów z północy na południe Stanów Zjednoczonych…
„Idę aby dowiedzieć się, co może mi jeszcze przynieść życie. Szukam nadziei. Nadziei na to, że nadal warto żyć, oraz nadziei na łaskę pogodzenia się z brakiem tego, bez czego muszę żyć.”
Mężczyzna przemierza Amerykę już od około ośmiu miesięcy (z pięciomiesięcznym przystankiem w Spokane) i z dnia na dzień zbliża się do celu swojej wędrówki – Key West na Florydzie. Pozostało mu do pokonania jeszcze wiele mil, ale nie poddaje się, nie traci ducha i dzielnie kroczy do przodu. Niewielkie miasteczko Sidney położone przy granicy stanów Nebraska i Iowa wyznacza połowę całej trasy, jaką Alan zamierza przebyć pieszo na własnych nogach. W tym miejscu poznaje ciekawą kobietę Analise – samotną matkę, z którą czuje emocjonalną więź. Wcześniej skorzystał z pomocy i gościny Leszka – starszego mężczyzny, Polaka, który okazał mu bezinteresowną pomoc, a rozmowa z nim odmieniła duszę bohatera.
Ten etap wędrówki jest bardzo ważny dla Alana. Teraz, jak nigdy przedtem, mężczyzna musi zmierzyć się z samym sobą, swoimi przekonaniami i własnym sumieniem. Odkąd bohater opuszcza Wyoming uparcie towarzyszy mu w jego wędrówce Pamela – matka jego żony, która przed wielu laty opuściła kilkuletnią córkę i jej ojca.
Po co kobieta zadała sobie tyle trudu, aby odnaleźć Alana?
Czego od niego oczekuje i jaka jest jej historia?
Podczas tego etapu bohater zmienia się wewnętrznie, weryfikuje swoje podejście do życia i odkrywa moc przebaczenia.
Podróż Alana wcale nie jest taka łatwa i bezproblemowa. Jego organizm coraz częściej zaczyna wysyłać alarmujące sygnały. Częste zawroty głowy niewiadomego pochodzenia stają się przyczyną przykrych dolegliwości.
Zaskakujące zakończenie powieści daje czytelnikowi wiele do myślenia i stawia pod znakiem zapytania dalszą wędrówkę Alana.
Dlaczego tak się dzieje?
Przeczytajcie koniecznie, a wrażeń na pewno nie zabraknie. Polecam serdecznie.
Przyjaciele Eliany mówili, że jej życie to bajka. Dziewczyna z amerykańskiego miasteczka zakochała się w przystojnym Włochu i zamieszkała z nim...
MaryAnne i David przeszli razem niejedno, ale wciąż łączy ich szczere i trwałe uczucie. Małżonkowie mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczeni gronem serdecznych...