Dwie karty


Tom 1 cyklu Teatr węży
Ocena: 4 (3 głosów)

Wkraczacie w świat Zmroczy - przesycony magią, posępny i fascynujący.

Srebrni magowie bezlitośnie ścigają wyznawców czarnej magii, uznanej za skażoną. Demony z Otchłani przybierają ludzką postać i przenikają do świata śmiertelników... W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się na wpół obłąkany człowiek z twarzą pociętą bliznami, który pamięta jedynie urywki ze swej przeszłości. W tunelach podziemnego świata żywiołaków i chowańców, ifrytów i homunkulusów, żebraków i przestępców, stopniowo odkrywa swoje magiczne talenty.

Informacje dodatkowe o Dwie karty:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2017-09-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788380621428
Liczba stron: 372
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Dwie karty

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Dwie karty - opinie o książce

Agnieszka Hałas to pochodząca z Lublina autorka opowiadań i powieści fantasy. Książka "Dwie karty" to pierwsza część cyklu "Teatr Węży". Powieści te zaliczane są do gatunku dark fantazy. Poznajemy w nich świat Zmroczy, pełen magii i fantastycznych postaci. 

W Shan Vaola nad Zatoką Snów grupa zbieraczy znajduje na wpół obłąkanego człowieka z twarzą pociętą bliznami. Zbieracze zabierają nieznajomego do podziemi miasta, by tam powoli odzyskiwał świadomość i odkrywał swoje talenty. Brune Keare czyli Krzyczący w Ciemności okazuje się być żmijem -  wyznawcą czarnej magii. W bezwzględnym świecie pełnym żywiołaków, chowańców, odmieńców, homunkulusów, golemów i demonów musi uważać, by nie ujawnić swojego daru i nie narazić się srebrnym magom - tępicielom czarnej magii. 

Autorka zbudowała bardzo ciekawy i intrygujący świat Zmroczy. Ludzie żyją w nim pośród fantastycznych, mistycznych istot. To świat pełen magii i mroku. Ilość występujących w powieści postaci jest bardzo duża, co z jednej strony jest plusem, bo sprawia, że tem mistyczny świat jest bogatszy, bardziej ciekawy i żyje. Z drugiej strony tak duża ilość bohaterów doprowadza do tego, że chwilami możemy się pogubić kto jest kim. 

Główny bohater powieści Krzyczący w Ciemności jest czarnym magiem, który swoją siłę czerpie ze strachu, cierpienia i innych złych ludzkich emocji. Potrafi również czerpać ludzkie siły życiowe. Jednak nic w tej książce nie jest czarno - białe, a za to znajdziemy wiele odcieni szarości. Krzyczący w Ciemności pomomo tego, że powinien być "tym złym" wykazuje wiele dobrych cech. Często jest rozdarty pomiędzy własną kożyścią, a pomocą innym osobom. Natomiast zachowanie srebrnych magów, którzy powinni być "tymi dobrymi"  często budzi sprzeczne uczucia. Taki zbudowanie postaci bardzo mi się podoba, sprawia, że nie potrafimy jednoznacznie zaszeregować bohaterów, a powieść staje się bardziej intrygująca. 

Powieść jest napisana lekkim i przystępnym językiem. Autorka wprowadziła wiele dialogów, przez co mamy wrażenie, jakbyśmy byli częścią tego świata. Ta książka to idealny przykład swojego gatunku: magiczne istoty wykazuję wiele ludzkich cech, a cała akcja osadzona jest w mistycznym świecie. 

Chociaż nie jestem fanką fantastyki i bardzo rzadko sięgam po ten gatunek literacki powieść czytało mi się bardzo dobrze. Wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony i pozostawiła niedosyt, ponieważ autorka nie odkryła przed nami jeszcze wszystkich tajemnic głównego bohatera. Chętnie poznam dalsze losy Krzyczącego w Ciemności. 

Link do opinii

Z przykrością muszę stwierdzić, że jestem za stary na dark fantasy, nasuwające skojarzenia z grami rpg. Świat jest rozbudowany, może nie do końca oryginalny. Nie umiem po pierwszym tomie ocenić jego spójności. Jest chaos, ale może zamierzony? Jest masa postaci z dalszego planu, które zapewne powrócą w przyszłości. Jest główny bohater, nieoczywisty, ale nieprzekonujący - taki bezimienny z gier komputerowych. Tylko... miast poszukiwać swojej tożsamości, on woli żyć teraźniejszością. Nie martwi się o swoją przeszłość ani on sam, ani autorka, dlaczego zatem mam martwić się ja?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Carnival
Carnival
Przeczytane:2018-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Odkrywam pisarzy Polskiej fantastyki. Pani Hałas mile mnie zaskoczyła. Pomysł na uniwersum w serii Teatr Węży jest naprawdę dopracowany i interesujący. Z wielką przyjemnością zawarłam znajomość z Krzyczącym w Ciemności i z zainteresowaniem śledzę jego losy. Bardzo udana przygoda.

Link do opinii
Inne książki autora
Czerń nie zapomina
Agnieszka Hałas0
Okładka ksiązki - Czerń nie zapomina

  Po wydarzeniach na Wyspach Śpiewu Krzyczący w Ciemności przepadł jak kamień w wodę. Poszukują go wszyscy - demony Doliny Śniedzi, srebrna magini Akhania...

Teatr węży (#4). Śpiew potępionych
Agnieszka Hałas0
Okładka ksiązki - Teatr węży (#4). Śpiew potępionych

Najnowsza odsłona świata Zmroczy - czwarty tom cyklu ,,Teatr węży" Krzyczący w Ciemności po zawarciu ugody ze srebrnymi magami wyrusza na Wyspy Śpiewu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy