Black

Gdy płatny zabójca spotyka zupełnie zwyczajną dziewczynę

Dla niej to spotkanie mogło się skończyć bardzo źle. Wszak los postawił na jej drodze mężczyznę bezwzględnego, o charakterze tak mrocznym, jak najczarniejszy zakamarek piekła. On sam myślał o sobie często, że ma zamarznięte na kamień serce. Ba, przypuszczał wręcz, że po latach przestępczej kariery stracił je bezpowrotnie...

Dla niego ta noc miała być kolejnym, nic nieznaczącym epizodem, ale stało się inaczej. Spojrzenie dziewczyny, która nawet z wyglądu przypominała jasnego anioła, sprawiło, że coś w nim drgnęło. Skamieniałe serce na powrót obudziło się do życia, uświadamiając mu, że mimo wszystko jest zdolny do tego, by czuć. I cierpieć, kiedy zostanie porzucony...

BLACK przez wiele lat myślał, że nosi w piersi skamieniałe serce, a nawet sądził, że w ogóle go nie ma. Ale wtedy zjawiła się BLONDIE i sprawiła, że lód mrożący jego serce zaczął topnieć, a ON znów poczuł jego głośne, miarowe bicie. I wtedy ONA mu je złamała...

Książka dla czytelników powyżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Black:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2024-06-18

Kup książkę Black

Black - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2024-07-23, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Pióro autorki znam i lubię, zwykle błyskawicznie mi się czyta jej książki i tym razem nie było inaczej.

Aczkolwiek teraz mam pewne zastrzeżenia co do fabuły ale o tym za chwilę.

Black, płatny zab*jca miał być kreowany na bezwzględnego a jego serce skamieniałe i odporne jest na wszystko.

I tu się pojawia pierwszy zgrzyt, bo mimo, iż wiadomo jak takie książki się kończą i do czego prowadzą, to tym razem wszystko się dzieje stanowczo za szybko.

Taki antybohater niby uparty i twardy jak głaz a po tygodniu planuje ślub i kupuje dom a raczej willę.

No nie, aż tak szybka akcja mi nie odpowiada.

To wprost niemożliwe by zakochać się na amen i zmienić swoje życie o 180 stopni w tydzień.

Czytając dalej, przyzwyczaiłam się już do tempa i zachowania Blacka, które jest wybuchowe i zmienne to z kolei Blondie okazała się niestabilna emocjonalnie a jej zachowania były... dziwne.

Z jednej strony wielka miłość do jednego z drugiej związała się z jego ofiarą po czym znów wróciła do tego pierwszego.

Czy naprawdę tacy ludzie istnieją?

Liczyłam na więcej, wiem, że autorkę stać zdecydowanie na coś lepszego chociaż czyta się przyjemnie to obraz kreowany tutaj odbiega daleko od moich wyobrażeń i pojęcia rzeczywistości.

Pomysł był dobry ale mimo dosyć obszernej objętości stron to wszystko działo się dla mnie stanowczo za szybko.

Nie mniej trzeba oddać, że i tak się czyta z chęcią i przyjemnością, nudzić się na pewno nie da tutaj przy takiej ilości plot twistów i dynamizmu.

Są elementy, które zapadają w pamięć, kilka mocnych wydarzeń, które wywołują szok i niedowierzanie a także wzruszenie i bynajmniej nie mają związku z romantyzmem, wprost przeciwnie.

Lubiłam Blacka do pewnego momentu, później nabrałam do niego dystansu, namieszał w głowie nie raz za to Ian to człowiek złoto, idealny.

Jest to książka wprost idealna na zastój czytelniczych i do czytania na plaży czy leżaku w ogrodzie, nie trzeba się mocno skupiać i analizować, wystarczy relaks przy jej lekturze i dobra zabawa.

Niestety tym razem wiem, że nie przeczytam jej ponownie a szkoda, gdyż mam w biblioteczce książki Kasi Mak i tamte czekają na reread zdecydowanie zasłużenie.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

No powiem wam, że ta książka nie na darmo jest przepełniona czernią. Mamy tu bowiem dwójkę głównych postaci, którzy twardzi są z natury, a życie dodatkowo im tą twardość przypieczętowało. On, Czarny, jest bardzo przystojnym mężczyzną, zbudowanym niczym najlepszy ochroniarz, który ma jeden cel w życiu. Chciałby wciąż żyć w dostatku i móc robić co tylko mu się podoba. Kobiety traktuje jak zabawki nie pytając nawet o ich imię. Dla niego liczy się tylko cielesna uciecha i nic więcej.I teraz poznajemy ją, kobietę, która od dwóch lat nie miała prawdziwego mężczyzny. Dawna znajomość nie zakończyła się tak jak miała i teraz oswoiła się z samotnością. Nie to, co jej przyjaciółka, która wie jak dobrze się zabawić. Ina nie ma zamiaru nikogo szukać, gdyż szanuje swoje ciało i prywatność. Chociaż ma twardy charakter, to jednak widzimy, że to maska, która została założona po to, by nikt nie mógł jej skrzywdzić. Poznając każdą postać z osobna, gdyż oni na zmianę o sobie opowiadają, widzimy jakby diabeł trafił na anioła. Z jego perspektywy czuć przemoc w każdej postawie. Jego osoba jest związana z mroczną sferą historii i jej zadaniem jest ukazać prawdziwego twardziela bez sumienia, który tylko bierze, bo jak sam twierdzi, sobie na to zasłużył. Postać kobieca jest zwyczajna, choć trochę przeszła niemiłych chwil. Wie jednak, że na jej obecność trzeba sobie zasłużyć, bo zwykli mężczyźni ją nie interesują. W momencie ich poznania widzimy jakby walkę dwóch światów. Cokolwiek myślą, a jest tego dużo, to nam o tym opowiadają, więc spokojnie można ich oceniać. Wszystko zaczyna się komplikować w momencie, kiedy kobieta ulega pokusie i za namową towarzyszki daje się ponieść emocjom i jest wtedy bardzo ostro. W takich chwilach słowo dark jest tu mocno podkreślone, bo wszystko dzieje się szybko i nawet brutalnie. A co dalej? Czy jedna chwila wystarczy, by był zainteresowany nią na dłużej?
Cała historia jest bardzo wciągająca, choć niektóre sceny dzieją się szybko. Domyślam się, że w świecie wielkich pieniędzy tak to właśnie wygląda. Tam nie ma czasu czasami na rozmowy, jeśli są to od jej strony, by podkreślić jej kobiecość. Black ma tutaj też swoje sprawy, które przy nas załatwia. Jest tam dużo nerwów i stresu, bo nie wszystko zawsze idzie tak jak sobie zaplanował. Po prostu czeka was tu dużo spraw do przetrawienia, bo każdy z nas myśli inaczej i różnie zareagujemy na niektóre wydarzenia. Jedne nas zniesmaczą, inne pocieszą. Ale to dzięki nim nie będziemy się przy niej nudzili. Szybko się czyta, bo ma duży druk i jesteśmy ciekawi końca. A sceneria po połowie książki naprawdę was zaskoczy:-)

RECENZJA

„BLACK”

AUTOR: Katarzyna Mak

Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: Editio Red

„Przez wiele lat myślałem, że mam skamieniałe serce, a nawet był czas, kiedy sądziłem, że w ogóle go nie posiadam. Ale wtedy zjawiła się ONA i sprawiła, że lód na moim sercu zaczął topnieć, a ja znów poczułem jego głośne, miarowe bicie. Teraz właśnie ONA mi je złamała”.

„Black” to wciągający, niebanalny i intrygujący pełen emocji i namiętności dark romance z zaskakującymi zwrotami akcji. Co to była za historia, dosłowna mieszanka wybuchowa.
Będzie intensywnie, namiętnie i piekielne gorąco, będzie boleśnie, poważnie i miejscami groźnie, ale również ze sporą dozą humoru i momentami, które roztrzaskają serce.
Autorka umiejętnie połączyła wątek erotyczny z akcją, która zaskakuje wydarzeniami, skomplikowaną fabułą, aby pod koniec rozwalić emocjonalnie.
Black to historia idealna dla mnie, dostałam to co lubię i zostałam wciągnięta już od pierwszych stron, a każda kolejna kartka wywoływała coraz większą gonitwę emocji, uczuć, myśli i akcji. Autorka pokazuje historię dwójki bohaterów, którzy nie powinni być razem, ale przewrotny los stawia ich na swojej drodze, zaskakując, dając nadzieję na coś niezwykłego i pięknego, po czym odbiera, wszystko niszcząc, ale daje również coś w zamian. Po czym po latach ponownie zadrwić z nich.
Akcja książki rozgrywa się dynamicznie. I to, co jest najfajniejsze w tej historii, że niczego nie możemy być pewni, ponieważ wydarzenia zmieniają się, jak w kalejdoskopie, całkowicie zaskakując. Książkę dosłownie pochłonęłam, a kartki w niej same się przekręcały.

„Czasem, żeby ruszyć do przodu, trzeba cofnąć się o parę kroków wstecz, by pozamykać sprawy, które trzymają nas w miejscu”.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Czarnego i Iny, dzięki czemu mamy okazję poznać ich dokładniej, idealnie możemy zagłębić się w ich sytuację i emocje. Zobaczymy, jak walczą ze swoimi uczuciami i przewrotnym losem.

Bohaterzy świetnie wykreowani, ciekawi, wyraziści, charakterni, skomplikowani, interesujący, niepokorni, różnią się dosłownie wszystkim, są całkowitymi przeciwieństwami. Relacje pomiędzy bohaterami rozwijają się bardzo szybko, na początku miał być prosty układ, seks nic więcej, ale no właśnie, nic nie będzie takie proste, gdy zaczynają pojawiać się silne emocje i uczucia, które nigdy nie miały się pojawić.
Obydwoje gubią się w swoich uczuciach, obawach i podejmowanych decyzjach.

Ina to piękna, ambitna, otwarta, zdeterminowana i inteligentna blondynka, ze swoimi zasadami, nie jest typem imprezowiczki, a mężczyzn unika jak ognia. Od lat zdana na siebie. Lubiła swoje nieskomplikowane życie, które zburzył Black.
Gdy poznaje, Czarnego wszystko się zmienia, nigdy nie pragnęła nikogo tak bardzo jak jego.
Wywoływał w niej skrajne i silne emocje, denerwował ją jak nik inny, ale również niezwykle pociągał, że nie była w stanie mu się oprzeć.

Black to tajemniczy, bezwzględny, skąpany w mroku płatny zabójca. Czarny jest odzwierciedleniem jego mrocznego charakteru, a także jego ksywki. Jego praca to nieodłączna część jego życia, której nie znosi, ale nie ma innego wyjścia. Za to co posiada, płaci wysoką cenę. Gdy poznaje Inę, coś się w nim zmienia. Ona sprawiła, że jego serce skute lodem, zaczęło roztapiać się, by po chwili roztrzaskać je na milion drobnych kawałków. To postać, która intryguje swoją tajemniczością i budzi zainteresowanie.
Polubiłam, go zaimponował mi, że pomimo panującego mroku umiał odnaleźć w nim światełko.

„–Nie zabiłbyś mnie, jestem tego pewna. Nie dałbyś rady, bo nie jesteś zły. I nie jesteś całkiem czarny, tak jak próbowałeś mi wmówić. Jakaś cząstka ciebie wciąż jest jasna, może nawet śnieżnobiała”.

Ina za namową przyjaciółki Pameli, niechętnie wybiera się z nią do kubu. Tam poznaje tajemniczego Blacka, który wywraca, jej życie do góry nogami, nadając mu barw i intensywnych doznań. To miała być jedna niezobowiązująca noc, nic poza tym. Gdy ona rankiem ucieka, zostawiając go, nie zdaję sobie sprawy, że to jeszcze nie koniec ich znajomości. On szybko ją odnajduje i proponuje układ, seks nic więcej. A jednak ich relacja zmienia się diametralnie.

Black przez wiele lat myślał, że nosi w piersi skamieniałe serce, a nawet sądził, że w ogóle go nie ma. Ale wtedy zjawiła się BLONDIE i sprawiła, że lód mrożący jego serce zaczął topnieć, a ON znów poczuł jego głośne, miarowe bicie. I wtedy ONA mu je złamała...

-Co się stanie, jak płatny zabójca spotyka zupełnie zwyczajną dziewczynę?
-Jaką cenę zapłacą za swoją miłość?
-Czy mają szansę na wspólną przyszłość?
-Jak zakończy się historia Blacka i Iny?

Polecam.

✨✨✨✨✨ Recenzja ✨✨✨✨✨

Katarzyna Mak " Black "

@katarzynamakautor

Wydawnictwo: Editiored

@editio.red

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" - Zapamiętaj - odzywa się chrapliwym głosem Czarny.

- Mnie nie zostawia się w ten sposób. Nigdy ..."

" Black " To opowieść o spotkaniu dwóch skrajnie różnych osób - płatnego zabójcy i zwykłej dziewczyny, której los postawił go na jej drodze..

Ta nieoczekiwana interakcja zmienia życie obu bohaterów, odkrywając ich ukryte emocje i zmieniając ich dotychczasowe przekonania.. Historia ta porusza tematy mroczne i pełne napięcia, skupiając się na transformacji serc i relacji między bohaterami..

Autorka przedstawia spotkanie między płatnym zabójcą a zwykłą dziewczyną, które zmienia życie obydwu bohaterów..

Kasia w mistrzowski sposób opisuje ewolucję uczuć i emocji, jakie towarzyszą głównym postaciom..

Zderzenie dwóch tak różnych światów i charakterów nadaje historii dynamiki i napięcia..

To interesujący motyw, jak mroczny i bezwzględny mężczyzna zamarzniętym sercem odnajduje w sobie zdolność do miłości i cierpienia pod wpływem spotkania z jasnym aniołem w postaci zwykłej dziewczyny..

Książka jest przedstawiona z perspektywy głównych bohaterów, czyli Blacka i Iny.. To znaczy, że możemy widzieć świat i przeżycia opisane w książce głównie z ich punktu widzenia.. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć ich myśli, emocje i motywacje, co sprawia, że jako czytelnicy jesteśmy bliżej tych bohaterów i bardziej zaangażowani w ich historię..

Perspektywa głównych bohaterów dodaje głębi i intymności do opowieści, pozwalając nam lepiej poznać Blacka i Inę..

Można również zauważyć, że autorka ma zdolność tworzenia wyrazistych i wielowymiarowych postaci, które stają się dla nas bardzo realne i łatwe do zrozumienia..

Jej sposób kreowania świata opowieści, pełnego detali i napięcia, sprawia, że przenosimy się wprost do wykreowanego przez nią świata..

Autorka doskonale balansuje między opisami emocji bohaterów a akcją, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.. Jej zdolność do tworzenia autentycznych dialogów i ukazywania psychologicznych przeobrażeń postaci sprawia, że historia staje się bardziej realistyczna i poruszająca.. Dodatkowo, warto zauważyć, że autorka potrafi zaskakiwać czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji, co sprawia, że cała opowieść jest jeszcze bardziej intrygująca i angażująca.

" Czasem, gdy nie widzimy swojej przyszłości, kiedy nie wiemy, co zrobić z piętrzącymi się problemami, jak im zaradzić albo chociaż jak spróbować je sensownie rozwiązać, okazuje się, że odpowiedź znajduje sie na wyciągnięcie ręki..."

Ina, pod namową Pameli, trafia do klubu, gdzie poznaje tajemniczego Blacka..

Ich przypadkowe spotkanie w klubie, mimo początkowej niechęci, przeradza się w skomplikowaną relację..

To, co miało być jedną niezobowiązującą nocą, przeradza się w coś znacznie bardziej skomplikowanego..

Black, który uważał, że jego serce jest skamieniałe, odkrywa, że Ina potrafi je rozgrzać..

Ich relacja ewoluuje w coś więcej niż tylko seks..

Black, otwierając się na Inę, ujawnia jej swoją prawdziwą naturę i nadzieje na szczęście razem..

Jednak życie z jego tajemniczą przeszł

ością i zazdrością staje się trudne..

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-08-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Czasem, żeby ruszyć do przodu, trzeba cofnąć sie? o parę kroków wstecz, by pozamykać sprawy, które trzymają nas w miejscu."

On jest bezwzględnym płatnym zabójcą.

Jego oczy są czarne jak noc, a serce bijące w piersi wykute z kamienia.

Ona wyglądem przypomina anioła, delikatna, skromna i ambitna. Podąża za postawionym sobie celem.

Nikt nie wiedział, że jedno spotkanie, jedna spontaniczna chwila zmieni ich życie bezpowrotnie.

"Przez wiele lat myślałem, że mam skamieniałe serce, a nawet był czas, kiedy sądziłem, że w ogóle go nie posiadam. Ale wtedy zjawiła się ONA i sprawiła, że lód na moim sercu zaczął topnieć, a ja znów poczułem jego głośne, miarowe bicie. Teraz właśnie ONA mi je złamała"

O wow ? to było to, czego potrzebowałam w tej chwili.

Było i pikantnie, i słodko, i z przytupem a chwilami dziwnie ?

Książka, która wciągnęła mnie bez reszty. Bawiłam się świetnie, dzięki niezobowiązującej fabule i lekkiemu stylowi autorki.

Chociaż książka miała też swoje minusy, np. za szybkie tempo to przyznam, że potrzebowałam takiej historii, która nie zmuszała do wielkiego myślenia, ani nie wzbudzała wielkich emocji.

Na nudę nie narzekałam, bo dużo się dzieje.

Bohaterowie są świetnie wykreowani, chociaż muszę przyznać, że oboje są niestabilnie emocjonalnie ich humory zmieniają się jak pogoda ?

Bardzo lubię pióro autorki, po jej książki sięgam zawsze chętnie i tym razem było tak samo.

Na koniec dodam, że zakochałam się w okładce.

Choć wiem, że autorkę stać na dużo więcej, to polecam Wam te książkę, na pewno nie stracicie z nią czasu, a pozwoli Wam porządnie odpocząć.

Polecam ?

Katarzyna Mak zafundowała swoim czytelniczkom pasjonujący, emocjonalny rollercoaster, od którego nie sposób się oderwać. To jedna z tych pozycji, które połyka się z zapartym tchem, a po skończonej lekturze pozostaje nienasycenie oraz tęsknota za nakreślonymi postaciami. Stopniowo ujawniane sekrety, niebezpieczny klimat, mroczne demony przeszłości, które ukształtowały starannie nakreślonych bohaterów i szyderczy los, który nie ma zamiaru nikogo oszczędzić. Tak, ta książka zapewni Wam prawdziwą jazdę bez trzymanki, pochłonie was bez reszty, a po wszystkim wypluje sponiewieranych, ale jakże usatysfakcjonowanych!

Akcja powieści jest niesłychanie wartka, adrenalina i niepokój towarzyszą czytelnikowi niemal przez całą lekturę, a nieobliczalność i niepewność, do czego jest jeszcze zdolna autorka, dodatkowo podkręca już i tak napiętą do granic atmosferę. Nie mogło też zabraknąć świetnie nakreślonych, rozpalających zmysły i wyobraźnię płomiennych scen, jakie wielokrotnie przyprawią Was o wypieki na twarzy. Taka mieszanka namiętności, nieprzewidywalności oraz niebezpieczeństwa tworzy razem wybuchową całość, którą pokocha każdy fan emocjonujących, odurzających, mrocznych romansów.

Jeśli kochacie rozpalające zmysły, emocjonalne, sięgające skrajności koktajle, dodatkowo dopieszczone mistrzowskim napięciem, powieść Katarzyny Mak rozkocha was w sobie! Wielowymiarowe, niebanalne postacie, nietypowy trójkąt miłosny, obezwładniające pożądanie i dynamiczna akcja, spędzająca sen z powiek! Przygotujcie się na moc silnych, otumaniających wrażeń. Polecam całym sercem!

Pragnienie anioła
Katarzyna Mak0
Okładka ksiązki - Pragnienie anioła

ONA... jest jak żywioł. Nieokiełznana, dzika, nieprzewidywalna. Jest jak ogień, w którego płomieniach możesz się ogrzać lub bezpowrotnie spłonąć...

Royals. Playboy
Katarzyna Mak0
Okładka ksiązki - Royals. Playboy

Charlie to arystokrata. Pochodzi z zamożnej, szkockiej rodziny. Jest hrabią, bogaczem, którego naprawdę stać na wiele. Otoczony pięknymi kobietami, wiedzie...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;