reklama

Above all

Tom 1 cyklu Above

Czy zakocha się w zajętym chłopaku, który nią gardzi?

Życie nastoletniej Mili Rimet zdecydowanie nie jest usłane różami. Jej matka i ojczym znęcają się nad nią. To zmusza dziewczynę do szukania drogi ucieczki. Jedynym ratunkiem wydaje się zamieszkanie z siostrą i jej przyjaciółką. Mila przeprowadza się do nich i po raz pierwszy czuje, że może złapać oddech.

Jednak szybko okazuje się, że problemy się nie kończą, tak jak na to liczyła. Na jej drodze staje Natan Moliere – chłopak spotykający się z przyjaciółką siostry. Niestety postanowił za wszelką cenę uprzykrzać Mili życie.

Bez przerwy ją poniża i nie chce odpuścić. Dziewczyna jest załamana, ale znajduje wyjście z sytuacji i oferuje mu coś na kształt wsparcia. Chłopak jest zaskoczony. To, co myślą o sobie nawzajem, wkrótce zaczyna się zmieniać. Jednak Natan ma przecież dziewczynę.

Informacje dodatkowe o Above all:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-02-08
ISBN: 9788383204185

Kup książkę Above all

Above all - opinie o książce

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-03-04, Ocena: 4, Przeczytałem,
Książka "Above all" czyli debiut Sandry Lech to słodko - gorzka historia, która opowiada nam losy Mili i Natana. Dwójki młodych osób z bolesną przeszłością, trudną relacją rodzinną, pokiereszowaną psychiką i trudnymi charakterami. Ich relacja to totalne hate - love i można powiedzieć, że właściwie dostajemy tutaj mały motyw enemies to lovers. Z samego początku mamy ciągłe docinki, uprzykrzanie sobie życia i niestety pada wiele nieprzyjemnych słów. Natan zachowuje się w stosunku do Mili bardzo toksycznie. Wszystko zmienia się gdy w jej oczach dostrzega dobrze znajomy mu ból. Czuje, że dziewczyna będzie mogła go doskonale zrozumieć. Jednak nie zawsze życie pisze pozytywne scenariusze. W tej historii wszystko może się zdarzyć.

Relacja Milan i Natana to totalny rollercoaster - w jednej chwili się kochają, po to by w następnej się nienawidzić. Dostajemy zazdrość, brak zaufania i pochopne wysuwanie wniosków. Popełniają wiele błędów, ale to wszystko zasługa ich narwanych charakterów. Gdy spotykają się dwie zranione dusze, jasne jest, że zrobią wszystko by chronić swoje serce. Walczą ze sobą, jednak są swoją opoką. Ich relacja jest skomplikowana, jednak urocza w swoich turbulencjach.

Autorka przygotowała dla nas wyboistą historię. Sami bohaterowie zostali ciekawie wykreowani, są interesującymi postaciami z przeszłością. Oczywiście przykuwają uwagę i potrafią trzymać czytelnika w niepewności. Przez tą historię przewija się wiele emocji. Mogłabym powiedzieć, że brakowało mi tutaj chemii między Natanem a Milą, jednak z drugiej strony ich charaktery, osobowość i przeszłość tak ich ukształtowała, że ciężko im się otworzyć. Gdzieś tam po drodze dostaliśmy te zwierzenia, na które musieliśmy troszkę poczekać, ale wierzę, że w drugiej części będziemy mogli zobaczyć jak ta relacja się rozwija.   Nie do końca również zagrała mi tutaj fabuła - mam wrażenie, że w środku jest trochę nieścisłości. Nasi bohaterowie prowadzą życie jak dorośli, a w zasadzie są w liceum. Nie do końca mi to odpowiadało, o wiele bardziej byłabym skłonna wczuć się w historię, gdybyśmy na przykład mówili o studentach. Ale to tylko moja subiektywna opinia. Gdzieś tam podczas czytania wyświetlała mi się ta czerwona lampka gdy czytałam o ich poczynania ( i w zasadzie nie tyczy się to głównych bohaterów, tylko wszystkich postaci, które znalazły się w tej historii).
Pytanie nasuwa się jedno.. Czy mi to strasznie przeszkadzało w czytaniu? Otóż nie. Oceniam całość bardzo pozytywnie. Autorka ma przyjemne, lekkie pióro. Mimo, iż stworzyła dla nas trudną historię, to jednak potrafiła przemycić do niej fajny klimat, humor i ciekawe postacie. Fabuła wciąga, a zwroty akcji przyciągają uwagę. Z pewnością sięgnę po kontynuację!

"Above all" to zarazem debiut literacki Sandry Lech, jak i pierwszy tom cyklu "Above".

Sięgnęłam po tę publikację, ponieważ przyciągnęła mnie okładka z wieżą Eiffla (a osoby, które znają mnie osobiście wiedzą, że jestem zauroczona Paryżem i wszystkim, co francuskie) oraz opis, który bardzo mnie zaintrygował.

Zatem, o czym jest ta historia?

Życie nastoletniej Mili zdecydowanie nie jest usłane różami. Ojciec odszedł, matka zaczęła pić i związała się z człowiekiem, który znęcał się nad Milą zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dziewczyna postanowiła wyprowadzić się z domu i zamieszkać ze swoją siostrą i jej przyjaciółką.

To właśnie w ich domu dziewczyna poznała Natana, który również nie miał łatwego życia. Chłopak już podczas ich pierwszej interakcji postanowił, że uprzykrzy Mili życie i robił to niemal na każdym kroku, aż do czasu, kiedy dziewczyna zaimponowała mu na tyle, żeby zacząć zmieniać swój stosunek do niej.

Sam pomysł na tę historię wydawał mi się interesujący. Stwierdziłam, że książka może okazać się strzałem w dziesiątkę, więc z niecierpliwością wyczekiwałam premiery. Przesunęłam nawet swoje plany czytelnicze, aby zabrać się za nią jak najszybciej.

Czy była to dobra decyzja? Trochę tak, trochę nie.

Początek był bardzo obiecujący i chociaż nie do końca rozumiałam postawę Natana w stosunku do Mili, było to na tyle intrygujące, że dosłownie chłonęłam stronę za stroną.

Jednak w pewnym momencie miałam bardzo duży problem, żeby zorientować się w czasie, który miał miejsce w historii. Wydawało mi się, że spokojnie mogły minąć dwa lub nawet trzy miesiące, a po chwili okazywało się, że minął ledwo tydzień. Nie do końca jestem przekonana, czy aż tyle, może dziać się w życiu młodych ludzi, w przeciągu tak krótkiego okresu.

Tak, jak już wielokrotnie powtarzałam - debiuty rządzą się swoimi prawami. Książka ma dużo ciekawych i wciągających momentów, ale zdarzają się w niej też sceny, po których tylko przebiegałam wzrokiem, ponieważ nic zbytnio do tej historii nie wnosiły. Nie było ich jakoś specjalnie dużo i znajdowały się głównie gdzieś w środku historii, ale jednak trochę mnie irytowały.

Czasami miałam duży problem, żeby zrozumieć zachowanie Natana, ale w miarę, jak chłopak ujawniał szczegóły ze swojej przeszłości, dało się je jakoś wytłumaczyć. Zresztą trzeba również zaznaczyć, że wykonał on ogrom pracy, starając się zmienić i otworzyć przed dziewczyną, którą los postawił na jego drodze.

Muszę również pochwalić autorkę za ciekawą końcówkę, która bardzo mnie zaskoczyła i umocniła mnie w decyzji, że z pewnością sięgnę po kontynuację tego cyklu, gdy tylko zostanie wydany.

Above love
Sandra Lech0
Okładka ksiązki - Above love

Spin off do serii „ Above”! Dziewiętnastoletni Alexander Moliere właśnie rozpoczął studia prawnicze na prestiżowej uczelni w Paryżu. Jego...

Above you
Sandra Lech0
Okładka ksiązki - Above you

Mila postanawia zmienić swoje życie i całkowicie odciąć się od przeszłości. Rozpoczyna studia, ale szybko się orientuje że był to po prostu kolejny błąd...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung