Pusta ziemia

To miejsce, które nazywasz domem... czy na pewno jest takie, jak ci się wydaje?

Pionierska wyprawa, mająca na celu eksplorację przestrzeni poza Układem Słonecznym, właśnie dobiega końca. Ekipa badawcza, w której znaleźli się między innymi trzeźwo patrzący na świat inżynier Tom, zapalony naukowiec profesor Thompson i sceptyczna programistka Marta, w końcu wraca na Ziemię. Ale ze względu na różnice czasoprzestrzenne od rozpoczęcia ich eskapady minęły już... siedemset pięćdziesiąt dwa lata, a na ich rodzimej planecie zaszły wielkie zmiany. Czym zaskoczy ich nowa, trudna do zaakceptowania rzeczywistość?

Fascynujące przygody, walka ze śmiertelnym zagrożeniem i namiętności, które mogą pomóc w przetrwaniu najgorszego kryzysu... I niezwykle aktualne pytanie o przyszłość świata, który tylko pozornie jest dobrze nam znany i bezpieczny.

Pusta Ziemia to nie tylko niezwykle interesująca historia o eksploracji odległych planet i trudach podróży kosmicznej. W tej książce kryje się także przestroga przed tym, do czego mogą doprowadzić ludzie i jak za jakiś czas może wyglądać nasz świat...
Paulina Kukuła, mala-czytelniczka.blogspot.com

Dominika Ziętara, zaczytana-na-zaboj.pl

Informacje dodatkowe o Pusta ziemia:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2018-11-29
ISBN: 978-83-8147-203-6

Kup książkę Pusta ziemia

Pusta ziemia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wiesia_Sz
Wiesia_Sz
Przeczytane:2019-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Posiadam, przeczytane w 2019, ulubione,

Jak będzie wyglądała Ziemia za siedemset pięćdziesiąt lat ? Kto z nas nie chciał by tego wiedzieć ?
Ekspedycja naukowa wracająca z eksploracji kosmosu ma się tego dowiedzieć niebawem. Zadają sobie pytanie co zastaną po powrocie i jak zostaną przyjęci. Cieszą się że wrócili żywi i mimo obaw są pełni nadziei.
Książka bardzo ciekawa, pozostająca w pamięci po przeczytaniu
i zmuszająca do refleksji.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski