Piętno

Eliza Klejka to silna kobieta, policjantka, którą już od dawna fascynuje upodobanie do tej samej płci. Po nieudanych relacjach i nieszczęśliwej miłości postanawia wyprowadzić się do Gniezna, gdzie pragnie zacząć wszystko od nowa – podejmuje pracę na gnieźnieńskim komisariacie.

Bogna Iwińska, młodziutka weganka, a zarazem spadkobierczyni wielkiego majątku ziemskiego w Świniarach, bratanica Zenona Iwińskiego, która po tragicznej śmierci rodziców z wdzięcznością przyjmuje pomoc stryja i postanawia u niego zamieszkać.

Eliza i Bogna poznają się przypadkiem w barze dla LGBT i od tego momentu nie potrafią przestać o sobie myśleć. W międzyczasie na terenie gospodarstwa Iwińskiego dzieją się dziwne rzeczy. Pracownicy nie przychodzą do pracy i nie ma z nimi kontaktu, ślad po nich zanika.

Sam gospodarz wydaje się nieprzejęty tym faktem. Zauroczony Blanką Florek wyjeżdża z nią na wakacje do Tajlandii, zostawiając w swoim dobytku Bognę i Mariolę Konieczko – gosposię, która zakochana jest w nim bez pamięci.

Mężczyzna nie spodziewa się nawet, że gnieźnieńska policja podejrzewa go o wyłudzenia ubezpieczeniowe oraz że to on stoi za licznymi zaginięciami.

Kto tak naprawdę jest winny? I kim w rzeczywistości jest Iwona, enigmatyczna koleżanka Bogny?

Czy Elizie uda się rozwikłać to śledztwo? Czy uda jej się przegnać wszystkie demony z przeszłości i stworzyć trwały związek z Bogną?

Czy może to ona padnie ofiarą dobrze skonstruowanej intrygi?

Drogi czytelniku, zapraszam cię do zapoznania się z moim bardzo kobiecym kryminałem.

Autorka

Informacje dodatkowe o Piętno:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-09-01

Kup książkę Piętno

Piętno - opinie o książce

Czy często czytacie e-booki ? Czy lubicie książki, w których są ukazane relacje między kobietami? Czy ciekawią Was kryminały, które mają nieoczekiwane zakończenia ? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco, to ta lektura będzie dla Was w sam raz. Zapraszam do zapoznania się z moją opinią.

Eliza jest wziętą policjantką, która gustuje w osobach tej samej płci co ona. Po niespełnionej, nieszczęśliwej miłości, postanawia zacząć wszystko od nowa. Zamieszkuje w Gnieźnie i podejmuje pracę na tamtejszej komendzie. Bogna natomiast, to dziewczyna z trudną przeszłością. Na co dzień nie je mięsa i jest na utrzymaniu bogatego wujka. Losy obu pań, splatają się pewnego wieczoru w klubie dla LGBT. Od tego czasu, obie Panie nie mogą i nie chcą zapomnieć o sobie nawzajem. Tym czasem w gospodarstwie wujka Bogny zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Mianowicie : w nieznanych nikomu okolicznościach, mają miejsce masowe zaginięcia pracowników. Jednak ich szef  - Zenon Iwiński zdaje się całkowicie nie przejmować tym faktem. Postanawia za to ze swoją kolejną partnerką - Blanką, wyjechać na tygodniowe wczasy do Tajlandii. W tym czasie całym dobytkiem ma się zajmować  Bogna oraz gosposia Mariola, która od lat podkochuje się w swoim szefie. Sam zainteresowany z kolei nawet nie domyśla się, że gnieźnieńska policja depcze mu po piętach. Nie wie, że to on jest głównym podejrzanym w sprawie zaginięć oraz o tym, że podejrzewają go o wyłudzenia ubezpieczeń. Jak rozwiąże się ta cała sytuacja ? Kto tak naprawdę okaże się winny? Jaki finał czeka Elizę i Bognę? Czy istnieje coś takiego, jak zbrodnia idealna? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie podczas lektury.

Przyznam się, że nie bardzo wiem, jak ugryźć temat. Nie mam nic do związków homoseksualnych , ale nie wiem, nie umiałam znaleźć flow z tą lekturą. Zapewne dlatego, że na co dzień nie czytam książek o tej tematyce. Dlatego nieco trudniej było mi się w niej odnaleźć.

Muszę przyznać, że Autorka wymyśliła świetną historię kryminalną a zakończenie absolutnie wbiło mnie w fotel. W najśmielszych nawet snach, nie pomyślałabym o takim finale.

Książkę czyta się szybko i historia jest dosyć spójna i wciągająca. Nieco irytowała mnie Bogna, bo miałam wrażenie, że za mocno się nad sobą użala. Eliza natomiast bardzo mi przypadła do gustu. Myślę, że z nią, to mogłabym się nawet zaprzyjaźnić. Dużą rolę w tej historii odegrała też miłość. Jak się jednak okazało, może być ślepa i bardzo nieprzewidywalna....

Jest to z pewnością kobiecy kryminał, gdyż to właśnie kobiety odgrywają w nim główną rolę. Lekki, dosyć przyjemny i nieco zaskakujący. Jeśli lubicie książki z wątkami LGBT, szukacie ciekawej historii lub chcecie przeczytać intrygujący kryminał, to zachęcam Was do sięgnięcia po tę publikację.

Lektura jest obecnie dostępna jedynie w formie e-booka, ale wiem, że Autorka po nowym roku przewiduje też wersję papierową. Bardzo dziękuję Pani Karolinie za zaufanie, za możliwość objęcia książki patronatem medialnym oraz za egzemplarz do recenzji.

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, ulubione,

**PATRONAT MEDIALNY/RECENZJA PATRONACKA**
Jeśli zaglądacie na blog, doskonale wiecie, że Karolina Kasprzak Dietrich należy do grona moich ulubionych autorów, a jej kryminały mogłabym czytać na okrągło. Dlatego też gdy autorka napisała do mnie wiadomość z pytaniem, czy obejmę jej najnowszą książkę patronatem medialnym, nie wahałam się ani przez moment.
I tak oto dziś napisze kilka słów o... "Piętnie" które w moim odczuciu jest najbardziej skomplikowaną powieścią pani Karoliny. Nie będę znów opisywać fabuły, bo wszystko jest dokładnie podane u góry, aja mogłabym przez przypadek coś Wam zdradzić, a tego bym nie chciała.
Przyznam, że początkowo nie mogłam się odnaleźć, i kilka wątków wydawało mi się totalnie oderwanych od całości, ale zbliżając się do końca, nabierały one sensu i naprawdę wywołały szok i niedowierzanie.
Powieść Karoliny Dietrich jest rewelacyjna, wielowymiarowa, poruszająca niebanalne tematy. Jest to historia nieprzewidywalna i niezwykle zaskakująca, zakończenie totalnie zmiażdżyło mi mózg, genialnie łącząc wszystkie wątki w spójną i klarowną całość.
Fabuła zaskoczyła mnie wiele razy, autorka miesza wątki, urywa snutą historię w najmniej spodziewanym momencie- kiedy już byłam pewna, że rozwiązałam zagadkę, pojawiał się kolejny trop, który totalnie burzył całą moją koncepcję.
Mroczny i duszący klimat powieści podsyca tylko atmosferę niepewności i obawy co do dalszych losów bohaterów.
Głównych postaci jest sporo. Genialnie wykreowanych i poprowadzonych. Są one niejednoznaczne, poranione psychicznie. Ich dusze przepełnione złem i chęcią zemsty wzbudzają całą gamę uczuć i emocji. Niejednokrotnie odczuwałam złość i współczucie jednocześnie.
Spodobało mi się to, jak został poprowadzony wątek LGBT, naprawdę został on napisany nienachalnie i z wyczuciem.
Autorka, budując w szybkim tempie napięcie, rozbudza ciekawość i nie pozwala, by odłożyć książkę na bok bez poznania zakończenia. "Piętno" to totalnie rozpędzony rollercoaster.

Książkę przeczytałam dosłownie w dwa popołudnia. Naprzemienna narracja głównych bohaterek, podsyca tylko ciekawość i prowokuje do zadawania pytań, czy aby na pewno każdy jest tym, za kogo się podaje. Gdzie są zaginieni i czy to, co widzimy, jest prawdziwe, a ludzie, którzy nas otaczają, są z nami szczerzy.
Uwielbiam takie mroczne klimaty. Chciałabym, żeby ta książka ukazała się kiedyś w druku, bo naprawdę chciałabym mieć ją na swojej półce ze świadomością, że na okładce znajduje się moje logo.
Z wielką niecierpliwością czekam na kolejne książki, które wyjdą spod pióra pani Karoliny.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Wbrew pozorom, to wielowątkowa powieść z ważnym przesłaniem, otulona świetnie skonstruowanym kryminałem.

Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2023-09-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Oczko 2
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Oczko 2

Bajka opowiada o sześcioletniej Kasi i jej rodzinie. Pewnego jesiennego dnia, dziewczynka oraz jej starszy brat Bruno, udają się na spacer do pobliskiego...

Oczko 3
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Oczko 3

Oczko 3, tak samo jak Oczko i Oczko 2, autorstwa Karolina Kasprzak-Dietrich, uczy, bawi i rozwija wyobraźnię najmłodszych odbiorców, od trzech  do siedmiu...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska