Krawiec

Tom 1 cyklu Złe miasta

Dziennikarka Alicja Rucka zbliża się do czterdziestki. Ma skłonność do natręctw, niebanalnych porównań i przekraczania granic, a jej życie prywatne nie układa się najlepiej.
Gdy w kamienicy na poznańskim Łazarzu dochodzi do morderstwa, Rucka rozpoczyna nieoficjalne śledztwo w nadziei, że praca pomoże jej zapomnieć o osobistej tragedii. Szybko orientuje się, że sprawa nie będzie łatwa. Na miejscu zbrodni obok okaleczonych zwłok starszej kobiety zostawiono mnóstwo tajemniczych trójkątów. Nieliczne ślady prowadzą dziennikarkę do zamkniętej społeczności katowickiego Nikiszowca, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Zwłaszcza gdy wkrótce pojawia się kolejna ofiara, a na jaw wychodzą sekrety sprzed lat...

Książka otwiera serię ZŁE MIASTA, w której areną zbrodni i siedliskiem wszelkiego zła stają się polskie metropolie.

Informacje dodatkowe o Krawiec:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2021-06-16

Tagi: kryminał

Kup książkę Krawiec

Krawiec - opinie o książce

Ciekawa historia, chociaż powolna akcja. Alicja Rucka jest interesującą bohaterką.  Fajny śląski wątek.

Zdecydowanie wolę gdy śledztwa kryminalne prowadzą śledczy, ale przełknę także jeśli jest to dziennikarz śledczy. Ale dla mnie w tej pozycji mało się działo, akcja była bardzo powolna i działania Alicji Ruckiej jakoś nie wzbudzały we mnie emocji. Na plus zapisuję język z pewną dozą humoru, którym posługuje się autorka,  samokrytyczną postawę głównej bohaterki i zdecydowanie zaskakujące zakończenie, którego w ogóle nie rozważałam. Ciekawe połączenie dwóch mocno odległych w czasie morderstw. Mam już w domu kolejny tom z cyklu więc kiedyś po niego sięgnę, może kolejna książka bardziej mnie usatysfakcjonuje.

Nowe życie Kariny
Marta Nowik