Kosmos

Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy.

Pisze o zjawiskach, które zachodzą daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Jaki obiekt we wszechświecie porusza się najszybciej? Czy czarna dziura ma dno? Autor odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, przytacza wiele ciekawostek i podaje liczne przykłady z życia codziennego, proponuje wykonanie doświadczeń pozwalających pogłębić wiedzę w domowych warunkach. Fascynująca opowieść o wszechświecie, galaktykach, planetach, gwiazdach... Tomasz Rożek po raz kolejny opowiada, że nauka da się lubić.

Informacje dodatkowe o Kosmos:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-03-10

Kup książkę Kosmos

Kosmos - opinie o książce

Czym jest kwarek? Dlaczego gwiazdy będą coraz starsze? Czy kosmos z każdym dniem staje się większy? Jakie są rodzaje galaktyk? Ile jest gwiazd we wszechświecie? Czy na nocnym niebie można rozróżnić planety od gwiazd? Co to znaczy, że paleta żyje geologicznie? Jak jest na dnie Rowu Mariańskiego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce.

To książka dla tych, których interesują zagadnienia związane z kosmosem. Łatwym językiem autor wyjaśnia skomplikowane zjawiska. Wykorzystuje do tego celu przykłady z życia np., zabawę klockami lego, oka na rosole, nadmuchiwanie balonu. Świetnym pomysłem jest użycie dialogów, a proponowane doświadczenia można przeprowadzić w warunkach domowych.

Jest to książka, która potrafi rozbudzić pasję.
Zawiera dużo pięknych fotografii.

Uważam, że małym minusikiem jest fakt, iż „przerywniki” są wstawiane w trakcie wyjaśniania jakiegoś zjawiska. Lepiej, byłoby, gdyby umieszczone zostały po jego wyjaśnieniu.

Polecam.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-05-06, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Pozycja ciekawa i na pewno warta przeczytania, niestety jednak dość chaotyczna. Wygląda to tak, jakby autor chciał przekazać możliwie jak najwięcej informacji, ale nie przemyślał formy. Skutkuje to tym, że dodatkowe "ramki" z ciekawostkami zajmują całe strony, które wcinają się w tekst na inny temat i wypada to trochę blado. Mimo wszystko jest to książka dobra, w sam raz dla każdego czytelnika od lat 6 do 106.

Kosmos
Tomasz Rożek0
Okładka ksiązki - Kosmos

Tomasz Rożek - numer 1 wśród polskich popularyzatorów wiedzy autor bestsellerowej ,,Nauka to lubię" przedstawia kolejną książkę familijną przybliżającą...

Nauka. To lubię. Jak działa człowiek?
Tomasz Rożek0
Okładka ksiązki - Nauka. To lubię. Jak działa człowiek?

Tematyczne grafiki pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć zawiłości ludzkiego organizmu, a także zobaczyć, jak zbudowany jest człowiek, zrozumieć jak...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski