Głód dotyku

Tom 1 cyklu Wskrzeszenie Magii

W świecie, w którym żyje Sadima, magia została zakazana, a ubogich wieśniaków pozostawiono na pastwę oszustów i szarlatanów. Jedna z takich ,,czarownic", ukradłszy nieliczne rodzinne kosztowności, zostawiła matkę Sadimy na pewną śmierć w dniu, w którym dziewczynka przyszła na świat. Ślady prawdziwej magii ocalały jednak w starych wierszach i legendach, a także w ludziach takich, jak Sadima. W obawie przed wyśmianiem i odrzuceniem ukrywa ona swoje ciche porozumienie ze zwierzętami. Plotki o jej darze docierają w końcu do Somissa, młodego arystokraty, opętanego ideą ożywienia magii. Wysyła on swojego zaufanego sługę, Franklina, aby odnalazł dziewczynę. Radość Sadimy, wywołana możliwością wyjawienia tajemnicy, przeradza się w miłość do człowieka, z którym tę tajemnicę dzieli. Jednak nierozerwalna więź łącząca Franklina z genialnym i niebezpiecznym Somissem prowadzi dziewczynę w pułapkę. Sadima staje przed decyzją, która rozdziera jej serce.

Kilka wieków później magia odżywa, jest jednak ściśle kontrolowan przez czarnoksiężników w odosobnionej akademii czarów. Dostęp do niej mają wyłącznie ludzie zamożni. Hahp, spisany na straty syn bogatego kupca, zostaje zmuszony do nauki w akademii. Tam nawiązuje znajomość z Gerrardem, chłopcem w niewyjaśniony sposób przyjętym do szkoły magii razem z dziewięcioma synami możnych i bogatych. Tylko jeden z dziesięciu uczniów ma ukończyć szkołę - a pierwszy warunek, jaki stawia akademia, to przetrwanie.

Informacje dodatkowe o Głód dotyku:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-61635-00-0
Tytuł oryginału: Skin Hunger
Tłumaczenie: Emilia Kiereś

Kup książkę Głód dotyku

Głód dotyku - opinie o książce

Avatar użytkownika - netka1201
netka1201
Przeczytane:2013-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Wartka fabuła, ciekawe zwroty akcji, magiczny, tajemniczy świat wykreowany przez K. Duey, atmosfera niedopowiedzenia, to wszystko wciągnęło mnie na wiele godzin, do tego stopnia, że od razu kupiłam kolejną część. Bardzo przykro, że autorka uznała 2 części tej serii za nieudane, ponieważ ja absolutnie się z tym nie zgadzam i bardzo długo czekałam na 3 część. Kto wie, może jeszcze kiedyś pani Duey zmieni zdanie :)
Avatar użytkownika - Lorelei
Lorelei