Dyktator

Tak mocnej powieści o polskich elitach jeszcze nie było!
Prezes partii rządzącej jest już zmęczony nieustającym pasmem wyborczych zwycięstw. W skromnym domu na warszawskich peryferiach, u boku ukochanego kota, zmęczony, samotny i osaczony wspomina wzloty i upadki.
„Dyktator” to pełna spisków i intryg, na przemian zabawna i przerażająca historia o tym, do czego prowadzi szerzenie nienawiści i kult jednostki. Powieść została zamówiona przez wydawcę, który zalecał, by promowała sukcesy polskiego rządu. Autorowi wyszło coś innego i powieść trzeba było opublikować poza oficjalnym rynkiem wydawniczym.
O autorze:
Mariusz Zielke jest byłym dziennikarzem śledczym, trzykrotnie nominowanym do najważniejszej polskiej nagrody dziennikarskiej Grand Press i jej zdobywcą w 2005 r. Od ośmiu lat bezrobotny, z wilczym biletem w mediach. Pisze obiektywnie, odważnie i krytycznie o każdej władzy. Autor 10 powieści wydanych przez renomowane oficyny, takie jak Czarna Owca czy Muza.
„Nie popieram żadnej partii politycznej, jestem niezależny, nikt mnie nie finansuje i zawsze piszę uczciwie. Przez lata krytykowałem kolejno działania rządów SLD, PiS, PO. Zawsze stoję po stronie obywatela. Nigdy nie przegrałem procesu sądowego, nie miałem wpadek dziennikarskich, wielokrotnie nieskutecznie mnie straszono i próbowano skorumpować.”

źródło opisu:

Dyktator - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2023-05-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Właśnie skończyłam i na świeżo mogę powiedzieć, że było...dość cienko. Ani nic mnie nie przestraszyło, ani nie rozbawiło. Jedyna konkluzja, jaka mi się nasunęła to taka, że "Koń, jaki jest, każdy widzi ", czyli tłumacząc z polskiego na nasze. Każdy chociaż trochę myślący człek, który szeroko otwartymi oczami przygląda się naszemu krajowi, naszym politykom i ogólnie temu co się w tej naszej "Dyktaturze" wyprawia, doskonale zdaje sobie sprawę, o co chodzi. A całość tej lektury można spokojnie spuentować słowami pewnego "słynnego" doktora z laską

"wszyscy kłamią".

Przeczytane:2018-03-07, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane 2018,
Człowiek, który musiał umrzeć
Mariusz Zielke0
Okładka ksiązki - Człowiek, który musiał umrzeć

Roman Wolak bez wątpienia jest draniem, który dzięki dobrym kontaktom z dawną esbecją, układom i łapówkom dorobił się fortuny na kontraktach z państwem...

Asurito Sagishi. Cnotliwy aferzysta
Mariusz Zielke0
Okładka ksiązki - Asurito Sagishi. Cnotliwy aferzysta

Mocna, szybka, pełna akcji i czarnego humoru powieść o współczesnej Polsce. Bohater, detektyw o brudnych myślach, lecz gołębim sercu, naraża się tajemniczemu...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski