Drag queen

Autor, a zarazem główny bohater książki, wiedzie podwójne, a może należałoby powiedzieć potrójne życie - za dnia pełni funkcję kreatywnego menedżera jednej z firm marketingowych Nowego Jorku, wieczory spędza jako drag queen, dając występy w nocnych klubach Manhattanu. Równocześnie przeżywa burzliwy romans z przystojnym chłopcem z luksusowej agencji towarzyskiej. Jak długo można tkwić w dziwnym stanie nieważkości płci, żyć na najwyższych obrotach ciągle nakręcanych seksem, narkotykami i alkoholem - zmieniając płeć, rolę, osobowość? Załamanie w takich okolicznościach jest tylko kwestią czasu i odporności organizmu. I musi być bolesne. Jednak Killmer-Purcel nie żałuje niczego. Nie kryje bólu, ale i też nie oczekuje współczucia. Jeśli ktoś potrafi się tak obnażyć, ma albo bardzo dużo odwagi, albo bardzo mało wstydu. Książka wpisuje się w modny obecnie nurt bardzo osobistych, często bulwersujących wyznań. Ukazują one najbardziej intymne przeżycia, o których nie wypadało dawniej mówić w dobrym towarzystwie. W zależności od punktu widzenia, dla jednych będzie to potwierdzenie dekadencji świata kultury zachodniej, dla drugich przejmujące świadectwo zmagań wolnego ducha, uwięzionego w przypadkowym ciele. Prawa filmowe zakupiła wytwórnia Seraphim.

Informacje dodatkowe o Drag queen:

Wydawnictwo: Capricorn
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-922452-9-2

Kup książkę Drag queen

Drag queen - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,

Niestety przeczytałam.
Książka opisuję chorą homoseksualną dwiację bohatera.
Sytuacje w niej zamieszczone wzbudzą mój niesmak, tak, ze aż trudno mi cokolwiek napisać.
Dla wielu ludzi nienormalność jest normalnością. Zapełnianie pustki seksualnymi imprezami niewiele im daje. Także czego im brak?

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Książka napisana niezwykle soczystym językiem. Świat opisany w tejże pozycji to świat nowojorskich, kolorowych postaci- gejów będących wieczorami drag queen, alkoholu, seksu, narkotyków, męskich i kobiecych prostytutek. Warto przeczytać, jednak niejednokrotnie język i zbyt dosadne opisy odrzucają, a wręcz brzydzą... Ogólnie rzecz ujmując- nie zachwyca, choć miejscami porywa.
Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski