Forum

Wątek - Najlepsze książki na wiosnę
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-03-28 09:20:10

Właśnie zakończył się plebiscyt na najlepsze książki na wiosnę Czytaliście któreś z tych książek? Jak wrażenia? A może któreś spośród nich chcielibyście przeczytać? Które? Co w nich przykuło Waszą uwagę? Napiszcie - tym bardziej, że mamy dla Was specjalny konkurs Warto wziąć również udział w czytelniczym wyzwaniu z najlepszymi książkami na wiosnę!
slpablos
Avatar użytkownika - slpablos
2013-03-28 10:54:34

Koniecznie chciałbym przeczytać: - "Urojenie" - po lekturze "Snów" i "Ceremonii" chciałbym znów zanurzyć się w straszne reali opisane tak pięknym literackim językiem, że strach staję się niemal nierzeczywisty - "Kawalkadę" - fantastykę, która niczym u Lema i Żuławskiego przedkłada człowieka i człowieczeństwo ponad błyskotki technologii, które są tylko tłem.
Alf
Avatar użytkownika - Alf
2013-03-28 11:38:09

Z listy "Najlepszych książek na wiosnę" mój numer jeden to: -Spadkobiercy przeznaczenia. Pasjonaci. Część 1, Krzysztofa Niedzielskiego.Już dodałem ją na półkę "chcę przeczytać", ponieważ po przeczytaniu recenzji tej książki (http://www.ksiazkanawiosne.pl/ksiazka,253478) , strasznie zaciekawił mnie, jaki świat stworzył autor, oraz jaka będzie dalsza fabuła ( nie przeczytałem całej recenzji,ponieważ gdy zauważyłem, że ta książka będzie naprawdę ciekawa, wyłączyłem tą stronę, by nie psuć sobie niespodzianek), już nie mogę się doczekać, by tą lekturę przeczytać. Numer 2 Audiobook "Trzy mądre małpy" Łukasza Grassa, ta książka, z pewnością mi się przyda, ponieważ sądząc po ocenach, pomaga zmienić swoje życie na lepsze, nie poddawać się i walczyć, walczyć i walczyć, dojść do obranego celu.
Geronimo26
Avatar użytkownika - Geronimo26
2013-03-28 12:38:01

Gwiazda Strindberga - Jan Wallentin. Książka ta reprezentuje sobą wszystko to, co kocham w literaturze. Mianowicie mamy tu do czynienia z wielką tajemnicą skrywaną od stuleci, niezwykła podróżą do najodleglejszych i najpiękniejszych zakątków na świecie oraz mnóstwo przygód i nagłych zwrotów akcji, których to doświadczają główni bohaterowie powieści. Ta książka to wyśmienita uczta literacka, której głównym daniem jest przednia zabawa i przygoda. Wszak któż z Nas nie marzył, by choć przez jeden dzień pożyć życiem Indiany Jonesa..:)?
princess_dg
Avatar użytkownika - princess_dg
2013-03-28 12:39:39

Szósta lamentacja - recenzja tej książki najbardziej przykuła moją uwagę, tego typu książki czytam z największą przyjemnością, kryminał, akcja, i wplątany kościół, coś w stylu mojej ulubionej książki "Anioły i demony" Dana Browna. Chciałabym jak najbardziej zatopić się w tej lekturze. : )
truskaweczka8989
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
2013-03-28 14:48:14

Bardzo chciałabym przeczytać książke ,,Anielski kokon' Karoliny Wilczyńskiej. Dlaczego chce przeczytać właśnie ją? Książka szczególnie przykuła moją uwagę, chodzby z powodu samej autorki. Spotkałam się z twórczością Karoliny Wilczyńskiej i muszę powiedzieć, że jej książki bardzo przypadły mi do gustu. Strasznie zaciekawiła mnie ta książka i stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. Według mnie pani Wilczyńska jak nikt inny potrafi zajrzeć w głąb duszy kobiety i odsłonić zagadki, które się tam kryją. To książka, obok której nie sposób przejść obojętnie – nie mogłabym tej ksiązki NIE przeczytać. Poność ta pozycja, to niesamowita podróż na granicy rzeczywistości i innego świata, choroby i normalności, a więć czemu nie przeczytać? Bardzo spodobały mi się jej powieści „Trzy połówki jabłka”, „Czerwony rower” i „Kukułka”, więc na pewno przeczytam i tą! Ponadto dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na wybór tejże książki ma wybór jury.
maciejka
Avatar użytkownika - maciejka
2013-03-28 15:18:26

Bardzo chciałabym przeczytać pozycję mojego ulubionego Zaklinacza psów "Jak wychować psa idealnego". Bo uwielbiam psiaki, jestem ich szczęśliwą posiadaczką i staram się być blisko ich świata, poznawać go dogłębnie :) Jak mawiała Kamieńska: "... co mówią kwiaty? I chmury? I kolory nieba? I deszcz kiedy pada? I burza, która mruczy? Wszystko coś mówi, tylko inaczej, innymi słowami. Więc trzeba się nauczyć tylu słów, tylu języków". Co mówią oczy naszych psiaków wpatrzone w nas? Ich merdające ogony? Ciepło szorstkiego języka? Mówią: Kocham. Na zawsze.
just_monca
Avatar użytkownika - just_monca
2013-03-28 17:01:39

Ja natomiast bardzo chciałabym przeczytać książkę Richarda Castle'a "Nadchodzący Storm". Powodów jest kilka, mianowicie: nie wiem, czy kiedykolwiek się tak zdarzyło, że książka serialowego bohatera (grający go Nathan Filion jest fantastyczny)została wydana w rzeczywistości. Jako maniaczka serialowa (a szczególnie "dziecko" amerykańskich seriali kryminalnych) niczego takiego sobie nie przypominać. Po drugie, jestem dumną posiadaczką "Fali upału" i książka jest po prostu fantastyczna, po trzecie z tego co pamiętam z serialu, Castle wydał całą serię o Stormie (w efekcie go uśmiercił) i ciekawa jestem czy serialowa fabuła książki pokryje się z tą wydaną.
igielka
Avatar użytkownika - igielka
2013-03-28 17:11:56

tę książkę chętnie przeczytałabym wspólnie z moim małym wnuczkiem Michałkiem, który interesuje się już książkami (ma to po mamie - bibliotekarce), wybiera sobie do oglądania te z ładnymi kolorowymi obrazkami i rysunkami, sam przewraca kartki i słucha z zainteresowaniem jak mu czytam lub opowiadam. A mnie babcię dodatkowo zainteresowała tematyka porządku i ładu w dziecinnym pokoju, bo jest to wykładnia porządku i ładu w dorosłym życiu.
igielka
Avatar użytkownika - igielka
2013-03-28 17:13:18

oczywiście chodzi mi o książkę "Bałagan" M. Krygier i A. Wasilko
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2013-03-28 19:33:36

Najciekawszą książką na wiosnę dla mnie byłaby "Szósta lamentacja". Lubię się bać, ale tylko troszkę, dlatego krymiały czytam sporadycznie. Opis książki Williama Brodricka bardzo mnie zaintrygował. Szczególnie motyw tajemniczego opactwa i drugiej wojny światowej. Jako osoba dość emocjonalna, przeżywam zawsze z jej bohaterami radości i smutki. Tym bardziej, jeśli dotyczy tak strasznych histori jak zbrodnie wojenne, wtedy lektura wciąga mnie pomiędzy swoje strony do tego stopnia, że czestniczę w wydarzeniach wraz z bohaterami. Uwielbiam "ścigać" się z autorem próbując go przechytrzyć i domyśleć się rozwiązania zagadki, zanim zostanie ono przedstawione w treści. Dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na mój wybór ma wybór światłego jury, co jest dowodem nato, iż książka ta jest dziełem wartym przeczytania - pod względem literackim, jak i pod względem fabuły.
werka777
Avatar użytkownika - werka777
2013-03-28 19:46:00

Czytałam Mistrza i Namiętność po zmierzchu. Obie uważam za rewelacyjne. Pierwsza na początku nieco mnie nudziła, ale z czasem nie potrafiłam się od niej oderwać. Potrafiła naprawdę wciągnąć, chociaż koniec był zaskakujący i jeszcze długo po przeczytaniu książki nie mogłam się z nim pogodzić. "Namiętność po zmierzchu" także wyryła się w mojej pamięci. Z ogromną tęsknotą wyczekuję drugiej części. Każdy ma swoje gusta, ale ja obie książki z pewnością polecam.
monika_rr_86
Avatar użytkownika - monika_rr_86
2013-03-29 08:23:43

Moją uwagę przykuła książka "10 największych błędów wychowawczych". Jestem mamą 4 latka i chętnie czytam wszystkie poradniki dotyczące wychowania. Często sposoby "na malucha" opisane w książkach okazują się bardzo skuteczne i pomocne a ja bardzo chętnie z nich korzystam.Ponadto przeczytanie tej książki przyniesie korzyści nie tylko mi ale również mojemu dziecku.
martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2013-03-29 17:03:40

To ja wybieram książkę Katarzyny Michalak pt. „Mistrz”. Znam inne pozycje tej autorki, ale bardzo ciekawa jestem erotyki i zmysłowości wychodzącej spod jej pióra, znaczy się paluszków!
kki13
Avatar użytkownika - kki13
2013-03-30 16:49:17

Ja chciałabym bardzo przeczytać "Zaginiona dziewczyna" Gillian Flynn. Obydwie poprzednie książki autorki mam w swojej biblioteczce. Szczególnie podobał mi się "Mroczny zakątek". Jej książki posiadają jakiś mroczny klimat, sekrety rodzinne, trudne do rozwikłania zbrodnie, nie można się oderwać:)
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2013-03-31 01:37:02

Ja przeczytałam "Lidkę" Katarzyny Michalak. Bardzo dobra książka, pełna zaskakujących zwrotów. Z pięknym zakończeniem. Urzekła mnie jak cała saga. Polecam
Usunięty
Avatar usuniętego użytkownika
2013-04-02 12:23:49

Interesuje mnie tematyka zawarta w literaturze motywacyjnej. Książka "Myśl i działaj jak najlepsi" Bartosza Buśkiewicza pozwoliłaby mi na dalsze zagłębianie się w zakresie pozytywnego nastawienia i myślenia. Ważne jest to, aby nie zapominać o codziennej pracy nad swoimi problemami, a w/w książka z pewnością byłaby dla mnie bardzo pomocna.
Mimozami
Avatar użytkownika - Mimozami
2013-04-02 15:48:26

Ciekawi mnie książka "Mistrz" Katarzyny Michalak. Niedawno miałam okazję zapoznać się z jej "Grą o Ferrin" i, choć początkowo bardzo irytowała mnie niekonsekwencja w kreowaniu postaci głównej bohaterki, zostałam wciągnięta przez barwny, pełen wyobraźni świat, w którym nie brakuje realnego okrucieństwa a jednorożce pasą się nad krwawą rzeką. Zdumiewa mnie i ciekawi wszechstronność pisarki, którą chwali się i za powieści obyczajowe, i za fantastykę - była przecież nazywana nawet konkurentką dla Andrzeja Sapkowskiego! A tym razem proponuje czytelnikom powieść erotyczną, która też jest oceniana bardzo dobrze. Co takiego w sobie ma? Chciałabym mieć możliwość porównania i oceny kunsztu pisarki na własną rękę, nie lubię uznawać za swoje cudzych opinii, kiedy brak mi wiedzy w temacie.
zolka
Avatar użytkownika - zolka
2013-04-02 22:21:30

Bardzo chciałabym przeczytać książkę Nicka Vujicica "Bez rąk, bez nóg bez ograniczeń". Fascynuje mnie ta osoba, swą wiarą, pogodą ducha i tą radością która emanuje od niego. Chciałabym poznać go bliżej a przez niego doceniać to co mam i zgłębiać wiarę, uwierzyć że Pan Bóg i dla mnie ma zadanie.
moor
Avatar użytkownika - moor
2013-04-03 16:55:15

Długo zastanawiałem się nad wyborem i doszedłem do wniosku,że chciałbym przeczytać książkę o tytule "Gwiazda Strindberga". Podróże,tajemnice,szybkie zwroty akcji,PRZYGODA,czego więcej można oczekiwać od książki która ma nas zabrać w sam środek najlepiej strzeżonej tajemnicy świata? Idealna lektura na wiosenne popołudnia,które jak na razie mamy jeszcze dość chłodne:)
Odpowiedz