Wszystko zaczyna się od kultury. Wywiad z Pawłem Potoroczynem - tv
Paweł Potoroczyn - Dyrektor Generalny Uniwersytetu SWPS. Dyplomata, pisarz, wydawca, producent muzyczny i filmowy. Od 2008 do 2016 roku dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. Absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Profesjonalista przemysłów kultury i patologiczny optymista. Ekspert komunikacji, filozofii marki, zarządzania wiedzą i snów na jawie. Członek Rady Programowej EFNI i Rady Powierniczej Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Członek-założyciel Lincoln Center Global Exchange (Nowy Jork). Dyplomata nieprzerwanie przez blisko piętnaście lat (Los Angeles, Nowy Jork, Londyn). Autor i egzekutor kampanii oskarowej Andrzeja Wajdy. Autor nominowanej do NIKE powieści „Ludzka Rzecz”. Publikował m.in. w Playboyu, Tygodniku Powszechnym, Rzeczpospolitej, Briefie. Prenumerator New Yorkera od 1989 r. Członek sekcji szermierczej CWKS Legia od 1970 roku. Skrzyżowanie misjonarza, lunatyka, odźwiernego i cyngla. Niedopasowany, kontrowersyjny, skuteczny.
Można! to cykl rozmów z ludźmi, którzy swoim przykładem pokazują, jak wiele zależy od nas samych i udowadniają, że naprawdę można. Gospodarzem programu jest Andrzej Tucholski, autor bloga andrzejtucholski.pl, student psychologii biznesu na Uniwersytecie SWPS.
Powiązana książka: Ludzka rzecz
Arcydebiut. Miłość? Ludzka rzecz. Ale, jak twierdzi Wanda, przytrafia się tylko raz, i to nie każdemu. Zawiść? Jeszcze stary piekarz całkiem nie ostygł, a już jego żona z Jankiem w izbie harcuje, wstyd i hańba. Wojna? Z łobuza uczyni bohatera. Śmierć? Kto wie, dla kogo dziś Kazimierz karawan zaprzęga? Kiedy wojenna zawierucha dociera do Piórkowa, Jasiu, zwany Smyczkiem, chowa się w krostkowskich lasach i tworzy oddział partyzancki. Za wywiad będzie odpowiedzialny ksiądz Morga, pseudonim Pasterz, łącznikiem zostanie miejscowy niemowa, Gaduła, logistyką zajmie się Kazimierz, Luter wszak w spadku po ojcu, duńskim konstruktorze, otrzymał karawan, którym powieziono na cmentarz samego arcyksięcia Ferdynanda. W oddziale nie zabraknie dziedzica Grzegorza, Szoguna. Ich znakiem rozpoznawczym będzie klucz wiolinowy. Ludzka rzecz to napisana z epickim rozmachem powieść o burzliwych losach mieszkańców Piórkowa i okolic. Ludzkie słabości i namiętności, dowcip i mądra zaduma nad fenomenem życia, pięknego a ulotnego świetny debiut! więcej...