Czytam to. Odcinek 18. - tv

Świętujcie z nami pełnoletność! W osiemnastym wydaniu Czytam to! nie będzie alkoholi, ale konfetti, trąbka oraz lektury, którymi można się delektować, zachłysnąć i upić, jak najlepszymi trunkami. Tym razem Robert Kasprzycki opowiada o nowym Pilchu, fascynującej, „osobnej”, autobiograficznej rozmowie-rzece i pewnej mądrej – po prostu – książce… 

• Elektryzująca i „porąbana” „Zuza czyli czas oddalenia” – słowem najnowszy Pilch – bo „Jerzy Pilch nie pisze powieści czy opowiadań, ale formy zmienne, które łączą w sobie felieton, dziennik, autobiografię, prozę wymyśloną afabularną i fabularną, mądrości zacytowane i niezacytowane”. 
• Fascynujący wywiad „Jan Kanty Osobny”, który dobrze oddaje osobność artysty – napisany „kompletnie nie krakowsko, bardzo za to energicznie, można by rzec góralsko”.
• Niall Ferguson „Niebezpieczne związki” – mądra książka w świetnym tłumaczeniu Wojciecha Tyszki, któremu zawdzięczamy tytuł „pięknie podbijający związki między władzą a pieniądzem”.

Dodano: 2015-06-08 09:28:59, zasugerował: Magdalena Galiczek-Krempa 0

Powiązana książka: Jan Kanty Osobny. Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim

Okładka książki - Jan Kanty Osobny. Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim

"Jan Kanty Osobny" to niewyczerpana opowieść o Janie Kantym Pawluśkiewiczu. Prawdziwy wywiad rzeka, która płynie niespiesznie od anegdoty do anegdoty, dając czytelnikowi niezapomniane widoki na prywatne i artystyczne życie Jana Kantego Pawluśkiewicza. A jest co podziwiać.   Kompozytor wielkich przebojów - piosenek ,,Niepewność", ,,Dni, których jeszcze nie znamy", ,,Świecie nasz", twórca poematów symfonicznych, musicali i oper, artysta związany z Piwnicą pod Baranami i Teatrem STU, założyciel legendarnego zespołu Anawa, w którym występował razem z Markiem Grechutą i Zbigniewem Wodeckim, twórca muzyki teatralnej i filmowej - w tym nagrodzonej ostatnio muzyki do filmu Papusza - odsłania kulisy pracy z artystami, wspomina poszukiwania własnej drogi twórczej, opowiada o inspiracjach i irytacjach.   W błyskotliwej i ironicznej rozmowie z Wacławem Krupińskim wyłania się portret niezwykłego kompozytora, wokalisty, malarza, twórcy żel-artu, architekta, ,,górola z pnioka" - innymi słowy postaci, która zaskoczy polską kulturę jeszcze nie raz. więcej...

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy