Janusz Drzewucki
Data urodzenia: 1958-12-06
Poezja
1988 Ulica Reformacka. Wiersze z lat 1980- 1986
1989 Starożytny język
1995 Powrót na południe
1998 Światło września. 77 wierszy dawnych i nowych
Prace krytycznoliterackie
1988 Chaos i konwencja
1999 Smaki słowa. Szkice o poezji
2004 Akropol i cebula. O Zbigniewie Herbercie
Gatunki literackie:
Biografie, wspomnienia, listy,
Inne
Janusz Drzewucki - najnowsze książki:
Muzyka sfer,
Życie w biegu. O ludziach, miejscach, literaturze, piłce nożnej, maratonach I całej reszcie,
Dwanaście dni,
7 osób chce przeczytać książki autora
Janusz Drzewucki - biografia, życie i twórczość
Janusz Drzewucki przyszedł na świat 6 grudnia 1958 r. w Kruszwicy. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1979 r. zadebiutował jako poeta na łamach „Życia Literackiego”. W latach 1982-84 był asystentem w Instytucie Filologii Polskiej UJ. W latach 1984-90 był redaktorem, zastępcą kierownika, a potem kierownikiem redakcji literatury pięknej Wydawnictwa „Pomorze” w Bydgoszczy oraz współpracownikiem „Studenta”, „Życia Literackiego” oraz „Pisma Literacko- Artystycznego”.
W 1990 r. osiedlił się na stałe w Warszawie. Był dziennikarzem „ITD”, „Nowej Europy” oraz „Rzeczpospolitej”. Obecnie współpracuje z „Twórczością” (redaktor działu poezji) oraz miesięcznikiem „Książki. Magazyn Literacki” Od 2005 r. jest tez redaktorem naczelnym Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”.
Autor licznych wierszy, szkiców, recenzji i felietonów umieszczanych w wielu czasopismach literackich. Laureat paru prestiżowych nagród.
Obecnie mieszka w Warszawie.
Kalina Beluch
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki?Janusz_Drzewucki
Janusz Drzewucki - twórczość
Muzyka sfer
Janusz Drzewucki jest krytykiem literackim, poetą, dziennikarzem, wydawcą, redaktorem miesięcznika „Twórczość” i też przewodniczącym jury Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Jest człowiekiem...czytaj dalej
Dwanaście dni
Tom poezji "Dwanaście dni" Janusza Drzewuckiego - redaktora działu poezji miesięcznika "Twórczość" - ukazuje się w trzydzieści lat po debiucie poety na łamach tego najstarszego polskiego czasopisma literackiego...czytaj dalej