Maleńka

Wiedziałam, że powieść "Maleńka", Anny H Niemczynow będzie ciekawa, Pani Ania innych przecież nie pisze, ale nie przewidziałam, że wbije mnie w fotel i wyrwie z papci. Wszystkiego się spodziewałam, ale nie takich zawirowań.
Początkowo bohaterka mnie denerwowała, wiecznie w pretensjach, jednak przyszło opamiętanie, kto dał mi prawo oceniania, kim jestem, by móc dyktować innym, jak mają żyć. Chcesz zmienić świat rozpocznij od człowieka w lustrze.
Nie chcę napisać, że Autorka pięknie opisała miłość matki i córki; nakreśliła rzeczywisty obraz relacji rodzic – dziecko. Nawet trudno pojąć mi, że mogłoby być inaczej, wiem niestety, że bywa, i boleję nad kobietami, które nie potrafią lub nie chcą kochać swojego maleństwa, bez względu na jego wiek.
Mamy tu także przestrogę przed czynami, jak i przed ludźmi „nie wszystko złoto co się świeci”, każdy nasz czyn pociągnie za sobą konsekwencje, nieodwracalność popełnionego, chociaż niezamierzonego błędu, który w chwili popełniania nie jest postrzegany jako pomyłka. Zamykanie oczu na prawdę nie odmieni losu, nie spowoduje, że problem zniknie; Zofia nie chciała stawić mu czoła, rozwiązać i zawalczyć. Uciekała i histeryzowała, dawne animozje łączące z ex, przerzucając na obecnego partnera. Wszyscy nosimy demony przeszłości, zwalczanie ich jest trudne, a popadanie w kłopoty i podejmowanie złych decyzji, proste.
Wspaniała, chwilami sentymentalna opowieść o ludziach wplątanych w ciąg incydentów, które sumują się w całość życia. Wzloty i upadki uczuć, traumatyczne wspomnienia, emocje targające bohaterami i całkowita radość z życia, posiadania tego tu i teraz. Śmiechu, łez, radości i bólu; uwielbiam książki pani Ani za dogłębne wejrzenie w siebie, za to, że nie idzie na łatwiznę w rozwiązaniach, że zmusza do przemyśleń, do uderzenia się w pierś i otwarcia na potrzeby innych.
Dziękuję.

Kup książkę Maleńka

Którędy do raju
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Którędy do raju

Którędy do raju   Elżbieta marzy o podróżach. Choć odnosi sukcesy jako felietonistka, ma dość codzienności kręcącej się wokół domu i dzieci. Wyczekana...

Życie cię kocha, Lili
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Życie cię kocha, Lili

Nowa powieść autorki bestsellerowego ZOSTAŃ ILE CHCESZ Lilianna Berg każdego poranka otwiera oczy i przyjmuje z radością to, co przyniesie kolejny...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;