Recenzja książki: Scenariusz z życia

Recenzuje: kawusiaaa

W życiu każdego człowieka liczą się prawdziwe pasje i marzenia. Te mogą go wznosić na wyżyny, pozwalają na podniebny lot dzięki niewidocznym skrzydłom, które marzenia przyprawiają ludziom. Tak, marzenia wnoszą w życia człowieka niezawodny pierwiastek szczęścia i spełnienia, dając tym samym niezbitą pewność, że nie żyjemy jedynie z dnia na dzień, nie wykorzystując w pełni uroków życia, ale przeciwnie, czerpiemy z niego wszystko to, co najlepsze

Marzenia, wbrew powszechnie panującej opinii, nie są wcale zarezerwowane dla ludzi młodych, nastolatków żądnych przygód i nowych wrażeń, którzy mają w sobie wystarczająco siły i determinacji niezbędnej do realizacji celów pozornie niemożliwych. Nie, to tylko utarty schemat, który staje się jedynie przeżytkiem. Bo czy pełna pasji emerytka, w pełni zaangażowana dotychczas w życie rodzinne, nie może wyrwać się z ograniczeń i rutyny, by zacząć żyć tak, jak dyktuje jej serce?

Scenariusz z życia to historia zdradzonej przez męża pięćdziesięcioletniej Marty, która wbrew dotychczasowej, biernej postawie z godnością przyjmuje upokorzenie i w zgodzie z samą sobą, przepełniona nieznaną dotąd energią, rozpoczyna nowe, znacznie ciekawsze życie, bez marudnego partnera u boku. Kobieta, żyjąc dotychczas pod rodzinnym kloszem, zawsze pomocna, zawsze niezawodna, a przy tym wiecznie niedoceniana przez najbliższych, postanawia przejąć stery własnego życia, które wiele lat temu oddała apodyktycznemu mężowi. Chce w końcu zacząć walczyć o własne pasje i marzenia. Marta, choć zdradzona, w żadnym wypadku nie jest porzuconą ofiarą, która nie potrafi pogodzić się z niesprawiedliwym losem. Przeciwnie. Kobieta z uśmiechem na twarzy przyjmuje do serca bolesną prawdą, która staje się jedynie motorem do wielkich zmian w jej życiu. Zmian, które wkrótce obficie zaowocują.

Scenariusz z życia to powieść przepełniona radością i optymizmem, w której pojawiające się niespodziewanie na horyzoncie problemy nie urastają rozmiarem do prawdziwych tragedii, ale stają się jedynie ogniwem do kolejnych, czasem niezbędnych zmian w naszym życiu - zmian, których wprowadzenia sami, z własnej woli, nigdy byśmy się nie podjęli. Główna bohaterka książki winna stać się doskonałym przykładem dla wielu kobiet, bowiem Marta, nie zważając na swój wiek i doświadczenie, otwarta jest na nadchodzące zmiany, odważnie wierzy w swoje możliwości, choć zdrada męża powinna przysporzyć jej tylko kompleksów.

Powieść napisana jest lekkim, podszytym ironią językiem i przepełniona specyficznym humorem głównej bohaterki. Nie sposób przy lekturze się nudzić, bowiem szalone i oryginalne pomysły głównej bohaterki oraz jej niesłabnący optymizm i pasja gwarantują doskonałą zabawę i rozrywkę.

Powieść polecić warto przede wszystkim kobietom, bez względu na ich wiek i upodobania literackie. Scenariusz z życia bowiem niesie dużą porcję radości, ogrom życiowej energii oraz przede wszystkim niezbitej wiary w rzeczy pozornie niemożliwe. Kto wie, jak wiele kobiet po lekturze zdecyduje się na dokonanie odważnych zmian w swoim życiu, których wcześniej nie miały odwagi się podjąć?

Kup książkę Scenariusz z życia

Zobacz opinie o książce Scenariusz z życia
Scenariusz z życia
Anna M. Brengos
Sami sobie nigdy
Anna M. Brengos0
Okładka ksiązki - Sami sobie nigdy

Co wiesz o swoich sąsiadach, oprócz tego, że palą papierosy na balkonie, w niedzielę jedzą kotlety, a ci z góry przelewają kwiaty...

Miastowa na tropie
Anna M. Brengos0
Okładka ksiązki - Miastowa na tropie

Weronika wraz z dworkiem dziedziczy duży majątek. Jako miastowa nie ma pojęcia o funkcjonowaniu domu. Światło, woda, ogrzewanie, szambo czy komin to dla...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski