Recenzja książki: Imię śmierci

Recenzuje: truskawka2

Dwie kobiety – Jolanta i Dorota. Jedna: ofiara, druga: sprawczyni, a potem też ofiara przemocy. Jolanta długie lata bała się odejść od sadystycznego męża, który wciąż ją bił i gwałcił. W końcu uciekła od niego. Niestety „pan i władca" nie zamierza łatwo odpuścić. Ma dodatkowy powód, by chcieć ukarać żonę. Dorota z kolei wciąż robi awantury mężowi. Życie z nią jest dla niego koszmarem. Pewnego dnia kobieta zostaje brutalnie zamordowana. Podejrzenia, oczywiście, padają na męża. Jednak ten, jak się okazuje, feralnej nocy trafił do szpitala. Może jednak zlecił zabójstwo żony? A może nie miał z tym nic wspólnego?

Imię śmierci Hanny Greń (Wydawnictwo Czwarta Strona) to smutna książka o dramatach rozgrywających się w czterech ścianach. O obojętności innych osób (sąsiadów, znajomych) wobec tych dramatów. O próbach zrzucania winy na ofiarę (skoro pobił, to go czymś sprowokowała, tak jak ofiarom gwałtu wmawia się, że to przez krótką spódniczkę). Krótko mówiąc: o samotności cierpiących w toksycznych związkach.

dr Kalina Beluch

Kup książkę Imię śmierci

Zobacz opinie o książce Imię śmierci
Imię śmierci
Hanna Greń
Śmiertelna dawka
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Śmiertelna dawka

W Bystrzycy Wielkiej znalezione zostaje ciało nastolatki, Klaudyny Poloczek. Miejscowa policja sądzi, że było to samobójstwo - w torebce dziewczyny odkryto...

Piąte przykazanie
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Piąte przykazanie

Po uzyskaniu licencji detektywa Dioniza Remańska kupuje dom w Strzygomiu. Przyjmuje kilka prostych zleceń i powoli rozkręca firmę. Pewnego dnia w agencji...

- Bo najważniejszy jest człowiek - mruknął.

Zaskoczona Dorota zwróciła ku niemu zaciekawione, chociaż pełne lęku spojrzenie i zapytała nieśmiało:

- Jaki człowiek?

- Każdy. Nie ma czegoś takiego jak zrządzenie losu, podszept diabła czy wola boska. To człowiek decyduje o swoim życiu, o tym, kim jest i jaki jest.

Nie było źle, ale przy tej okazji odnotował, że nad paskiem spodni pojawił się zaczątek wypukłości. Na razie ledwo zauważalny, co nie znaczyło, że nie zechce szybko się rozrosnąć.

Nowe życie Kariny
Marta Nowik