"Zranione Serca" Urszula Gajdowska Wydawnictwo Szara Godzina zabierają czytelnika na Podlasie XIX wieku. To pojedyncza powieść, w której nie zabraknie tajemnic,intryg,miłości ,nienawiści oraz nutki kryminału z ciekawym śledztwem w tle. W książce przeczytamy o różnych  uczuciach ,które niejednokrotnie wywołają uśmiech,smutek a nawet łzy . Niejedno serce zostało tutaj zranione .

" -Każdy ma swój krzyż,dziecinko. Na część jego ciężaru sami sobie zapracowaliśmy, część dołożyli nam inni,a pewnie i jest tam jeszcze coś,co nie zależy od nikogo".

Bohaterkami powieści są Luiza i Liwia Lubiewniecka. Choć to młoda nauczycielka Luiza i hrabia Edwin Horodyński odgrywają tu znaczącą rolę . Kobieta postanawia spędzić lato u dziadków przed powrotem do nauczania po letniej przerwie.W trakcie pobytu Luiza odkrywa wiele tajemnic,które łączą się z jej życiem. Babcia dziewczyny nie ma lekkiego życia u boku Barona. Musiała wyrzec się najważniejszego,aby ratować to co pozostało . Tylko listy dostarczane kobiecie ukradkiem od pół wieku ,trzymają ją w pionie i dają nadzieję. Luiza postanawia dowiedzieć się wszystkich tajemnic związanych ze swoją rodziną. Do tego Edwin Horodyński twierdzi,że życie kobiety jest zagrożone . Jakie sekrety zostaną odkryte? Czy Luiza jest w niebezpieczeństwie ? Czy Edwin  ma dobre zamiary? Jak na życie bohaterów wpłynie informacja pozostawiona w medalionie? Czy dwie zwaśnione rodziny dojdą do porozumienia ?

"Każda myśl ,każdy sen,każde wspomnienie przynosiło zarazem ukojenie i morze cierpienia ".

"Zranione Serca" przenoszą nas w czasie,choć wiele tematów jest ponadczasowych. Widać tu jak kobiety różnie podchodzą do danych tematów. Mamy tu kilka obrazów kobiecych postaci i każdy czytelnik utożsami się z którymś z nich.Mam nadzieję,że ta książka nie będzie tylko lekturą, ale pozwoli Wam na przemyślenia . Czy warto rezygnować z samego siebie? Czy inni są warci naszego poświęcenia ?

Musicie poznać tą historię,aby móc samemu poznać szczegóły,motywy i działania bohaterów . Wiele będzie Was denerwować w ich postępowaniu ,bo mogli zawalczyć . Tylko nie zawsze wszystko jest takie jak chcemy . Autorka potrafi wzbudzić zainteresowanie, zagrać na emocjach dodatkowo wzbogacając historię o ważne tematy . Ja osobiście polecam gwarantując Wam ciekawą historię.

Informacje dodatkowe o Zranione serca:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2024-03-12
Dodał/a opinię: Ewelina Górecka

Zobacz opinie o książce Zranione serca

Kup książkę Zranione serca

Panna bez majątku
Urszula Gajdowska 0
Okładka ksiązki - Panna bez majątku

Małgorzata Strzelecka to oczytana, ciekawa świata i nieco zakompleksiona młoda szlachcianka. W jej mniemaniu los pozbawił ją urody, a brat utracjusz –...

Przeklęty posag
Urszula Gajdowska0
Okładka ksiązki - Przeklęty posag

Wiosna 1824 r. Dręczona koszmarami Henrietta musi rozwiązać tajemnicę skradzionego posagu, aby zdjąć fatum ciążące na jej rodzinie. Opuszcza dworek nad...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska