Noc, kiedy umarła

Kolejna wciągająca lektura tej autorki. Polecam wszystkie. To trzecia z kolei, którą przeczytałam z takim samym zainteresowaniem jak po przednie.

Akcja rozpoczyna się w momencie, kiedy tytułowa bohaterka, Evie skacze z klifu do morza w dniu swojego własnego ślubu. Po takiej tragedii najbardziej zrozpaczony jest mąż Evie, Richard. Autorka opisuje z jakimi odczuciami zmaga się po śmierci świeżo poślubionej żony. Richard jest załamany, nie wierzy w śmierć ukochanej. Popada w rozpacz, z której powoli wyciąga go przyjaciółka Evie, Rebecca.

Rebecca to dziewczyna, która pojawiła się w ciężkim dla Evie czasie. Kiedy była odepchnięta przez Jamesa, borykała się ze sobą i swoimi uczuciami, wtedy Becky była przy niej. Wydawało się ,że jest jedyną osobą, która zna Evie na wylot i wie o niej wszystko. Ale czy napewno?

Autorka przedstawia nam także sylwetkę Evie, jak wyglądało jej życie od najmłodszych lat. Evie to młoda kobieta, którą wychowali ludzie zatrudnieni przez jej ojca, były to nianie i nauczycielki. Matka wiecznie nieobecna, zamknięta w swoim świecie. Zmagała się całe życie z depresją, spowodowaną przez swojego męża. Despotycznego mężczyznę, który lubił się bawić, tyle że niekoniecznie ze swoją żoną. Ciągle gdzieś wyjeżdżał, tłumacząc się pracą. Ale czy napewno? To wszystko pchnęło matkę Evie na dno rozpaczy. Swój ból topiła w alkoholu lub uciszała lekami. Przez co praktycznie nie uczestniczyła w życiu swojej jedynej córki. A ojciec? Cóż, jego też praktycznie nie było.

Mimo wszystko Evie była mądrym dzieckiem. Jako nastolatka zakochała się ze wzajemnością w Jamesie. To nie był dobry wybór, gdyż ich ojcowie byli śmiertelnymi wrogami. Chcieli rozdzielić dzieci. Uczucie było jednak znacznie silniejsze. I tu zaczęły się problemy Evie, które doprowadziły ją na brzeg klifu.

Od samego początku książka trzyma w napięciu. Na każdej stronie odkrywane są nowe tajemnice i sekrety. Bohaterowie zmieniają się i ukazują swoje prawdziwe oblicza. Autorka opisuje obsesyjną przyjaźń, zakazaną miłość, zdradę, kłamstwa i zemstę.

Choć zakończenie jest trochę zaskakujące, że aż nieprawdopodobne, to właśnie dzięki niemu powstała tak wciągająca fabuła. Dlatego też myślę, że jest to naprawdę dobra książka, z którą warto spędzić wieczór.

Informacje dodatkowe o Noc, kiedy umarła:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-09-18
Tytuł oryginału: The Night She Died
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Noc, kiedy umarła

Kup książkę Noc, kiedy umarła

Nie pozwól, by ktokolwiek mówił, ile jesteś warta. Sama musisz to odkryć.

Kochamy ludzi niezależnie od tego, do jakiej należą warstwy społecznej, niezależnie od ich statusu, wyznania i koloru skóry. I kochamy ich bez lęku. Bo gdyby odrzeć ich z tego wszystkiego, okaże się, że serce osoby, która trzyma tacę, jest takie samo jak serce osoby, która z niej je.

Czarownice nie płoną
Jenny Blackhurst0
Okładka ksiązki - Czarownice nie płoną

Ellie jako jedyna ocalała z pożaru, który zabił całą jej rodzinę. Doktor Imogen Reid, pracująca z nią psychoterapeutka, jest przekonana, że to po...

Ktoś tu kłamie
Jenny Blackhurst0
Okładka ksiązki - Ktoś tu kłamie

Ktoś wie, że to nie był wypadek. Ktoś wie, że popełniono zbrodnię. Minął rok, odkąd Erica Spencer zginęła w wyniku tragicznego wypadku. Wydaje się, że...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska