Nieobliczalna

Jakie to było dobre! Ta książka wciąga od pierwszej strony i do ostatniej nie pozwala się oderwać. Mimo że nie jest to thriller, który trzyma czytelnika w klimacie mroku i dusznej atmosfery, to jego fabuła jest tak intrygująca, że ciężko ot tak odłożyć tę książkę bez jej ukończenia.

Alicja, Martyna i Adelina to trzy kobiety, które dzieli wiele, a łączy jeszcze więcej - mężczyźni. Alicja z troski o swojego syna jest w stanie zaryzykować życie przyjaciółki. Martyna ze strachu przed mężem odnajduje szczęście w ramionach młodszego faceta. Adelina, chcąc zbliżyć się do swojego wroga, jest zdolna do wielu poświęceń. Tytułowa Nieobliczalna, to każda z trzech bohaterek. Ich determinacja w dążeniu do celu jest tak wielka, że kiedy sytuacja się zagęszcza, zmieniają się też ich priorytety.

To nie jest klasyczny thriller, w którym przez całą jego akcję bohaterowie wraz z czytelnikiem próbują dojść do prawdy, kto jest oprawcą, a kto ofiarą. Tu w prologu dowiadujemy się, że znaleziono ciało kobiety, a następnie akcja prowadzona jest w taki sposób, jakby w ogóle nie było o tym mowy. Poznajemy losy bohaterów od pierwszego pstryczka, który wywołał lawinę kolejnych wydarzeń. Autorka tak sprytnie poprowadziła całą historię, że możemy jedynie domyślać się, która z kobiet to ta z prologu. Ale czy na pewno?

Bierzcie i czytajcie, bo warto!

Informacje dodatkowe o Nieobliczalna:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-10-12
Dodał/a opinię: zaczytania

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Nieobliczalna

Kup książkę Nieobliczalna

Jaka będzie ta nowa rzeczywistość - moja bez matki, jej bez męża, Alicji bez przyjaciółki? Coś zyskałyśmy, coś straciłyśmy. Nie mam zamiaru bawić się w proroka i przewidywać przyszłości. Czas zrobi bilans zysków i strat, a po latach okaże się, której z nas wyszło to na dobre.

Przyjechała nie w porę. Będzie tego żałować. Ja też potrafię być bezwzględna i nieobliczalna jak ona.

Trzecia
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Trzecia

Autorka "Idealnej", najlepiej sprzedającego się debiutu kryminalnego ostatnich lat, wraca z nową historią, która nie pozwoli ci zasnąć. Najpierw...

W pułapce
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - W pułapce

Klara budzi się rano na klatce schodowej. Nie pamięta, co się działo w nocy, nie wie, jak wróciła do domu. Z przerażeniem orientuje się, że od imprezy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;