Las zaginionych

Czy można pałać rządzą zemsty do bliskiej osoby, a zarazem wspólnie z nią mieszkać i ukrywać swoją nienawiść do niej przez tyle lat? Czy to jest w ogóle możliwe?
🌿 W Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej dochodzi do zaginięć dwóch kobiet. Pierwszą zaginioną jest nastolatka Lena, która nie powraca ze wspólnej przejażdżki konnej z przyjaciółkami. Drugą osobą jest Karolina, kobieta, która wraz z mężem przyjechała spędzić miło czas do swoich przyjaciół, rodziny Małeckich. Dwa tajemnicze zaginięcia, jedna okolica, czworo przyjaciół, dwa małżeństwa, jedna skrywana tajemnica z przeszłości, która zmieni wszystko...🌿
💭"Niejeden by nie zaczynał, gdyby mógł przewidzieć finał, w naszej sprawie finał może zaskoczyć wszystkich."💭

Tak też było w moim przypadku, takiego finału się nawet nie spodziewałam, nawet nie byłam w stanie go przewidzieć do końca, co się wydarzy. Nie pamiętam, kiedy ostatnio zdarzyło mi się czytać tak skomplikowaną i zagmatwaną książkę, która dopiero samym zakończeniem wyjaśnia wszystko, a finał jest zaskakujący i nieprzewidywalny. Ta książka jest jak puzzle, składając brakujące elementy, które w końcu zaczynają do siebie pasować, dochodzisz do rozwiązania zagadki, która burzy cały Twój schemat, jaki wcześniej nakreślasz w trakcie czytania.
Autorka stworzyła historię o trudnych relacjach międzyludzkich i ich zachowaniu w sytuacjach ekstremalnych i niecodziennych. Do czego może doprowadzić chęć zemsty i nienawiść kiełkująca w człowieku przez długi czas. To opowieść o bólu i żalu, który może zmienić życie w piekło, z którego nie jesteś w stanie się wydostać, za nim się nie zemścisz. Tylko czy wszystkie chwyty są dozwolone, aby dokonać zemsty?
Wszystko ma swoje granice, a tutaj ewidentnie zostały one przekroczone, co autorka idealnie ukazała.
Książkę czyta się z zapartym tchem, niesamowicie klimatyczny i wciągający thriller. Na początku akcja nie goni, tylko spokojnie galopuje w swoim miarowym tempem, dopiero z czasem wraz z nowymi wątkami z impetem przenosi nas od razu do zakończenia, które totalnie rozwala cały system. Świetnie wykreowane postacie, ukazujące ich słabości i nieprzepracowany traumy, które mogą zmienić i zrujnować ich życie na zawsze.

Informacje dodatkowe o Las zaginionych:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-03-09
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Zobacz opinie o książce Las zaginionych

Kup książkę Las zaginionych

Nigdy nie wiesz, jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem, jakie masz.

Domysły, a nie konkretne słowa, ucieczka do przodu, a nie zmierzenie się z tragedią, to zdeterminowało tamtą rozmowę w baraku.

Zostań w domu
Agnieszka Pietrzyk0
Okładka ksiązki - Zostań w domu

Rasowy thriller. Akcja jest tak gęsta, że nie odłożycie tej książki przed świtem". Marta Guzowska Jak bezpiecznie czujesz się we własnym mieszkaniu? Blok...

Ta choroba w rodzinie Psycholog o raku
Agnieszka Pietrzyk0
Okładka ksiązki - Ta choroba w rodzinie Psycholog o raku

Książka jest próbą opisu doświadczenia przemian w życiu rodzinnym, wywołanych przez chorobę nowotworową jednego z członków rodziny. Autorka starała się...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska