Którędy do raju

Pierwsze spojrzenie, zauroczenie, "motyle w brzuchu", zaręczyny, ślub, a potem to już tylko "żyli długo i szczęśliwie". Często wyobrażamy sobie, że tak będzie w naszym przypadku. Jednak w każdym małżeństwie zdarzają się kryzysy, są chwile radosne, ale też smutne. Problemy nie omijają nikogo. "Łatwo jest kochać, gdy wszystko układa się dobrze". A co, gdy jest źle?

O tym przekonuje się Elżbieta, bohaterka powieści "Którędy do raju". W jej małżeństwie nie zawsze dzieje się dobrze. Lata mijają, a jej związek z Prosperem trwa. Ela ma dzieci, dobrą pracę, piękny dom, ale marzy o podróżach, na które ciągle namawia męża. Wreszcie udaje im się pojechać do Bled, pięknego słoweńskiego miasta. To mają być wakacje marzeń. Jednak na miejscu dochodzi do tragedii.

Czy Elżbieta poradzi sobie w nowej sytuacji, w obcym kraju, sama z dziećmi, bez znajomości języka, procedur? Czy uratuje męża?

Nie będę wam nic więcej zdradzać. Przeczytajcie.

Z łatwością przeniosłam się w świat bohaterów książki. Czuć, że autorka ma łatwość pisania i przekazywania trudnych emocji czytelnikom. Tworzy bohaterów, którzy są prawdziwi, niejednoznaczni, czasem irytujący.

Mnie bardzo smucił wątek rozgrywający się między Prosperem, a jego synem Kajtkiem.

Trudno mi też było zrozumieć niektóre zachowania bohaterki. Jednak podziwiałam ją za to, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła z winy męża, odkryła w sobie siłę i determinację, żeby o niego walczyć.

"Którędy do raju" to powieść o uczuciach, poświęceniu, kłamstwach i o małżeństwie, które nie jest idealne.

Każdy z nas popełnia błędy, ale czy wszystko da się wybaczyć, zapomnieć i żyć razem dalej?

Książka Anny H. Niemczynow skłania nas do wielu przemyśleń i niełatwo o niej zapomnieć.

Polecam serdecznie 🤗.

Informacje dodatkowe o Którędy do raju:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-04-27
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Którędy do raju

Kup książkę Którędy do raju

Nie zawsze decydujemy o naszym losie, chociaż uczą nas tego poradniki pozytywnego myślenia. Czasami trzeba po prostu poddać się życiu i przyglądać temu, co przyniesie.

Łatwo jest być szczęśliwym, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, a niezwykle trudno odnaleźć w sobie szczęście, gdy splot niefortunnych zdarzeń zdaje się nie mieć końca.

Powiedz życiu tak, Lili
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Powiedz życiu tak, Lili

Lilianna Berg jest niepoprawną poszukiwaczką szczęścia bez powodu. Głęboko wierzy, że przyszła na świat po to, aby czerpać radość pełnymi garściami i...

Tamta kobieta
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Tamta kobieta

Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką. W pięknej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat. Dlaczego...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska