Dziewczyna z warkoczami

W życiu nie ma przypadków, wszystko jest przeznaczeniem

Paulina, studentka pedagogiki, ma dobry, ciepły dom, wspaniałych rodziców i cudownie zapowiadającą się przyszłość. Nie podejrzewa, że najbliżsi skrywają przed nią tajemnicę. Kiedy poznaje starszego od siebie Mikołaja, jej życie zmienia się diametralnie. Przygoda, która miała być tylko przerwą w życiu, staje się całym jej światem. Dziewczyna nie ma pojęcia, że siłą jej uczucia kieruje ktoś, kogo już dawno nie ma na tym świecie.

Kim jest dziewczyna z warkoczami, którą wspomina Mikołaj, rodzice Pauliny i ona sama? Jak mocno pamięć może wpływać na teraźniejszość? I czy kocha się tylko raz?

Piękna opowieść o pamięci, miłości i losie, który chociaż zależy od nas, to został już raz zapisany w gwiazdach. My musimy tylko właściwie odczytywać znaki.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z warkoczami:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-02-15

Kup książkę Dziewczyna z warkoczami

Dziewczyna z warkoczami - opinie o książce

Paulina, dwudziestoczteroletnia studentka pedagogiki, która ma ciepły dom, kochających rodziców i oddaną przyjaciółkę, Dagmarę.
To właśnie w domu przyjaciółki poznaje starszego o dwadzieścia lat Mikołaja, który wpada jej w oko.
Między nimi szybko rodzi się uczucie, ale Mikołaj nie może wyzbyć się wrażenia, że Paulina bardzo mu przypomina kobietę, którą przed laty darzył uczuciem.
Kim tak naprawdę jest Paulina Leońska? I co ukrywają przed nią rodzice?
Nie chcę Wam więcej zdradzać na temat fabuły, ponieważ lepiej do tego dojść samemu. Jeśli mnie znacie, to wiecie, że bardzo cenię pióro Pani Ani Niemczynow, wiem że w jej książkach znajdę życiowe mądrości między wierszami, otulającą historię, bogatą w emocje i bohaterów, z którymi poszłabym na kawę. I taki pakiet dostaję, a nawet więcej, bo każda z książek tej autorki jest jednocześnie taka sama i jednocześnie inna od pozostałych. Taka sama pod względem przekazywanych treści, pełnych refleksji, emocji, autentyczności a inna pod względem fabuły i bohaterów. Jednak za każdym razem, gdy sięgam po książki Pani Niemczynow, czuję się jak w domu, w którym spotka mnie coś dobrego.
Polecam serdecznie!

Początkowo Paulina czyli główna bohaterka wydawał mi się nieco śmieszna i wcale nie dojrzała... Zmieniłam zdanie w trakcie powieści i w efekcie końcowym uznaje iż jest to całkiem niezła pozycja ;) bez wątpienia pomysł zagmatwania sytuacji miłosnych na przestrzeni pokoleń jest świetną bazą tej książki... ;)

Przeczytałam jednym tchem perypetie dziewczyny z warkoczami, która właśnie skończyła studia. Wakacje przynoszą jej miłość, ale jak wybranek jest prawie w wieku ojca, to zaczynają się schody. Ponadto na jaw wychodzi rodzinna tajemnica i inne zawirowania losowe. Warto przeczytać

Paulina - tytułowa dziewczyna z warkoczami.
Młodziutka, wesoła i dleikatna kobieta u progu dorosłosci. Opiekuje sie psem i doglada kwiatów rodziny jej przyjaciółki Dagmary kiedy muszą wyjechać. Niespodziewanie gosci u nich Mikołaj, mężczyzna po czterdziestce. Ma sie zajac gosciem podczas och nieobecności (wyjeżdzają do matki Dagi bo leczy się z alkoholizmu). Ten ów gosć stara sie nie dopuścic do iebie uczuć do Pauliny. Przypomina mu przed laty Sternę - dziewczynę w któej byłzakochany na zabój. Niestety los a raczej rodzina ich rozdzieliła.
Tych dwoje połaczy gorące uczucie miłości. Nie wszystkim bedzie to odpowiadało, ze Paula spotyka sie z facetem, który mógłby być jej ojcem (tylko czy faktycznie nim aby nie jest). W przygotowaniach do ślubu Paulinka odkrywa dokument, któy wali jej życie w drobny pył. Chce sie doszukać całej prawdy, prawdy o sobie. Kim jest? Dlaczego jest tak jak jest a nie inaczej?
Fajna ksiazka o miłości, o wybaczaniu, pamietaniu i akceptacji.

Zostań ile chcesz
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Zostań ile chcesz

Kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach, prawie jak w piosence Osieckiej. Piękna, mądra, utalentowana i świetnie zorganizowana, Alicja zdaje...

Jeszcze w zielone gramy
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Jeszcze w zielone gramy

Los, splatając drogi tych trojga ludzi, odmieni ich życie w sposób, jakiego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć. Kiedy po wielu latach prób...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;