Incydent

Piotr Borlik jest jednym z polskich autorów, od którego zaczęła się moja przygoda z polskim kryminałem. Od tamtej pory po jego twórczość sięgam z ogromną przyjemnością, a na każdą kolejną książkę czekam z niecierpliwością. „Incydent” to powieść, która nie tylko skradła moje serce wspaniałą okładką, opis również zrobił na mnie ogromne wrażenie. Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że nie odłożę tej książki, dopóki nie dobrnę do ostatniej strony.

W pociągu relacji Przemyśl — Warszawa dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym śmierć ponosi czterdzieści pięć osób. Śledczy bardzo szybko wpadają na trop osoby, która prawdopodobnie jest odpowiedzialna za zamach. Natalia Kruger, zastępczyni prokuratura, dostrzega mnóstwo nieścisłości w prowadzonym dochodzeniu i postanawia sama rozpocząć śledztwo. Niebawem okazuje się, że próba dotarcia do zleceniodawców jest niewygodna dla wielu wpływowych osób.

Piotr Borlik po raz kolejny zaserwował mi powieść, która pochłonęła mnie bez reszty. „Incydent” to historia fikcyjna, jednak czytając ją, nieraz nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że czytam historię z życia wziętą. Autor porusza w niej bardzo ważne tematy dotyczące współczesnego świata. Korupcja, ksenofobia, zastraszanie ludzi — to problemy, z którymi na co dzień boryka się każde państwo.

„Incydent” to prawdziwy rollercoaster. Fabuła niczym w filmie sensacyjnym pełna jest zaskakujących zwrotów akcji. To historia, której strony same się przewracają i pędzą w stronę zakończenia, które nie tylko zaskakuje, ale również szokuje czytelnika. Piotr Borlik tworzy bohaterów z krwi i kości, pełnych determinacji i woli dążenia do prawdy, ale nie tylko. Autor ma niebywały talent do pisania historii o niesamowicie dusznym, gęstym i mrocznym klimacie, w których niepokój i napięcie towarzyszą czytelnikowi po ostatnią stronę.

Jeżeli macie ochotę na wciągający i trzymający w napięciu kryminał, to z całego serca polecam Wam sięgnąć po „Incydent”. To historia, przy której nie będziecie się nudzić, a być może skłoni ona Was również do wielu przemyśleń i refleksji. Polecam!

Informacje dodatkowe o Incydent:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-01-19
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Incydent

Kup książkę Incydent

To tylko dobra rada. To pan jest mężem Natalii i do pana należy okiełznanie charakternej żony. Osobiście uważam, że czasem trzeba przylać pyskatej babie, żeby przypomniała sobie, gdzie jej miejsce.

Tacy ludzie nie dożywają emerytury. Wyżej dupy nie podskoczysz, możesz co najwyżej skręcić sobie kark.

Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów
Piotr Borlik0
Okładka ksiązki - Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów

Tajemnicze wzgórze, na którym trzy wiekowe dęby nie pozwalają rosnąć innym drzewom. Tajemnicza rodzina, w której w każdym pokoleniu tylko najstarsi synowie...

Zapłacz dla mnie
Piotr Borlik0
Okładka ksiązki - Zapłacz dla mnie

Na sopockiej plaży znaleziono ciało brutalnie zamordowanej nastolatki. Z jej łydki wycięto fragment skóry, a pod paznokciami nieżyjącej dziewczyny...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska