Francuskie noce

Wymowny tytuł i ognista okładka, tym przyciągnęła mnie książka Adriany Rak, spodziewałam się płomiennego romansu a dostałam trudną miłość.
Po rozstaniu Marysi z Bilalem oboje zdają sobie z tego sprawę że byli dla siebie stworzeni, żyją w ułudzie że poradzą sobie bez siebie w dalszym życiu i o sobie zapomną. Marysia poznaje Piotra i po jednym poronieniu wreszcie udaje im się mieć syna Radosława, żyją w swoim pięknym domu, nie brakuje im pieniędzy, kobietę wspiera ukochana babcia a do tego wraca jej matka której nie widziała kilkanaście lat. Bilal poznaje przypadkiem Hasnę która zostaje jego żoną, bardzo go kocha i jest w stanie zrobić dla niego wszystko, nigdy się nie kłócą i są dla siebie wyrozumiali, a pewnego dnia dowiadują się że będą mieli dziecko, co jest spełnieniem ich marzeń. Każdy ma swoje życie i kochających małżonków, ale czy to wystarczy? Czy prawdziwą miłość da się oszukać?
Przyznam że mnie książka cały czas trzymała w napięciu, jednocześnie kibicowałam Marysi i Bilalowi ale z drugiej było mi żal Piotra i Hasny, ponieważ oni również zasługiwali na miłość i szczerość, prawie do samego końca nie wiedziałam jak to się skończy.
Maria jest kobietą bardzo silną, wiele w życiu przeszła, bardzo ważna jest dla niej rodzina, gdzie by nie była to zawsze martwi się o babcie i zapewnia jej dobrą opiekę, nawet po szczerej rozmowie wybacza mamie która zostawiła ją wiele lat temu i zataiła przed nią prawdę o jej ojcu.
Ta książka pokazuje nam jak ważna jest prawdziwa miłość, ile jesteśmy w stanie dla niej przejść i wybaczyć tej drugiej osobie, jest to bardzo piękne uczucie które trzeba pielęgnować a nie od niego uciekać.
Rodzina i miłość to ważne wartości w naszym życiu, bez nich jest nam trudno, nawet jeżeli będziemy się przed nimi wzbraniać kiedyś na pewno będą nam potrzebne, życia nie oszukasz.

Informacje dodatkowe o Francuskie noce:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2019-08-26
Ilustracje:brak
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: rumunia powieść dla kobiet marokańskie słońce muzułmanin polka

Zobacz opinie o książce Francuskie noce

Kup książkę Francuskie noce

Zagubieni
Adriana Rak0
Okładka ksiązki - Zagubieni

Tamara jest dwudziestoczteroletnią samotną matką, mieszkającą w Gdańsku wraz ze swoim ukochanym synkiem oraz rodzicami. Jej ojciec jest alkoholikiem, który...

Wybaczam Ci
Adriana Rak0
Okładka ksiązki - Wybaczam Ci

...bo święta to czas, w którym dzieją się prawdziwe cuda. Wybaczam ci... to życiowa, skłaniająca do refleksji opowieść o sile przebaczania. Tytuł wskazuje...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska