Przeklęci

Rok 1951. W położonym między Tatrami i Pieninami malowniczym Polskim Spiszu dochodzi do tragicznego pożaru kaplicy, w którym giną wychowankowie miejscowego sierocińca. Podpalenia dokonuje ich opiekunka, znana z brutalnych metod wychowawczych siostra Felicja Roman, która po wszystkim popełnia samobójstwo.

Rok 2021. Podróżujący po Spiszu Michał Korcz udaje się samotnie do pobliskiego lasu, z którego już nie wraca. Śledczy sądzą, że chciał odwiedzić znajdujące się tam ruiny kaplicy i oddać cześć ofiarom w 70. rocznicę tragedii.

Wkrótce wychodzi na jaw pokrewieństwo Michała i siostry Roman. Miejscowi wierzą, że nękany rodzinną klątwą mężczyzna postanowił odebrać sobie życie w symbolicznym miejscu. Innego zdania jest matka Michała, która zwraca się o pomoc do prowadzonej przez Ignacego ,,Igiego" Sznydera i Sandrę Milton agencji ,,ECHO".

Detektywi podejmują się zlecenia i wraz z nową pracownicą, błyskotliwą Amelią ,,Velmą" Rutką, stawiają czoła demonicznej legendzie o Siostrze Diabeł. Im głębiej zanurzają się w przeszłość, tym więcej odkrywają przerażających faktów.

JESTEM NAJWIĘKSZYM ZŁEM, A MOJE MIEJSCE JEST W PIEKLE. TO JA JESTEM PRZEKLĘTA. NIE WY.

Informacje dodatkowe o Przeklęci:

Autor: Marcel Moss

Wydawnictwo: Filia

[wspaniała reklamowa]

Witam serdecznie 🥰

Przychodzę dziś do Was z recenzją książki która ma dziś swoją premierę.Jest to piąta część serii ECHO pt."Przeklęci". Serdeczne gratulacje dla autora z okazji premiery 👏 🎉 ❤️

"JESTEM NAJWIĘKSZYM ZŁEM,A MOJE MIEJSCE JEST W PIEKLE. JA JESTEM PRZEKLĘTA. NIE WY."

Przenosimy się do roku 1951. W położonej między Tatrami a Pieninami Kacwinie dochodzi do tragicznego w skutkach pożaru w wyniku którego ginie dwudziestu trzech wychowanków miejscowego sierocińca.A dokonuje tego jedna z opiekunek czyli siostra Felicja Roman. Była ona znana z bardzo brutalnych metod wychowawczych. Po tym co zrobiła, popełniła samobójstwo.

Jest rok 2021. Do agencji ECHO zgłasza się zrozpaczona matka Michała Korcza i prosi Sandrę Milton w odnalezieniu jest syna który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Miejscowi twierdzą że padł ofiarą ciążącej na tej okolicy klątwie. Detektywi podejmują się tego zlecenia. Sandra wraz z Amelią "Velmą" Rutką udają się do miejsca gdzie zaginą Michał Korcz. Im bardziej zagłębiają się w przeszłość siostry Diabeł tym odkrywają więcej tajemniczych i tragicznych faktów. Czy uda im się odnaleźć Michała? Czy zaginięcie Michała ma jakiś związek z tragicznymi wydarzeniami sprzed lat?

"Przeklęci" to rewelacyjny, trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Wow 🤯 Cóż to był za rollercoaster emocji. Dynamiczna akcja pełna nieoczekiwanych zwrotów i niespodziewanych wydarzeń sprawia że trudno się było od niej oderwać. Autor świetnie balansuje między różnymi wątkami tworząc bardzo emocjonującą historie .Marcel umiejętnie prowadzi czytelnika przez zawiłości śledztwa i odkrywa tajemnice z przeszłości. Doskonale oddaje emocje i wewnętrzne przeżycia bohaterów co sprawia że książka jest niezwykle poruszająca. Zakończenie po prostu wbiło mnie w fotel. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Autor jest mistrzem w trzymaniu czytelnika w napięciu. To książka dla ludzi o mocnych nerwach. Kocham twórczość autora i z wielką niecierpliwością czekam na kontynuację ☺️. Gorąco polecam 🔥

Lubię wracać do książek Marcela Mossa, a seria ECHO jest jedną z moich ulubionych. Detektywi Igi Sznyder i Sandra Milton znowu w akcji:)

Tym razem w śledztwie to Sandra gra pierwsze skrzypce. Razem ze swoją współpracownicą Velmą jadą rozwiązać zagadkę zaginięcia Michała. Im więcej węszą tym prawda staje się coraz bardziej przerażająca, a tajemniczy sierociniec z przeszłości odkrywa swoje tajemnice. Akcja biegnie dwuetapowo. Towarzyszymy Sandrze w śledztwie, ale też autor wraca do lat wcześniejszych i możemy przekonać się, co tak naprawdę wydarzyło się w sierocińcu. Jest mrocznie, miejscami przerażająco, zagadek nie brakuje, a autor cały czas czymś zaskakuje czytelnika.

Napięcie między Sandrą, a Igim jest coraz większe. Detektyw ma swoje tajemnice, które ukrywa przed wspólniczką. Sandra do tej pory myślała, że Igi jest jej najlepszym przyjacielem i ufała mu jak nikomu innemu. Kiedy dowiaduje się od innych osób co chłopak planuje, jej świat wali się w gruzy. Nigdy by się po nim tego nie spodziewała. Przyszłość agencji ECHO stoi pod znakiem zapytania.

"Przeklęci" to opowieść, która wciąga od pierwszych stron, zaskakuje i nie da się odłożyć. Zakończenie daje szansę na ciąg dalszy, na który już niecierpliwie czekam. Dobrze było spotkać się znów ze starymi znajomymi. I muszę przyznać, że ta część serii podobała mi się najbardziej:)

"To, że ktoś nosi habit, nie czyni go jesz­cze pra­wym."

Wyprawa z przyjaciółmi na południe Polski to dla Michała nie tylko czas aktywnego wypoczynku podczas rowerowej trasy wokół Tatr, ale także okazja do zmierzenia się z trudną rodzinną historią. Wybierając się na samotny spacer do lasu, pragnął dotrzeć do ruin kaplicy, aby oddać hołd ofiarom tragicznego pożaru sierocińca w 70. rocznicę tragedii, która naznaczyła jego rodzinę bolesnym piętnem. Tej nocy Michał nie wraca do wynajętego domku, a jego zniknięcie stawia na nogi miejscową policję. Poszukiwania jednak nie przynoszą żadnych odpowiedzi, a zrozpaczona matka Michała zwraca się o pomoc do agencji ,,ECHO"prowadzonej przez Ignacego ,,Igiego" Sznydera i Sandrę Milton. Detektywi podejmują się zlecenia i stawiają czoła demonicznej legendzie o Siostrze Diabeł. Im głębiej zanurzają się w przeszłość, tym więcej odkrywają przerażających faktów.

Zdecydowanie najlepszy tom serii Echo. Opierający się na dwóch przestrzeniach czasowych: współczesnej oraz rozgrywającej się w 1951 roku. Wydarzeniach poruszających, ociekających cierpieniem opowiadających historię osieroconej, dwunastoletniej Zosi. Mury sierocińca skrywają wiele mrocznych tajemnic, a my poznajemy każdą z nich. Powoli, boleśnie z pełną świadomością tragicznego finału. Te rozdziały odczułam najmocniej, czytając je ze ściśniętym sercem. Dużo dzieje się również w agencji Echo oraz w przyjacielskiej relacji Igiego i Sandry. W sprawę zaginięcia angażuje się Amelia ,,Velma" Rutka, której nie sposób nie polubić. Razem z Sandrą stworzyły interesujący, dopełniający się duet, i mam nadzieję, że to nie będzie ich ostatnie wspólne śledztwo. Zachowanie Igiego pozostawię bez komentarza, chociaż przez większą część książki cisnęły mi się na usta różne niewybredne przymiotniki. Sama końcówka zaskakuje, sugerując kolejny tom, na który już teraz czekam.

,,Dla osiągnięcia celu czasem warto pozwolić innym uwierzyć, że to oni rozdają karty".

,,Przeklęci", czyli piąta już odsłona serii kryminalnej Marcela Mossa ,,ECHO".
To wytrawny współczesny kryminał z elementami sensacji. Brutalny, emocjonujący i kontrowersyjny.
Tematem przewodnim serii są zaginięcia ludzi i wszystko, co temu towarzyszy. Autor opowiada o frustracji i rozpaczy, która ogarnia tych, którzy nie wiedzą co się stało z ich bliskimi. O bezsilności, wyniszczającej niepewności, zemście i sytuacjach bez wyjścia. Ale i o ogromniej determinacji i sile przetrwania.

Tym razem renomowana Agencja Poszukiwań Osób Zaginionych ,,ECHO" weźmie na tapetę tajemnicze zaginięcie niejakiego Michała Korcza. Młody mężczyzna podróżując z grupą przyjaciół po malowniczym Spiszu, w pewnym momencie udał się samotnie do pobliskiego lasu, z którego już nie wrócił.. Policyjne śledztwo oparte na założeniu, że Michał Korcz chciał odwiedzić ruiny kaplicy i oddać cześć ofiarom tragicznego pożaru sierocińca w 70. rocznicę tragedii, która miała miejsce w 1951 r. między Tatrami i Pieninami - nie przynosi żadnych rezultatów. Z kolei, miejscowi wierzą, że zaginiony padł ofiarą ciążącej na tej okolicy klątwy.. Na prośbę matki mężczyzny, Agencja ,,ECHO" rozpoczyna swoje własne śledztwo, które okazuje się podróżą w mroczną przeszłość, pełną sekretów i tajemnic, poszukiwaniem odpowiedzi, na pytanie skąd się bierze zło, jak się rodzi i czy umiera oraz czy przechodzi z pokolenia na pokolenie..

Marcel Moss po raz kolejny zaskakuje i intryguje. Wrzuca czytelnika w wir nieprawdopodobnych zdarzeń, mrożących krew w żyłach historii z piekła rodem. Buduje duszny, lepki, klaustrofobiczny klimat zasysający czytelnika i trzymający w napięciu do samego końca. Autor nie byłby sobą, gdyby nie przemycił tu dosadnego przesłania o ludziach i świecie. Kilku prawd o egoistycznej stronie ludzkiej natury. I o tym, czym jest prawdziwe zło.. brudne, brutalne, chore, opętane. Jest wiec tu kilka ważnych pytań i całkiem sporo wcale nie takich oczywistych odpowiedzi..
To pewne, ciąg dalszy nastąpi.

W moim odczuciu to najlepszy tom tej porywającej serii.

Polecam.

Pakiet: Nie odpisuj / Nie patrz
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Pakiet: Nie odpisuj / Nie patrz

Bestsellerowe thrillery, na które czeka cały Internet. "Żałuję, że przeczytałam tę wiadomość... To okrutne, ale żywię się cierpieniem innych ludzi...

99 ofiar Tytusa Mayera
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - 99 ofiar Tytusa Mayera

Była prezenterka Julia Karpiel postanawia wskrzesić swoją karierę, publikując autoryzowaną biografię Tytusa Mayera - seryjnego mordercy zwanego ,,Bydlakiem...

Niewolnica elfów
Justyna Komuda